• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

hobby

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
483
Miasto
łódzkie
Kriskos widze że kumaty jestes w te klocki, powiedz czym pomalować ocynk, chlorokauczuki itp. po roku się łuszczą i odchodzą

holipa

Anglikomaniak
Punktów
26
Miasto
wioska :D
rys00 tak jak samochód pomalować. podkład , baza i claar. liczba warstw zależnie od efektu jaki chcesz uzyskać.

kriskos997

Anglikomaniak
Punktów
12
Miasto
świetokrzyskie
Holipa aleś wytłumaczył , dzisiejsze lakiernictwo to nie tylko jeden podkład (minia) i renolak , dzis dobry lakiernik musi byc również po częsci chemikiem , niech rys00 napisze co chce polakierować a bedzie wiedział czym i jak .

holipa

Anglikomaniak
Punktów
26
Miasto
wioska :D
nie wnikam. wiem że musi być odpowiednio dobrany podkład itd. zawsze dostaję listę zakupów jak chłopaki mają coś lakierować.
nigdy się nie zawiodłem na ich robocie więc ufam ich doświadczeniu.

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
483
Miasto
łódzkie
do pomalowania mam przyczepke,dokładniej burty, malował ją juz ktos 2 razy i farba odłazi płatami, nie da sie zeskrobać farby bo jest już zmatowiona papierem więc tylko malowanie, i rynny pod moją nie obecnosć założyli mi ocynkowane i szpecą budynek

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
Tego nie pomalujesz to je amelinium

kriskos997

Anglikomaniak
Punktów
12
Miasto
świetokrzyskie
wiec jest jasność

podstawowa rzecz to musisz usunąć wszystko co odłazi najlepiej wszystko do blachy
druga sprawa jest to ocynk wiec musisz zastosować podkład wytrawiający inaczej reaktywny , jest sporo marek ja używam Nexy autocolor
trzecia rzecz to po wyschnieciu reaktywnego w systemie mokro na mokro czyli po odparowaniu trawiennego jesli bedzie juz matowy dajesz podkład epoxydowy również z nexy i również po zmatowieniu jak wyżej i mozesz sobie nakładac juz warstwy wierzchnie czy to poliuretan czy akryl czy nawet system dwuwarstwowy

dokładne nazwy tych podkładów jesli tylko bedziesz chciał moge ci na pw wysłac bo tu raczej nic nikomu nie bedą mówić

od razu zaznaczam ze nie bedzie to tanie ale bedziesz miał 100% pewność ze nic nie bedzie odłazić przez długie lata

drekke

Gość
Punktów
45
Miasto
Wąsosz
www.http
Koniecznie, najlepiej zachować bezpieczny odstęp.

stas1

Gaduła
Punktów
1
Miasto
Jarosław
Czyli po epoksydzie nie muszę dawać podkładu akrylowego??? tylko baza i clar?
bo jeśli chodzi o renokali to wiem że można na mokro po epoksydzie i ładnie wychodzi
Osobiście odtłuszczam po piaskowaniu wszystko ale spotkałem się z fachowcami co zabraniają :)
wytrawiające polecam r-stop bo czerwony mnie zawiódł

drekke

Gość
Punktów
45
Miasto
Wąsosz
www.http
Co chcesz odtluszczac po piaskowaniu? czym piaskujesz? Po piaskowaniu max dwie godziny reaktywny, zanim surowa blacha naciąganie wilgoci.

stas1

Gaduła
Punktów
1
Miasto
Jarosław
po piaskowaniu blachę odtłuszczam , piaskuje żwirem przesiewanym, 3 lata temu piaskowałem butle pod tirem odtłuściłem, epoksyd i renowacyjna trzyma do dziś i brak rudej

drekke

Gość
Punktów
45
Miasto
Wąsosz
www.http
Nie mam pytań, ja nie piaskuje zwirem, nie odtluszczam bo nie ma takiej potrzeby,podkład reaktywny najpóźniej po godzinie max dwóch i ruda nigdy nie wyjdzie.

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
483
Miasto
łódzkie
Noo jestem pod wrażeniem .......

Punktów
0
Jestem pod wrażeniem. A nie myślałeś nad tym aby poświęcić więcej czasu dla swojego hobby i dodatkowo zarabiać na tym? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił e-booka albo zaczął sprzedawać odnowione auta? Kupcy na pewno się znajdą a Ty będziesz miał i frajdę z tego co lubisz robić i dodatkowe pieniądze. Możesz przecież zrobić fajne fotki zrobionych aut i uruchomić własny sklep z ubraniami aby je dodatkowo sprzedawać, możliwości jest dużo - ale naprawdę. Ale... super robota !

Do góry Bottom