• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Złomowanie anglika

Dejwid92

Nowy
Punktów
0
Witam, znalazłem podobny temat ale jedna trochę różni się od mojej sytuacji..
Przyjechałem anglikiem 2 miesiące temu do Pl i miał wtedy ważny przegląd, opłacony roadtax i ubezpieczenie.. jakis tydzien temu skończyl sie Road tax i Mot.. ubezpieczenie ma ważne do konca miesiąca.. i wczoraj okazało się ze auto jedzie na złom.. tu moje pytania..

1. Jeśli chce go wyrejestrowac to musze wysłać druczek od eksportu i to wszystko?

2. Jeśli skończyło mu się Mot to jako tako nie mogę nim jeździć po anglii, wiec jeśli chce go wyrejestrowac to lepiej wysłac ten druczek z data gdy auto jeszcze miało wszystko ważne czy musi to być jakaś data " przyszłościowa" ?

3. Czy jeśli wyślę druczek o eksport to nikt mnie już w anglii o auto nie będzie ścigał? I czy jeśli wyrejestruje auto to musze go od razu zlomowac w Pl czy mogę to zrobić miesiąc po wyrejestrowaniu?

4. I ostatnie.. jeśli wyrejestruje auto w anglii to mogę je jeszcze jakoś sprzedać w Pl czy juz nie ma takiej opcji?

Trochę duzo, ale potrzebuje to wiedzieć jak najszybciej, dzieki i pozdrawiam!

sherves

Anglikomaniak
Punktów
73
Miasto
UK
1.Tak
2.Najlepiej wpisz datę kiedy kończył się Tax
3. Pierwsza część pytania - Nie, Druga część - nikt Ci nie każe złomować, spróbuj sprzedać albo zarejestruj
4.Patrz punkt wyżej, możesz sprzedać tym bardziej że masz V5

Dejwid92

Nowy
Punktów
0
Koleś w wydziale komunikacji powiedział mi ze musze w ciągu miesiąca zarejestrować albo zezlomowac.. powiedział tak z czystego frajerstwa, czy tak jest serio? Bo wtedy jeśli wyrejestruje auto z GB jeszcze z datą kiedy był tax to automatycznie minął już ten niby miesiac.. nie będę miał jaj Przez to?

I czy jeśli auto jest juz wyrejeatrowane w anglii to mam spisać zwykłą umowę sprzedazy takie jakie są w Pl czy na angielskim druczku?

sherves

Anglikomaniak
Punktów
73
Miasto
UK
Nie słuchaj idioty, a jak przyjdzie do sprzedaży piszesz umowę taką jak normalnie podczas kupna auta w PL i dajesz nowemu właścicielowi dowód (nic w nim nie wypełniasz)

Do góry Bottom