• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

WV POLO 9N

daniel0515

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
Radom
Wszystkie przewody podłączyłem oczywiscie bez zadnych opasek poprowadzone oryginalnie wiec całkiem dobrze to wygląda.ABS przeniesiony na 2 strone lecz zastanawiam sie czy dobrze podlaczylem zasilania pompy ham. do pompy ABS.Są tam znaki DK i SK ten pierwszy podłączyłem pod 1 wyjscie na przewod ham.(Musze jeszcze kostke absu przedluzyc ale to potem)Ile w serwisie moze kosztowac plastikowe podszybie do mojego auta? bo na allegro nigdzie nie ma.

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
Podszybie mniej niż 100 zł,jak zaczniesz hamować to się okaże czy dobrze to podłaczyłeś.

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
Jak odwrotnie przykręcisz przewody do pompy efekt będzie taki ze tył bedzie hamował mocniej niż przód więc nie będziesz miał problemu z diagnozą.

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
485
Miasto
łódzkie
popatrz na schemat będzie bezpieczniej

polo 9n abs.JPG

sawik

Anglikomaniak
Punktów
25
Miasto
pabianice
ale rysiek -- tam nie było 2 rodzajów pompy ??? ona mają jakieś innne połączenia
trzeba patrzeć na te hieroglify na pompie
a co się stanie ??? położy cię na dachu w skrajnych przypadkach

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
485
Miasto
łódzkie
w polo były nawet 3 i jeszcze 2 rodzaje z wejsciem od góry i z boku ale to nie ma znaczenia, pompa zostaje ta sama, nie zmieniasz jej ani jej mocowania dajesz tylko podstawe i mocowanie europejskie i tak jak ją przekładasz na druga strone to pierwsze wejscie w pompie abs (od strony patrzącego) czyli bliższe to przewód ham. wchodzi w drugie ( dalsze)w pompie ham. czyli idą na skos w starszych polo/golf 4/ toledo/leon/octavia pompa zostawała po lewej i zawsze pierwszy to pierwszy w nowszych przechodzi na prawą strone i jest obrócona silniczkiem na lewo, i dlatego ida na skos 1 do 2 i 2 do 1. A i jeszcze jedno przy okazji - nie ma znaczenia czy pompa ma ESP czy nie ma obraca sie ją !!!

daniel0515

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
Radom
Witam.Hamulce działają ,sprzęgło też ALE.....po tygodniu odpowietrzenia sprzegla wsiadlem do polo a sprzeglo bylo strasznie miekkie trzeba bylo duzo pompowac (naciskajac) dopiero sie zrobilo.Czemu tak sie stalo?

czapliniak

Anglikomaniak
Punktów
102
Miasto
Działdowo
Pewnie się zapowietrzyło. A czemu by inaczej. Jeśli wszystko jest szczelne na linii, zbiorniczek pompka nad pedałem , wysprzęglik w skrzyni to odpowietrzysz i trzyma latami. Wiesz co sprawdz czy ten wężyk który wkładasz do wysprzęglika w skrzyni ma w środku taką okrągłą czarną gumeczkę. Czy ona nie wypadła lub nie jest pęknieta i czy prawidłowo zatrzasnęła się zapinka na wyprzęgliku.

nowy-walia

Bywalec
Punktów
5
Miasto
porthmadog/kielce/tychy
Bo się zapowietrzyło.Znaczy pompka sprzęgła lub wysprzęglik przy skrzyni,lub coś po drodze np-przewód ma nieszczelność.Mogę się mylić bo dawno vw nie robiłem ale tak to ogólne przesłanki zapowietrzenia masz.Powodzenia

daniel0515

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
Radom
Odpowietrzyłem raz jeszcze i narazie jest OK.Mam 2 pytania czy ktoś ma do sprzedania podszybie do takiego samochodu?W Serwisie powiedzieli 180 zł. Czy z anglika ABS się różni mowa o np wtyczce.Jest ona wpięta wiązką do dołu i czy jest możliwe wpinanie kostki odwrotnie jak się chce? Dodam tylko ,że po przedłużeniu kabli i wpięciu kostki kontrolka zgasła i nie było żadnych błędów.

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
485
Miasto
łódzkie
wtyczki inaczej nie zapniesz, chyba że połamiesz, podszybie gdzieś mam ale ryzyko wysyłki że dojedzie w całości spore, masz w okolicy sporo szrotów na pewno coś znajdziesz nawet ostatnio brałem w Radomiu przekłake do polo a jak nie to kupuj w serwisie drożej o 80 zł a masz spokoj

Do góry Bottom