• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

VW Polo "Anglik". Wracamy z emigracji, opchnac tutaj czy w PL?

20210507

Początkujący
Punktów
0
Cześć, to mój pierwszy post. Wracamy na stałe do kraju i zastanawiam się co zrobić z autem żony: polo 2006 9n3, 1.2 55 koni, kod silnika BMD, udokumentowane 73000 mil czyli 117000 km. W rękach znajomej a potem naszych od 2009.

W skrócie pytanie brzmi ile realnie wezmę za nie w Polsce? Jestem spokojny o przegląd także mogę przygotować (światła, lusterko itp) i zarejestrować bez przekładki - no chyba że ktoś tutaj chce kupić bez przeglądu i sam przełożyć.

W Polsce będziemy kupować większe auto, mysle za ok. 30,000 pln (tu mam służbowe które oddaje, w Polsce wystarczy nam jedno auto i Polo styknie na kilka tygodni ale potem będzie za małe)

Mam (w uproszczeniu) trzy opcje:

1. Opchnac tutaj za myślę około £1200 - £1500, czyli 6000-7000 PLN. W Polsce będę musiał coś kupić na szybko czego wolałbym unikać.

2. Wziąć do Polski, pojeździć nim dopóki na spokojnie czegoś nie kupię, wtedy sprzedać. Tylko za mało jest ogłoszeń z Anglikami żebym potrafił ocenić ile mogę dostać. Jest porysowany jak to w tym wieku, ale poza tym bezwypadkowy, zaufany mechanik mówił że raczej jeszcze posmiga.

3. A może ktoś na tym forum jeździ pustą lawetą po Angliki do UK i chce go kupić i wziąć do UK? Mało prawdopodobne ale kto wie?

Dajcie prosze znać jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś danych żeby ocenić cenę sprzedaży w Polsce. Z góry dzięki

I żeby nie było że spamuję: próbowałem pytać na jednym z polskich forów VW i na razie cisza, a dopiero później pomyślałem żeby poszukać jakiegoś forum o anglikach.

zweckform

Zaufany warsztat
Punktów
243
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Takie auto w PL to tylko na części 2-3 tysiace

20210507

Początkujący
Punktów
0
Nawet jak wymienie reflektory itp, zrobie przeglad i zarejestruje? Ubezpieczenie wcale nie takie drogie, w miescie RHD tak bardzo nie przeszkadza, tylko w trasie do wyprzedzania. Myslalem ze w miare latwo znajdzie sie kupiec "do jezdzenia" za wiecej niz cwiartke ceny "normalnego" w tym stanie/wieku.

zweckform

Zaufany warsztat
Punktów
243
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Mówimy tu o aucie które za chwilę będzie pełnoletnie. Zobacz po ile są wersje lhd poniżej kwoty jaką chcesz za Anglika. Koszt lamp i rejestracji 2000 zł. Zostaw to w UK i kup sobie auto po powrocie

Do góry Bottom