• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Volkswagen tiguan 2012 r przekładnia

Auto-Kam

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Siedlce
Koledzy potrzebuje porady w sprawie doboru przekladni kierowniczej. W aucie co przekladam wyglada mi na starszy typ taki jak np. golf V, a3 8p w przekladce dostalem ta nowszego typu po zamontowaniu nie dziala i wali bledami od czujnika skretu. Podstawilem druga od turana z 2005 i dalej nic a na angolu wszystko gra. Mial ktos z kolegow podobny problem?

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
dwa rodzaje przekladni przed i po fl
jadn na 3 sruby druga na 4

p[o za tym jakie bledy

qplanetq

Anglikomaniak
Punktów
26
Miasto
Szczecinek
swapit.nazwa.pl
Te przekładnie wyglądają na pierwszy rzut oka identycznie . Różnią się lokalizacja czujnika skrętu . Jeśli w Angliku masz montowaną na 4 śruby to eu musi być na 4 , jeśli masz na 3 sruby na sztywno to musi być na 3. Passat , audi , skoda czy co tam jeszcze Ma te same maglownice .

apollo

Zaufany warsztat
Punktów
71
Miasto
Konin
www.przerabiacze.pl
Wydaje mi się że jest jeszcze trzeci rodzaj przykręcany (tak jak ta przedliftowa)na cztery śruby i jest on często stosowany w Tiguanach, ale nie tylko bo w Passatach B6 taż.
Nie będę opisywał jej wyglądu. Można wpisać numer 3C1 423 105 i google pokażą jak wygląda. Może właśnie taką potrzebujesz. Jeśli tak to mam taką w super stanie i chętnie Ci ją sprzedam.

Auto-Kam

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Siedlce
Znalazlem taka na 3 sruby jak kolega qplanetq radzil nie wiele sie rozni od tej starego typu. Wazne aby poczatek numeru sie zgadzal w moim przypadku byl to 1K0 wszystko smiga, dzieki za pomoc. Zostalo teraz kodowanie

Beni0

Początkujący
Punktów
0
Miasto
LDZ
Każda działa, każda da się założyć. Nowsza ma np funkcje od park assist i lane assist. Pasuje nawet z Passata b7 o numerze 3aa. Gadacie głupoty. Wystarczy wykodowac czujnik w kierownicy żeby czujnik się nie dublowal lub zmienić manetki na tzw miękkie, zakodowac i zrobić adaptacje. Każda do każdej pasuje. Bo w aso już nie ma tych starych są tylko adaptery do podłączenia nowych wersji.

Tyngi

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Turek
Ja w moim tiguanie mam 5N2 423 051 N przykręcania na 3 śruby
Kupiłem z przekładką 5N1 423 050 P przykręcana na 4 śruby
Będzie to wszystko grało ?

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
Nie
Inne oprogramowanie sterownika

Tyngi

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Turek
Możesz mi podpowiedzieć jakiej powinienem szukać ?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
Wpisz sobie 5N1 423 051 i szukaj oryginału lub zamienników może to być 1k1 423 051

Ostatnia edycja:

Tyngi

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Turek
Wyszedł jeden problem, a mianowicie zostawiłem kolumnę kierowniczą angielską i krzyżak nie łączy się z główką maglownicy wyglada jak by kolumna była o 3cm za krótka o co kaman ?

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
Nic nie jest za krótkie do tego stopnia ze nie mozna temu zaradzic
Po pierwsze natnij blokade wyciaganrgo drążka tj.dwa punkty
A po drugie obruc krzyżak o 90st

Tyngi

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Turek
Nic nie jest za krótkie do tego stopnia ze nie mozna temu zaradzic
Po pierwsze natnij blokade wyciaganrgo drążka tj.dwa punkty
A po drugie obruc krzyżak o 90st
Wracam do tematu mam pytanie odnośnie właśnie obrócenia krzyżaka o 90st. W która stronę go obrócić i dlaczego ? Na pierwotnym montażu i ustawieniu zbierzności lewe koło w maksymalnym skręcie w prawo dotyka ramy. Dodam, że mój magiel to 1K1 423 051 EL z golfa 6
Sprawdzałem średnice skrętu w golfie i wynosi około 10,5m a w tiuguanie 12m
Ps. Założyłem taka kompletna Maglownice z drążkami końcówkami itd.

apollo

Zaufany warsztat
Punktów
71
Miasto
Konin
www.przerabiacze.pl
Krzyżaki w kolumnie kierowniczej to przegub kardana. Jego działanie zalety i wady można poznać na filmikach na You Tube i nie ma sensu tu się rozpisywać.
Tak więc jeśli moment obrotowy z kierownicy na trzpień maglownicy jest przenoszony pod kątem to znaczy że przeguby kardana muszą być w stosunku do siebie "przestawione". Angol i auto z kier. po lewo mają to "przestawienie" względem siebie odwrotne. Przeguby można więc przestawić względem siebie i będzie znaczne lepiej. Jednak te krzyżaki kosztują 25 zł i lepjej kupić oryginalne i będzie idealnie. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to zadzwoń.

Do góry Bottom