• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Reflektory soczewkowe w 407

lukaszd

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Łańcut
Witam wszystkich! Na jednym z forum którego obecnie nie mogę odszukać spotkałem się z opisem przeróbki reflektorów soczewkowych do Peugeot 407. Bardzo proszę o podanie opisu krok po kroku jak zabrać się do tej roboty i opinie czy warto to robić czy lepiej kupić jakieś używane np. na szrotach. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

ghostwriter

Uczestnik
Punktów
5
Miasto
Tarnów
całą pracę zaczynasz od wykręcenia lamp z karoserii samochodu. ściągasz osłonę na żarówkę( tą gumową) i odkręcasz śruby w środku jest ich 3 na klucz torx, osobiście polecam wycięcie plastiku w taki sposób aby soczewka wyszła swobodnie z lampy, będziesz miał jasny obraz sytuacji co i jak wygląda i jak później to poskładać do kupy. oczywiście możesz to robić jedynie przez ten otwór do wymiany żarówki, jedyne co trzeba mieć to stalowe nerwy bo jest tam sporo małych elementów które przy skręcaniu mogą wypadać. po wyjęciu soczewki rozpinacz 3 klipsy łączące ją z obudową w której osadzona jest żarówka, po rozpięciu masz tam małą blaszkę która jest prostokątna ze ściętym jednym rogiem, ona właśnie kieruje promień światła w lampach angielskich na lewo, cały zabieg polega na odwróceniu całej blaszki o 180 stopni i wygięciu nóżek tejże blaszki na drugą stronę. następnie zakładasz blaszkę do soczewki i zakładasz do lampy, to samo robisz z drugą lampą.

Co do opłacalności, według mnie gra jest warta świeczki bo jak masz chwilę czasu to zrobisz lampy bez problemu, nad pierwszą posiedzisz 40 minut, a jak będziesz wiedział o co chodzi to druga nie zajmie Ci więcej niż 15 minut. a w kieszeni zostanie zawsze ze 300, 400 zł

** Komentarz dodany przez: Auto-Mis: 15-10-2009, 10:48 **
Post podlinkowany do odpowiedniego tematu w dziale "Opisy przekładek" :thumb:

wielorybgda

Początkujący
Punktów
0
Miasto
gdansk
witam
niestety w 407 coupe ze skretem w bixenonie nie jest tak rozowo trzeba albo rozciac lampy albo zaplacic 800 zl albo kupic europe

lukaszd

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Łańcut
Witam! Ja w swoim 407 (soczewka) początkowo próbowałem zrobić całą operację przez otwór do wymiany żarówki ale zabrakło mi nerwów i zrobiłem tak jak pisał powyżej ghostwriter. Wyciąłem od dołu reflektora kwadrat ok. 10cmx10cm, rozkręciłem, wyjąłem soczewkę, wygiąłem i odwróciłem blaszki i po robocie. Całość zajęła mi godzinę roboty. Posklejałem plastiki a w kieszeni zostało kilka stówek. Dzięki jeszcze raz za podpowiedź.

Pecet

Początkujący
Punktów
0
A próbował ktoś rozklejać te lampy? Jest to wogóle możliwe? Podobno mocno to razem siedzi i trzeba ciąć. Ja lada dzień będę miał mojego sprzęta i myślałem przy okazji rozklejenia lamp, zrobić sobie je na czarno ;) super to wygląda jak jest jasny kolor a ja będę mial moonstone.

Do góry Bottom