• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Pomysł na biznes - import opon z Niemiec

wiercioch

Anglikomaniak
Punktów
11
Witam, czy to się dalej opłaci? Po ile można tam kupić używane opony? Wiadomo ilość odgrywa duża role więć myśle o całym tirze. Opon powyżej 5mm bieżnika i parowane. Pytam bo chcielibyśmy wrócić do PL a pomysłów co robić mało. Sprzedaż przez internet i po wulkanizacjach

holipa

Anglikomaniak
Punktów
26
Miasto
wioska :D
już stali odbiorcy mają wszystko poobstawiane. sam myślałem żeby sobie na tym dorobić , miałbym nawet odbiorcę u siebie , ale albo sam szmelc mają, albo ceny takie że nie ma o czym gadać...

taki stan faktyczny na połowę 2012r był. myślę że wiele się nie zmieniło przez ten czas , bo polacy ciągle chętnie kupują używane opony :mad:

joel22p

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Rydułtowy
warto jest jak cena pasuje.. tak jak powiedziałeś: im więcej bierzesz tym lepsze ceny. powiem ci tak, najlepsze kontakty już ktoś inny ma zaklepane co na miejscu jest i mieszka. tez mam dochody w NRW, problem jest ten ze brak ludzi co w tym pomagają i się znają. masz tam z 5000 opon i musisz sortować i wybierać. przeważnie pojedyncze sztuki. no a druga sprawa jest taka, ze musisz mieć zaraz pewnych odbiorców. ze przywieziesz im a oni kasę ci dają.

Pozdrawiam ;)

wiercioch

Anglikomaniak
Punktów
11
CCC czyli cena czyni cuda. Dobra cena to i zbyt bedzie tylko wlasnie zeby miec dojsce skad to targac. Transport to juz male piwo

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
No i trzeba brać pod uwagę fakt że coraz mniej ludzi kupuje używane opony.Ja od kilku lat już tylko nowe,taniej wychodzi.

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
Tak się składa ze mam po prawej serwis ogumienia i widzę co się dzieje.

kristoff

Zaufany warsztat
Punktów
281
Miasto
Wrocław
Kupują nowe chińskie więc są tańsze od używanych np. Michelinów czy Continentalów. Pozorna oszczędność.
Ktoś już wspomniał. CCC.

wiercioch

Anglikomaniak
Punktów
11
No wlasnie a na chinskich tracsz dwa razy. Dobre sa na handel bo mowisz panie nowe opony i d niczego innego sie nie nadaja. Tylko tez jak z tym do ludzi dotrzec. Poki co nie mam i tak namiaru na dobre miejsce z oponami

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
485
Miasto
łódzkie
teraz to taka kołomyja że nie wiadomo co kupujesz i za co płacisz, kormoran made in hungary, dębica- słowacja, barum -polska, michelin- germany, dunlop-malezja, brigston- korea/tajwan, nokian- rosija itd, itp. :)

wiercioch

Anglikomaniak
Punktów
11
Nie chodzilo mnie o kraj produkcji a konkretna chinszczyzne.

wiercioch

Anglikomaniak
Punktów
11
a z ciekawości i dla rozeznania, kto z Was ma rożwnież wulkanizacje i np. napisze ile par opon sprzedaje tyg używanych? I skąd się zaopatruje i po ile wachają się ceny używek w hurcie dla wulkanizacji? (może być na pw)

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
Mam wulkanizację zaraz po mojej prawej,sąsiad ma tyle roboty ze czasem nawet nie przyjeżdża bo po co,w sezonie kilka dni jakoś idzie ale poza sezonem jak teraz to nikt do niego nie zagląda,nie wiem czy to dobry pomysł otwierać coś takiego,może przy warsztacie ma to sens ale sama wulkanizacja to raczej marny biznes.

wiercioch

Anglikomaniak
Punktów
11
Wiesz mnie bardziej chodzilo o sam handel oponami i dostarczanie pozostalym wulkanizacja

kristoff

Zaufany warsztat
Punktów
281
Miasto
Wrocław
Według mnie jak ktoś prowadzi wulkanizacje to ma swoje kontakty. Nie potrzebny mu pośrednik bo to zwiększa koszty.

mazurek

Gość
Punktów
40
Miasto
Wąsosz
www.mazurek24.pl
Pewnie jakiś obrót na hurcie byś miał nie mówię że nie,ale myślę ze kokosów już na tym nie ma,kiedyś kolega dom wybudował za telewizory z wystawek.

kristoff

Zaufany warsztat
Punktów
281
Miasto
Wrocław
Zależy o jakiej ilości rozmawiamy mówiąc hurtem. Nie wiem skąd Bisek bierze opony do produkcji asfaltu z granulatem gumowym. Może w to udałoby Ci się wejść.

holipa

Anglikomaniak
Punktów
26
Miasto
wioska :D
znajomego ojciec ma warsztat wulkanizacyjny. mają duży plac i dojścia. parę razy do roku całego tira przywożą.
nasi rodacy ciągle chętnie kupują używane opony.
a jako że okolica niezbyt bogata to przeważnie takie w obrocie są. nówek praktycznie wcale nie sprzedają.

ruch jest 2x do roku po powiedzmy 2 tygodnie. na koniec jesieni/jak spadnie pierwszy śnieg , na początku wiosny i to tyle. wtedy też zatrudniają parę osób dodatkowo , na codzień 2 osoby nie mają tam co robić...

macklemore

Początkujący
Punktów
0
moim zdaniem taki biznes zawsze się będzie opłacać, aut jednak nie ubywa tylko przybywa, dlatego też jakbym miał kapitał to na pewno mógłbym wejść w ten biznes

Do góry Bottom