• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Peugeot 207 problem z szybą kierowcy

piotr18

Początkujący
Punktów
0
Witam po przekladce wszystko działa oprócz szyby kierowcy lusterka działają szybą pasażera również

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
Kodowanie zrobione ?

piotr18

Początkujący
Punktów
0
Jeszcze nie A bez kodowanie nie powinno chociaż coś ruszyć

Pecet

Początkujący
Punktów
0
Proponuję najpierw zrobić kodowanie. Jaka wersja szyb? Obie automat? Czy jedna zwykła? Jeśli obie automat to przekodowanie i pinowanie. Jeśli obecna lewa ma być automatyczna a prawa zwykła to musisz wymienić lewy silnik na Europę. Mieliśmy tak w 6 egzemplarzach że lewa albo nie dzialala albo działała skokowo

piotr18

Początkujący
Punktów
0
Szyba tylko lewa automatyczna

Wymieniłem sam moduł i nic

Pecet

Początkujący
Punktów
0
Sam moduł nic nie da. Zależy który jeszcze moduł. Ten wpinany w silniczek szyby czy moduł podnoszenia szyb. Przerabialiśmy już ten temat. Trzeba wymienić silnik bo albo będzie działało skokowo albo wcale. Druga sprawa jest taka że w środku w przelaczniku szyb na płytce drukowanej jest wlutowany bezpiecznik. Jak on przepaki się to też nie będzie działało. Nie mniej jednak trzeba zmienić silnik w lewych drzwiach na europejski

piotr18

Początkujący
Punktów
0
Przełacznik wymieniony oraz silniczek i nic

Pecet

Początkujący
Punktów
0
Ok zgadza się jeśli chodzi o same szyby. Mi chodziło o pinowanie lusterek bo na odwrót działają po przekładce. Silnik wymieniony a ten moduł który jest wpięty w silnik jest sprawny? Dochodzi do niego napiecie?

Thadeuss1

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
Łódź
Podpowie ktoś gdzie trzeba dołożyć masę mam taki sam przypadek silniczek z modułem założony europejski prawa szybą działa lusterka działają lewa nie chodzi.
Słyszałem że trzeba dołożyć masę do którejś kostki w drzwiach ale nie wiem do której może ktoś powie jak to ruszyć.
Z góry dziękuję.

Pecet

Początkujący
Punktów
0
Kolego jak dobrze pamiętam to do silniczka dochodzą 4 przewody. Dwa grube to plus i masa a dwoma cienkimi dochodzi prąd po wciśnięciu zamykania i otwierania. Sprawdź czy tak masz. Nie przypominam sobie żebym dokładał jakąś dodatkową masę w 207. Powinno wszystko działać

Thadeuss1

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
Łódź
Do silniczek zgadza się zarówno lewa jak i prawa tak samo ale wyczytałem że potrzeba zamienić 6 przewodów biała wtyczka w Słupku między lewa A prawą stroną i nie wiem dokładnie które przewody.

Pecet

Początkujący
Punktów
0
Jeśli nie przekładałeś przewodów prawo-lewo to teraz będzie problem. Miernik i trzeba szukać. Ja zawsze robię w następujący sposób:
-szukam przewodów od: otwartych drzwi, kierunkowskazu, czujnika temperatury, zaznaczam sobie je
-nastepnie miernik do ręki i prześwietlam przewody: 1 pin w lewej kostce z 1 pinem w prawej. Tam większość przewodów jest poprostu połączone prawo-lewo i nie trzeba ich ruszać. Gdy dojdę do przewodów które nie są że tak powiem połączeniem dwuch słupków to zamieniam je stronami (nie ruszając tych wspomnianych na początku) i wszystko działa. Zrobiłem tak pinad 120 aut i w żadnym nie było problemów
-na końcu pinowanie kostki żeby lusterka poprawnie działały i podpięcie kompa i zmiana stylu kierowania. Wszystko działa jak należy. Czasami trzeba zamienić 4 przewody bo szyby działają na odwrót ale to kilka razy mi się tylko zdarzyło. Pozdro

Thadeuss1

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
Łódź
Wiazka lewa założona europejską prawa przełożona z lewej strony angielska wtyczka 2 piny do silnika
Lusterka działają temperatura zewnętrzna także bo lewa wiązka Europa sterownik szyb przełacznik założony nowy Europa.
Bsi przekodowane
I tylko został problem z lewą szybą która nie chodzi.

Do góry Bottom