• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Odzyskanie v5c!!!

Punktów
0
Miasto
Płock
Witam,
Dostalem w rozliczeniu auto. Całego V5C nie dostalem a jedynie drugą strone dowodu (zdj w zalaczniku).
Dostalem informacje z urzedu, że na te auto da rade odzyskac v5c. Auto niewyrejestrowane w Anglii, export nie zrobiony.
Wiem, ze trzeba wypelnic wniosek V62, ale co dalej? Wszystko byloby fajnie gdybym był w Anglii, ale jak to wszystko zalatwic bedac w PL? Dodam iż mam kolege w UK gdzie v5c moga przyslac. Czy z Polski mogę wysłać do DVLA ten wniosek V62? Pewnie dochodzi opłata 25f do tego. Jak zaplacic bedac w Polsce?
Auto wzięte od osoby pryw, z ktora teraz nie mam kontaktu, w dowodzie jest Anglik.
Jak to rozegrać, zeby nie musieć płacić zewnętrznym firmom za odzyskanie owego dowodu?
Pozdrawiam

Załączniki

• EF0DE4B6-E24F-4925-82E7-FB48789B4FF5.jpeg
    EF0DE4B6-E24F-4925-82E7-FB48789B4FF5.jpeg
    628,9 KB · Wyświetleń: 10

andrzeys

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Białystok
Jak sam wspomniałeś masz kolegę w UK. Niech wypełni V62. Opłaci £25 na poczcie i przyjdzie nowy dowód na jego angielski adres.

elektryk86

Nowy
Punktów
0
andrzeys wbijasz kolegę na minę, kolega musi podpisać się pod tą aplikacją poświadczając niepewne dane, a nie wiadomo co było zgłoszone do DVLA. Nowy nabywca w Polsce musi wypisać V62 na swoje dane, podpisać się i załączyć green pasek. I wysłać do DVLA bez załączania czeku bo ma świeży zielony pasek z V5C wystawiony 20 dni przed sprzedażą. I na adres kolegi otrzyma V5C na swoje imię i nazwisko. Co już zapewne nastąpiło bo nowy V5C został wydany 4 grudnia 2019. Pozdrawiam

Do góry Bottom