• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kupno niewyrejestrowanego Anglika

Maciek_k

Nowy
Punktów
0
Cześć,
Zamierzam kupić Anglika i zarejestrować go w Polsce lub Niemczech.
Znalazłem auto, które znajduje się w Polsce z pełnym V5C u "pośrednika". W dowodzie jest poprzedni właściciel.
Auto na stronie DVLA stoi jako nieotaxowane. Wynika też, że nie zostało wyrejestrowane.
Czy gdy kupię auto od pośrednika z dołączona umowa ks pomiędzy nim a właścicielem, to interesuje mnie jeszcze temat wyrejestrowania z Anglii?
Czy powinienem wysłać część "permanent eksport" jako kupujący nie patrząc na to, że jest zaległy Tax Road?

Ewentualnie może lepiej byłoby spisać umowę ks "in blanco" pomiędzy mną a właścicielem z Anglii jak to polscy handlarze robią?

Maciek_k

Nowy
Punktów
0
Koniec końców kupiłem "Europejczyka" w salonie. Zawsze coś z tymi Anglikami, a raczej sprzedającymi, było nie tak.
Jeśli ktoś proponował mi umowę in blanco od razu odrzucałem. Nie ma potem jak dochodzić, gdy coś będzie nie tak z autem.
Gdy sprzedający nie był właścicielem w dowodzie, nie byli zbyt chętni do zachowania ciągłości umów Anglik-handlarz-ja.
Ostatnia opcja, gdy sprzedający jest właścicielem w dowodzie, też paliła się na panewce. Jasne jest, że auta z Anglii w większości są po przygodach, ale gdy wystrzelone były wszystkie poduchy z kurtynami i potem auto poskładane, a poduszki zregenerowane, to nie chciałbym jeździć takim ulepem.
Po dwóch miesiącach szukania Anglika, który byłby dość pewny technicznie i z pewnymi papierami, poddałem się,

Do góry Bottom