• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Brak paragrafu M1 w V5 BMW

emensky

Początkujący
Punktów
0
Witam
Szukałem nie znalazłem. Mam BMW E46 z 2000 roku i brakuje homologacji M1 w dowodzie dlatego nie mogę zrobić przeglądu. Pytałem w BMW PL czy moja mi takie coś wyrobić niestety mają nasze danych tylko do 2004 roku w Niemczech robi to diagnosta na przeglądzie, a nie producent. W Anglii nikt się nie odzywa odnośnie tego. Próbowałem znaleźć stacji z rzeczoznawca ale z tego co wszyscy mówią nic to nie da bo tylko producent morze to wyrobić. Czy ktoś miał taki problem i może mi pomóc? Głupie 2 literki a samochód musi stać....

grzechu290

Początkujący
Punktów
0
Miasto
dolnyśląsk
Witam
Szukałem nie znalazłem. Mam BMW E46 z 2000 roku i brakuje homologacji M1 w dowodzie dlatego nie mogę zrobić przeglądu. Pytałem w BMW PL czy moja mi takie coś wyrobić niestety mają nasze danych tylko do 2004 roku w Niemczech robi to diagnosta na przeglądzie, a nie producent. W Anglii nikt się nie odzywa odnośnie tego. Próbowałem znaleźć stacji z rzeczoznawca ale z tego co wszyscy mówią nic to nie da bo tylko producent morze to wyrobić. Czy ktoś miał taki problem i może mi pomóc? Głupie 2 literki a samochód musi stać....
ech ktoś cię wkręca a co ten pojazd to jest specjalny nie wiem np.bankowóz ,jeżeli masz hak zdemontuj i jedz gdzieś na inna stacje diagnostyczna

emensky

Początkujący
Punktów
0
Nowa ustawa weszła i trzeba mieć ten paragraf. Jechałem do innych i to samo... Nie mam tego co na zdjęciu....

received_352861926087223.jpeg

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
JEZELI NIE MASZ BITEJ KATEGORII W DOWODZIE TO NIE ZAREJESTRUJESZ AUTA Z KIERA PO PRAWEJ MUSISZ GO PRZEROBIC I WTEDY PROBLEMY ZNIKAJĄ BO NA PIERWSZY PRZEGLADZIE WBIJA CI KATEGORIE OSOBOWKI

PO TEMACIE

grzechu290

Początkujący
Punktów
0
Miasto
dolnyśląsk
Ja dzisiaj normalnie zarejestrowałem swoje auto nie było problemów ......
przeglad też tylko koleś jakieś dziwne jazdy robił czy ja czasem nie powinienem być na kwarantannie ,ogólnie koleś był do ludzi bardzo bezczelny
Automatyczne połączenie postów:

moim zdaniem jedz do innego miasta zrób ten przeglad i tyle jak najmniej kłapania buzia

1.Kategoria M: pojazdy samochodowe mające co najmniej cztery koła oraz zaprojektowane i wykonane do przewozu osób, w tym:
1) kategoria M1: pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu osób mające nie więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy;
5.1."Samochody kempingowe"
5.2."Pojazdy opancerzone"
5.3."Samochody sanitarne (ambulansy) "
5.4."Samochody pogrzebowe (karawany
5.5."Przyczepy kempingowe"
5.6."Żurawie samochodowe"
5.7."Inne pojazdy specjalne"
I dalej nie rozumiem o co chodzi z tym twoim M1 (m1 jeżeli jest to jest samochód specjalny)

1.Kategoria M: pojazdy samochodowe mające co najmniej cztery koła oraz zaprojektowane i wykonane do przewozu osób, w tym:
1) kategoria M1: pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu osób mające nie więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy;
5.1."Samochody kempingowe"
5.2."Pojazdy opancerzone"
5.3."Samochody sanitarne (ambulansy) "
5.4."Samochody pogrzebowe (karawany
5.5."Przyczepy kempingowe"
5.6."Żurawie samochodowe"
5.7."Inne pojazdy specjalne"
I dalej nie rozumiem o co chodzi z tym twoim M1 (m1 jeżeli jest to jest samochód specjalny)

Podział funkcjonuje w zasadzie jedynie przy wystawianiu świadectw homologacji. Odpowiedni symbol jest wpisywany do świadectwa. Oznaczenia typu pojazdu próżno natomiast szukać w dokumentach pojazdu. Nie znajdziemy go w dowodzie rejestracyjnym, ani nawet w karcie pojazdu. Co ciekawe w podziale na kategorie nie znajdziemy motocykli…
Na pytanie po co są kategorie pojazdów, nie potrafili nam odpowiedzieć ani przedstawiciele wydziałów komunikacji, ani środowiska diagnostów przeprowadzających kontrole stanu technicznego pojazdów. Wiadomo natomiast, że podział wynika z przepisów wspólnotowych.
Pożytek lub przeszkodę wynikającą z przepisów mogą mieć chyba jedynie producenci pojazdów. W przedmiotowym rozporządzeniu określono bowiem, jakie warunki techniczne powinny spełniać pojazdy danej kategorii.

Niemal każdy aspekt technicznego wyposażenia pojazdów jest regulowany przepisami i normami. Wszystko rzecz jasna dla naszego bezpieczeństwa . Regulacje ciągle podlegają zmianom, co najbardziej uwidacznia się podczas testów bezpieczeństwa. Obecnie pięciogwiazdkowy test Euro NCAP jest już za mało pojemny, bo znaczna część pojazdów osiągnęła ten pułap.

PODZIEL SIĘ​

1617816493180.png

Ostatnia edycja:

emensky

Początkujący
Punktów
0
Napisałem do BMW będę czekał przerabiać nie będę bo się nie opłaca...

Ogólnie nawet w innych miastach ta sama śpiewka musi być w V5 napisane M1 i koniec kropka... Bez tego nie ma przeglądu... Chyba, że u ciebie w mieście jakoś nie patrzą na to? Spróbuję jeszcze w innym mieście bo w dwóch już próbowałem...

Ostatnia edycja:

emensky

Początkujący
Punktów
0
Dla przyszłych pokoleń rozwiązanie. Znalazłem w jednym z miast gościa, który wpisał wszystkie dane i zrobił przegląd i wystawił paragraf M1 na przeglądzie okręgowym. Także jeździć do pożygu po stacjach aż ktoś to zrobi :)

zweckform

Zaufany warsztat
Punktów
241
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
I 3 lata życia w niepewności że ktoś dojdzie i cofnie rejestrację

emensky

Początkujący
Punktów
0
Przegląd legalny. Paragraf M1 wpisany. Trzeba było tylko wszystkie informacje o samochodzie wpisać. Rejestracja pod koniec tygodnia

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
Jak moze byc legalny jak w angielski dowodzie nie bylo M1 a zwiazku ztym nie moze byc zarejestrowanyz koera po prawej

emensky

Początkujący
Punktów
0
Potrzebne jest to tylko do przeglądu a nie rejestracji. Na przeglądzie wystawiają ten paragraf tak jak w Niemczech

Do góry Bottom