• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Audi A4 B5 2.4 98r

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
To było dawno .... poszukam jeszcze ale będzie ciężko ... A macie te wymiary poziomujące podszybie ? Bo wydaje mi się że jest dobrze nie chciał bym tego odbijać . I jaka dokładność wchodzi w gre ?

Zna może ktoś odległości ? bo już nie wiem co robić ?

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
wymiarów nikt Ci nie poda bo np ja zmierzę odlegółość w tym miejscu ktoś inny kawałek dalej i będzie lipa takie rzeczy to sam musisz sobie mierzyć, jeśli chodzi o wsyawanie ściany to jeśli góre dobrze złapałeś i dół to generalnie powinno byc ok jeśli nie pogięłeś sciany przy wyciąganiu z europy, przymocuj na próbę nagrzewnicę, belkę i pedały i będziesz wiedział czy wszystko dobrze pasuje

magik

Anglikomaniak
Punktów
22
Miasto
gdzieś w polsce
oj chłopie komplikujesz sobie życie jak ściana wspawana magiel przykręcony zakładasz ten gumowy kołnierz na łep od magla jak niema prześwitu i pasuje idealnie to jest git a podszybie tak sobie ustaw żeby obudowa kompa leżała idealnie na kielichu

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
No jak ma leżeć idealnie jak ponoć nie pasuje i trzeba tą obudowę popalarką potraktować ? Jezeli macie możliwość podać wymiary jakiekolwiek to podajcie

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
spasuj do półki i do podszybia jesli nie wyjmowałes szyby lub do lini jesli wyjmowałes i to wszystko, bedziesz miał szpare ok 2 cm na lewym kielichu i dociągnij sciane do półki i kielicha, popatrz na fotki tu nie ma większych trudnosci, zaczną ci sie później,narazie to lajt,

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
No ale pisałeś o obudowie ECU a ona w ogóle nie pasuje .... Na lewym kielichu jest szpara w samym rogu

kristoff

Zaufany warsztat
Punktów
279
Miasto
Wrocław
Bania jestes z Jeleniej Gory - podjedz do Mirska do firmy Jumpol chlopaki obrazowo na miejscu wytlumacza Tobie co i jak zrobic - inaczej - sorry ze tak pisze ale nic z tej przekladki nie bedzie

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
szpara to już ci wcześniej mówilem z będzię bo kielichy w tych miejscach nie są symetryczne w związku z czym obudowa też lekko nie pasuje ale wiesz co i jak zrobić, jak sciana podczas wyciągania nie była pogięa to po spasowaniu podszybia i przy nadkoach powinno być ok bez mierzenia PS myslałem że już dawno uporałeś się z tą ścianą

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Na razie robota stoi ... Mam ważniejsze rzeczy na głowie do tego nie jestem pewien czy podszybie jest OK mam wądpliwośc i Ta guma co przychodzi wokół otworu na magiel w ścianie pasuje z angola czy nie ?

---------- Dodano 15-08-2011 o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano 14-08-2011 o 15:34 ----------

Wiem że jestem upierdliwy ale musze mieć te wymiary
A więc foto nr 1 wymiar z krawędzi otworu na filtr kabinowy najlepiej zmierzyć bagnetem suwmiarki .Oczywiście jeżeli ktoś ma możliwość foto 2 Sam róg zagięcia prostopadle do mocowanie szyby Foto 3 Ze środka długości otworu na kostki

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
na pierwszy rzut oka wygląda ok:) angielskie uchwyty wycieraczek obetnij bo potem nie bedziesz mial do nich podejscia, scianę tzn podszybie podciągnij bardziej do tej blachy przy szybie bo masz szparę na podszybiu i spawaj bo raczej wymiarów od nikogo nie dostaniesz przymierz tak jak ci pisalem wczesniej belke z nagrzwnica i pedalami i jak sie dobrze układa to powinno być ok to co w podszybiu nie jest tak ważne jak to co w srodku auta no i tą wiazkę spod konsoli wez wypnij i gdzieś schowaj bo czymś zahaczysz jakiś kabel czy podczas spawania coś pryśnie i auta w ogóle nie odpalisz i oklej przed spawaniem szybę z dwóch stron zeby odprysków nie było, następnie masa sczelniająca i malowanie i bierz się za robotę bo dla niektórych twój temat przekładki zrobił sie już nieco męczący:)

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Zdaje se sprawę że może to męczyć :jezor: jak sie wszystko uda chętnie wszystkim postawie piwo :jezor3: Właśnie mam problem z tym że podszybie nie chce dojśc do tej blachy ... którą zresztą nawet podginałem w dół żeby lepiej przylegała .. Strasznie się waham czy spawać do końca bo ... już odwrotu nie będzie .Jak ktoś ma możliwość zrobić jakie kolwiek pomiary niech da znać

Zrobiłem tak jak pisałeś zamontowałem pedały nagrzewnicę podpiłowałem obudowę ECU na fotkach widać że nie leży idealnie mocowanie odstaje od budy w momencie dociśnięcia obudowy do podszybia a reszta wygląda że pasuje wiec chyba faktycznie nie jest tak źle ?

magik

Anglikomaniak
Punktów
22
Miasto
gdzieś w polsce
oj chłopie najprościej bazuj się na tym gumowym kołnierzu na magiel jak ściana jest dobrze ustawiona to po założeniu tego gumowego kołnierza nie powinno być szpary miedzy główka magla a tym kołnierzem przynajmniej ja tak robię i żadne wymiary nie są mi potrzebne jak dobrze ustawisz duł ściany to reszta ci sama się ustawi z lewej strony zostanie ci dziura do zaspawania a z prawej zaspawasz dziury po zgrzewach ot filozofia obudowę kompa potraktuj opalarko żeby siadła na kielichu i wszystko będzie git

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Spoko guma przylega dobrze ściana już ostatecznie przyspawana więc klamka zapadła ... co ze spływem wody z klimy?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
spływ musisz zrobic masz tam po prawej stronie otwor-zaslepke lejek powinienes dostac z przekładką, zastanawiam sie po co powierciłes dziury w podszybiu ? na ost. foto

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
nie wiem czemu ale wyciągał ścianę w 2 kawałkach teraz ma 2 razy więcej roboty ze spawaniem i uszczelnianiem

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Jak się już uporam z kablami będę szczęśliwy :) Jadę kupić mase uszczelniającą myślę że 2 tuby wystarczą ? Mam jeszczedno pytanie sama kolumna kierownicza jest taka sama w angolu co w europie mówię o elemencie bez rury zakończonej wieloklinem i krzyżaka bo nie chce mi się stacyjki przekładać?

Do góry Bottom