• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Audi A4 B5 2.4 98r

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Pisałem o dziurach na śruby magla . A teraz mam pytania dotyczące kabli które widać na foto oczywiście siany już nie ma

Co zrobić z wiązką 1, 2,3
<br />

magik

Anglikomaniak
Punktów
22
Miasto
gdzieś w polsce
zależy jak instalacje przerabiasz jak obracasz po podłodze to do przedłużenia 1i 2 jak pod deską będziesz przerabiał to tylko skracasz tą nr 3

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
ta 3 idzie w europejskiej scianie w tym samym miejscu(po tej samej stronie) a tymi 1 i 2 zajmiesz się później jak wybierzesz sposób przeróbki instalacji

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Wybieram po podłodze ale nie wiem jak 3 może iść w to samo miejsce w europie skoro tam jest wtyczka która wpięta jest w to co będzie po prawej stronie ?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
ta kostke od centalki ABSu ja zostawiam, zostawiam też 4 inne kostki ale zrobisz jak chcesz

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
To ja sobie tą trójeczkę przedłużę, podepnę po prawej stronie i będzie Gitara Rozumiem że 1 i 2 maja lecieć na prawo aż do kostek które tam będą ?
Przy okazji migiel na miejscu ... :) Co stosujecie do uszczelniania spoin po spawaniu ? firma cena gdzie kupujecie ?

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
Wybieram po podłodze ale nie wiem jak 3 może iść w to samo miejsce w europie skoro tam jest wtyczka która wpięta jest w to co będzie po prawej stronie ?
przecież nr 3 oznaczyłeś wiązkę która idzie od komory silnika, pompa abs itd w europie tez jest to po lewej stronie auta obok otworu na magiel
wtyczki od czujnika abs i czujnika zużycia klocków idą obok w tym małym otworze tego nie zaznaczyleś na zdjeciu i musza być one tak samo podpięte
do uszczelnienia masa uszczelniająca ja korzystam z firmy boll od środka auta na pędzel a od komory silnika z tuby

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Mam problem ...Kiedy przyłożyłem ścianę z europy okazało się że nie wszystkie otwory po zgrzewach jest do czego przyspawać do tego w okolicach wyjścia na kolumnę brakuje sporego kawałka blachy ? Wychodzi na to że sama buda też jest inna niż w europie czego wcześniej nie wiedziałem ... jak wy sobie z tym radzicie ?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
najproscie dopasowac sciane do półki i kielichów

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
różnice są w okolicach nadkoli/fartuchów bo nie są symetryczne i trzeba nadspawać ten daszek nad maglem myślę, że jak ruszysz głową dasz radę

magik

Anglikomaniak
Punktów
22
Miasto
gdzieś w polsce
przyj żyj się jak ten daszek nad maglem wygląda z prawej strony i zrób tak samo z lewej

---------- Dodano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

angeelo ty miałeś fotki jak wspawać ten daszek to podeślij koledze

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
sciana1.jpg sciana2.jpg
wrzucam jako przykład sposób ustawienia sciany/podszybia do wspawania. Co prawda zdjecia są ściany eu ale chodzi o pokazanie. Wymiar 1 i 2 przenosisz na drugą stronę i tak samo wymiary 3 i 4 na przeciwną. Poziome czerwone strzaki czyli miejsce zgrzewu blach jest takie same w angolu i europie i można je przyjąć jako punkt odniesienia. Co do wspawania daszka nad magiel to myślę, że zdjęcie wstawione przez kolegę Ryśka wszystko wyjaśnia.

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Tylko że ja już tych wymiarów nie mam bo ściana z angola jest na złomowisku można się odnieść od samego śladu po niej ?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
nie jest ci do niczego potrzebna, puktem odniesienia bedzie linia szyby,slad przy słupkach, nadkola i tunelu, złap sobie na 3-4 nity i zerknij jak sie ułozyła, zadzwon jutro to ci podpowiem co i jak

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
te wymiary zdejmujesz z karoseri angielskiej czyli auta które przekładasz po wywaleniu ściany i wymiary z prawego boku przenosisz na lewy i odwrotnie(tak chodzi o ślad po angielskiej ścianie i podszybiu)

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
Cholera szkoda że zdążyłem już trochę przyłapać ścianę z europy ... teraz trzeba będzie to odbić ... A może ktoś z was ma te wymiary ten z prawa na lewo mam ale na odwrót nie ma jak bo podszybie zasłania ? Powiedzcie mi też co z anglikańskimi dwoma chwytakami na mechanizm wycieraczek ? jeden uniemożliwia montaż filtra kabinowego ?

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
angielskie uchwyty wycieraczek odwiercasz lub obcinasz i na poprawnym miejscu wspawujesz z eu, tak samo uchwyt obudowy komputera

bania

Anglikomaniak
Punktów
0
Miasto
Jelenia G
No to torche bryndza bo mam tylko jeden uchwyt europejski a skąd będe wiedział które miejsce jest poprawne ?

angeelo

Forumowy grafik
Zaufany warsztat
Punktów
90
Miasto
Działdowo Warm-Maz
to dlaczego nie masz uchwytów? przeciez jak scianę odwiercaleś to uchwyty tez tam były od wycieraczek.

Do góry Bottom