• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

A4 b7 przekładka

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
Cześć
Z tego co ty wyczytałem skompletowałem wszystkie części. Mam nawet wiązkę nagrzewnicy oraz wiązkę skrzynki bezpieczników. Chciałbym zapytać czy mając klimatronik uk dalej musze przepinowac jedna wtyczkę od obiegu wewnętrznego(lustrzane odbicie) oraz lustrzane odbicie silniczka wycieraczek?
Wtyczki drzwi odpadają ponieważ lewe przeciągnę na prawo i [prawe na lewe i dam silniczki eu. Czy to są wszystkie wtyczki które musze przepinować czy sa jeszcze jakieś?
Kolejna sprawa to składając wszystko zeby było wygodniej zaczynam od wzmocnienia, potem nawiew, pedały i na końcu deska?

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
Dokup sobie panel eu bedzie prosciej
Bo bedziesz znow prosil o pomoc
Po co bedziesz przeciagal wtyczki drzwi ???
Pierwsze pedaly
Nagrzewnica
Belka
Deska

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
No bo mam już silniczki europejskie przeciągnę je zamiast je pilnować, do tego i tak je musze przeciąć bo się zaczynają przełamywać w przelotce drzwi.
Automatyczne połączenie postów:

Co o tym myślisz było by to dla mnie wygodniejsze przeciągniecie tych wtyczek niż pinowanie.

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
No chodzi mi o to że w prawych drzwiach mam cale sterowanie szybami i musze je jakoś przeciągnąć na prawo.
No i może całe wtyczki bym od razu przeciagnac czy tak nie jest? Da rade zadzwonić i porozmawiać?

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
No właśnie może sprecyzuje pytanie. Najbardziej mnie te drzwi zastanawiają.
Dużo osób kupuje silniczki eu i ja właśnie także chciałbym użyć( tak mam także obie klamki eu).
Jak to ugryżć?
Logicznie myslać napewno bede musiał przeciągnąć kable z prawej na lewo od sterowania wszystkimi szybami. Ale co z reszta? także przeciagnac zeby wtyczki pasowały?

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
eśli wszystko jest ok na liczniku może świecić się jedynie kontrolka AIR BAG i ESP.Jeśli masz możliwość podłączenia kompa warto to zrobić,w elektronice hamulców powinien być błąd czujnika kąta skrętu typu błędne nastawy,adaptacja,błąd ten zniknie po przejechaniu kilku metrów,a kontrolka zgaśnie.
Jeśli wszystko działa można montować konsolę i schowki,odpowietrzyć sprzęgło i hamulce,dolać płynu do chłodnicy i wtedy można zabierać się za drzwi,Wymienić musimy zamki,klamki,lusterko prawe co najmniej,sterowniki szyb i zamienić miejscami instalacje drzwi,potem sprawdzamy działanie i montujemy tapicerki dawcy. Teraz to już tylko sama przyjemność ,ustawiamy zbieżność,ustawiamy kierownicę i montujemy poduszkę kierowcy,kasujemy błędy i kodujemy moduł komfortu żeby wskazania na liczniku były prawidłowe,napełniamy klimatyzację a potem możemy otworzyć chłodnego Lecha.
Jak będie dana mi taka możliwość wkleję fotki które specjalnie do tego opisu przygotowałem.

To napisał mazurek i wg mnie tutaj mówi wtyczki drzwi z lewej na prawa a prawa na lewa i do eu silniczków?

JARO

Zaufany warsztat
Punktów
283
Miasto
Wadowice
Instalacje drzwi plus europejskie moduly nic nie pinujemy ani nie przeciagamy. Miedzy drzwiami

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
To ja juz naprawde nie rozumiem mowisz ze nie zmieniamy kabli między drzwiami ale jakoś musimu dać sterowanie szybami na prawa strone. Strasznie tutaj mieszacie...
Zaloze europejskie i co wtedy wtyczki pasuja ale nadal sterowanie mam po prawej?
Moge cie prosić o rozpisanie ktok po kroku xo tymi drzwiami ?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
Zmieniasz wiązki w drzwiach, ale jak już zmieniłeś wtyczki do słupków to też nic się nie stało będziesz musiał przepinować wtyczkę do głośników, moduły europa i kodowanie 17 i 46

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
No właśnie jeszcze nie zacząłem drzwi. Wiem najlepiej to zostawić oryginalne silniczki czy dać europejskie?
Wiązka powinna pasować z lewej na prawa?
Jest opcja [pominąć pilnowanie lub kupno innej wtyczki?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
kupić zamek prawy ewentualnie wtyczke

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
Co powiecie o takich koszulkach termokruczliwych z cyna w srodku? Zakładasz podgrzewasz i zlutowane czy może jednak tradycyjnie cyna i opaksi termokurczliwe

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
tradycyjne

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
Zacząłem rozbierać itp ale nie umiem zdjąć pedałów. Odkręciłem ta śrubę obok czujników hamowania i sprzęgła, wyciągnąłem pompkę sprzęgła oraz odkrecilem serwo ale jeszcze gdzieś się pedały trzymaja. Pomożecie gdzie to trzyma?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
w podszybiu za serwem jeszcze jedna m6

drekke

Gość
Punktów
45
Miasto
Wąsosz
www.http
Masz dokładnie opisane na forum jak zrobić przekładkę, co zrobić z kablami, jaka jest kolejność,mimo nadal masz tyle pytań. Instalacja drzwi prawych i lewych w tym aucie, różni się tylko kostkami zamków drzwi, sterowanie szybami i lusterkami załatwia instalacja w tapicerce, która jest wpinana w moduł (silniczek) drzwi. Masz dwa wyjścia; montujesz kontynentalne silniczki (jeśli nie masz składanych lusterek elektrycznie, to każdy będzie pasować), instalacja z tapicerki będzie robić bez żadnych przeróbek więc podpinasz angielską i działa, wiązka na podłodze do drzwi zawsze zostaje,nic tam nie zmieniasz.
Druga opcja,przerabiasz angielskie moduły, co stanowczo odradzam ze względu na stosunek ceny do nakładu pracy. W razie pytań dzwoń, bo na tym forum admin nie przepada za mną,ma jakiś kompleks i ciągle mnie blokuje. 880660226

Szymix1996

Początkujący
Punktów
0
A powiedzie mi wiazka z drzwi idzie cała na lewa od wtyczki w słupku przez silnik i z silnika czy tylko to co wychodzi z silniczka?

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
481
Miasto
łódzkie
Całe od wtyczki w słupku do zamka

Do góry Bottom