• Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

A4 B7 po przekładce

reb00

Nowy
Punktów
0
Witam, stałem się posiadaczem B7 2.0T Quattro automat, która kilka lat wstecz była przełożona z UK na EU. Niestety gdy zrobiło się cieplej okazało się, że klima działa w cały świat- raz działa, raz nie działa, a najczęściej chwilę chłodzi, gdy zdejmie się nogę z gazu przy dużej prędkości, ewentualnie wieczorem, gdy temperatura spadnie do około 20 stopni to mrozi jak szalona. Gdy zacząłem zagłębiać się w temat, mały serwis, czyli wymiana dławika, osuszacza, nabicie pojawiła się mała zmiana- klima nadal działa w cały świat, ale do tego doszło parowanie szyb :| zajrzałem do silniczków klap nawiewu w celu wyczyszczenia potencjometrów i oto co zauważyłem:
- klapy od świeżego powietrza są usunięte, prawdopodobnie przy przekładce
- klapy od obiegu zamkniętego otwierają się zawsze przy uruchomieniu klimatronika, nawet jeśli obieg zamknięty nie jest włączony

Czy jest to normalne? Ponieważ na moją logikę jeśli mamy otwarte jednocześnie obieg zewnętrzny, oraz wewnętrzny to powietrze zaciągane będzie tylko z kabiny ze względu na brak filtra, czyli mniejsze opory.

Za wszelkie wskazówki, jak ugryźć temat będę serdecznie wdzięczny.

Pozdrawiam

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
485
Miasto
łódzkie
Zostawiony panel klimy UK i nie steruje klapą zewnętrzną ( kodowanie )
Przepinuj silniczki lub zmasuj w/g schematu niech chodzą jednoczesnie albo usuń/zablokuj klape zewnętrzną zamykającą, do wyboru co wolisz

reb00

Nowy
Punktów
0
docelowo będę chciał założyć klapę zewnętrzną, dzisiaj chciałem przepinować obieg zamknięty, ale czas gonił więc tymczasowo odpiąłem, niestety szyby nadal troszkę parowały ( i tak było znacznie lepiej niż przed odłączeniem obiegu zamkniętego). Co mnie zmartwiło to sterowanie temperaturą- ustawienie klapy zmienia się tylko przy skrajnych wartościach, ale klimatronik odpowiednio rozpoznaje strefy kierowca/pasażer :|

rys00

Zaufany warsztat
Punktów
485
Miasto
łódzkie
Klapa zewnętrzna zamyka się po wyłączeniu silnika

Do góry Bottom