• Witamy na Forum Anglików!
  Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
  Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
  Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Regulamin

Serwis angliki.info jest własnością prywatną. Działa pod kierunkiem administratorów, wspieranych przez kadrę moderatorską. W związku z tym wszelkie decyzje Administratora w sprawie forum są ostateczne i nie podlegają dyskusji. Moderatorzy są powoływani i odwoływani przez administratorów.

I. Zasady savoir vivre’u.

§ 1. Wszystkich użytkowników obowiązuje przestrzeganie zasad kultury osobistej i nie używanie słów oraz zwrotów powszechnie uważanych za wulgarne lub mających na celu obrażenie innej osoby (także w formie częściowo ukrytej poprzez wykropkowanie itp.).
§ 2. Na forum obowiązuje zakaz publikacji materiałów sprzecznych z prawem, pornografii, linków do stron z warezem itd., zakaz naruszania prawa autorskiego, a także reklamy pirackiego oprogramowania. Reklamowanie serwisów, usług, sklepów itp. wymaga zgody administratorów.
§ 3. Dyskusje są prowadzone w języku polskim. Użytkownicy zamieszczający tekst w języku obcym proszeni są o przetłumaczenie go na język polski.
§ 4. Zabronione jest zakładanie lub korzystanie przez jednego użytkownika z więcej niż jednego konta. Chęć założenia nowego konta lub zmiany nicka musi być zgłoszona administracji i będzie rozpatrywana indywidualnie przez administrację forum. Administracja forum zastrzega sobie możliwość odrzucenia wniosku bez podania przyczyny.
§ 5. Zanim założysz wątek lub zadasz pytanie, użyj wyszukiwarki i upewnij się że ten temat nie był już poruszany na forum.
§ 6. Zgodnie z zasadami panującymi w sieci zwracamy się do siebie na "Ty" niezależnie od wieku.
§ 7. Prywatna korespondencja może być cytowana na forum tylko za zgodą wszystkich osób biorących w niej udział.
§ 8. Staramy się nie śmiecić forum czyli np. nie wysyłamy tych samych postów wielokrotnie w różnych tematach oraz korzystamy z funkcji "edytuj" w przypadku gdy nie ma odpowiedzi pod naszym postem a chcemy coś dopisać.
§ 9. Na forum nie używamy WIELKICH LITER - czytający potraktuje taką wypowiedź jako KRZYK.

II. Wymogi techniczne.

§ 10. Maksymalna wielkość obrazka umieszczonego na forum wynosi 640 px na 640 px, a jego waga nie powinna przekraczać 400kb. Ilustracje nie spełniające tych wymagań będą zastępowane linkami lub usuwane.
§ 11. Maksymalna wielkość emblematu (avatara) to 100 px na 100 px, a waga - 80kb.
§ 12. Podpis może zawierać tekst do 255 znaków, lub obrazki o maksymalnych rozmiarach 385 px na 70 px łącznie i wadze do 60kb.
§ 13. Konto zostaje uznane jako nieużywane, jeśli w ciągu 1 miesiąca od rejestracji użytkownik nie zaloguje się lub jeśli jego nieobecność na forum potrwa dłużej niż 6 miesięcy. Konta nieaktywowane przez link w zwrotnym email będą kasowane 7 dni po założeniu. Konto nieużywane może zostać skasowane bez powiadomienia. Jednocześnie informujemy, że na życzenie użytkowników administracja nie kasuje kont.

III. Jeśli naruszysz regulamin...

§ 14. Administratorzy oraz moderatorzy mają prawo usuwać, edytować i zamykać tematy oraz posty naruszające regulamin, o czym powiadamiają użytkownika poprzez wiadomość prywatną lub adnotację w temacie. Komunikaty takie są pisane czerwoną czcionką, zastrzeżoną do wyłącznego użytku kadry forum.
§ 15. Osoby naruszające regulamin zostaną upomniane przez kadrę, a w przypadku powtarzających się naruszeń otrzymają ostrzeżenia, skutkujące tymczasowym odebraniem możliwości czynnego lub biernego uczestniczenia w forum. O ukaraniu użytkownika ostrzeżeniem decyduje kadra forum.
§ 16. Ustawienia systemu ostrzeżeń na tym forum: # blokada pisania = 3 ostrzeżenia; # blokada wejścia na forum = 4 ostrzeżenia; # Ostrzeżenia wygasają po upływie 30 dni. Ostrzeżenie może zostać usunięte wcześniej przez administrację forum przy widocznej poprawie w zachowaniu osoby ostrzeganej.

IV. Pozostałe reguły.

§ 17. Właściciele i administratorzy forum angliki.info nie ponoszą odpowiedzialności za treść postów, avatary oraz zdjęcia zamieszczane przez użytkowników forum. Informujemy, że osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
§ 18. Posty bezsensowne, wyróżniające się niskim poziomem intelektualnym, lekceważące wszelkie możliwe zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie będą moderowane lub kasowane. Użytkownik, łamiący ten zapis zostanie ukarany zgodnie z zasadami opisanymi w niniejszym regulaminie. Za notoryczne łamanie tej zasady użytkownik może zostać wykluczony z forum.
§ 19. Linki do artykułów muszą zawierać cytat/opis artykułu.
§ 20. W uzasadnionych przypadkach administracja może wyłączyć możliwość korzystania z podpisu, awataru, prywatnych wiadomości oraz może zablokować pisanie na wybranych forach.
§ 21. Wszystkie nieuregulowane regulaminem zapisy podlegają przepisom prawa obowiązującego w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej.
§ 22. Podanie jakichkolwiek danych osobowych nie jest wymagane przez administrację forum. Użytkownik podający swoje dane potwierdza tym, iż wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administrację strony angliki.info do celów informacyjnych oraz marketingowych (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).
§ 23. Użytkownicy i uczestnicy forum wyrażają zgodę na otrzymywanie za pomocą PW i EMAIL informacji od administracji forum. Przesyłane informacje mogą nosić znamiona techniczne, reklamowe, ogólne oraz mogą być związane z określonym wydarzeniem.
 • Opublikowano
  20.07.2012
 • Wyświetleń strony
  20204
Do góry Bottom