1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zmiana w dowodzie już zarejestrowanego anglika o przekładce PROBLEM!!!

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika micek161, 10-12 18.

1. micek161

micek161 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Secemin
    Witam, 2 lata temu kupiłem anglika zarejestrowałem go w Polsce jako anglik czyli z kierownicą po prawej stronie. Teraz zrobiłem przekładkę, dokonałem przeglądu z opisem o dokonanych zmianach, że w samochodzie została zmieniona strona kierownicy itd. że wszystko jest zgodne z przepisami i rozporządzeniami.
    A w wydziale komunikacji baby chcą ode mnie faktury za przekładkę i oświadczenia z warsztatu że ma uprawnienia do zmian konstrukcyjnych. Tylko że przekładkę robiłem sam... Co teraz czy ta faktura i oświadczenie są wymagane czy jak mam przegląd ze wszystkimi opisami to powinni mi dokonać zmiany w dowodzie że kierownica po lewej stronie.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. lacky

lacky Początkujący

Docenione treści:
    0
    nie trzeba zadnych faktur .tez robilem sobie sam przekladke pojechalem na przeglad potem do urzedu komunikacji tyle ze tam siedzialem 30 min bo nie wiedzieli jak wpisac w dowowodzie ze auto ma kiere z lewej strony .wkoncu przekreslili dlugopisem kierownica po prawej i dopisali dlugopisem pod spodem samochod przystosowany do ruchu prawostronnego.z diagnostyki bierzesz tylko to badanie dodatkowe za 80zl i dokumenty z diagonstyki tam beda rowniez zdjecia samochodu po przekladce .

4. micek161

micek161 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Secemin
    no i to wszystko mam a baby że muszę mieć fakturę i zaświadczenie że warsztat może wykonywać zmiany konstrukcyjne i zaświadczenie z stacji że ma uprawnienia do robienia przeglądów po zmianach konstrukcyjnych..;/

5. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    99
    Miasto:
    Działdowo
    Nie prawda.
    Co do 1 i 2 punktu nie masz racji.
    A jeśli chodzi o zmiany konstrukcyjne to jest to kwestia spora.
    Jak już się bardzo uparli że zmiana położenia kierownicy z prawej na lewo to zmiana konstrukcyjna to każda stacja okręgowa to robi.
    Podstawowe nie mają takich uprawnien

6. micek161

micek161 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Secemin
    w takim razie jadę do WK i ide do kierownika niech mi to podbija;]

7. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  8. lacky

lacky Początkujący

Docenione treści:
    0
    diagnosta stwierdza jak przekladka zrobiona bo robi badanie techniczne dodatkowe za ktore pobiera 80zl. baby z WK poiwnni usunac jest 2019 rok rejestracja powinna odbywac sie poczta.

Poleć tę stronę