1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zakupiłem motocykl z ubezpieczalni z kategoria C,jak odzyskac dowód V5?

Dyskusja w 'PRAWO W WIELKIEJ BRYTANII' rozpoczęta przez użytkownika sony, 22-04 10.

1. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
    Witam,Jestem Radziu z Mogilna,Zakupiłem motocykl w Anglii w ubezpieczalni z kategoria C bez dowodu V5C,chcialbym was zapytac jak odzyskac dowód rejestracyjny V5C?ktos mi podpowiedział ze mam w Anglii wypełnic druczek V62 i wysłac do DVLA,czy to jest prawda?czy tylko odsyłaja na adres angielski?i jeszcze jedno czy to musze opłacic za wyrobienie dowodu rejestracyjnego?

dziękuje za odp i czekam;)
    Radziu

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    1/ Tak, V62 i wyslac do DVLA
    2/ Wysla na adres angielski.
    3/ Wyrobienie nowego dowodu kosztuje 25 funtow

4. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
    fajnio,dzięki za odp.

a powiedz mi tylko wypełniam vin,tablice i model motocykla tak?czy cos jeszcze dopisac?

a 25 funtów to gdzie mam opłacac?czy na poczcie od razu wszystko mozna popłacic?

5. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Wypelniasz wszystkie rubryki ktore trzeba, nie mam teraz tego druku przed oczami, nie pamietam o co tam prosza ale na pewno jest napisane klarownie co trzeba wypelnic.

A 25 funtow to musisz czek wsadzic w koperte.

6. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
  7. brentmotors

brentmotors Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    gorzow wlkp
    tak z kat C jest V5 bez oplat ale nie dotyczy to motocykli niestety

stara wersja forum lepsza byla,bardziej przejrzysta

8. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
    Znów mam problem bo nie wiem jak zalatwic ten dokument,moj znajomy anglik byl na poczcie to powiedzieli
    ze moga wyslac tylko dla wlasciciela dokumenty,to jak to jest bo ja tego nie rozumiem??

Przeciez on moze wpisac dane swoje ze niby wlascicielem nie jest tak?

Chłopaki a powiedzcie czy moge sobie zalatwic z Polski?ktos mi podpowiedzial ze faksem a sie zalatwic?

POMOZCIE MI BO TO JUZ PIERWSZY RAZ TO PRÓBUJE

9. dendex

dendex Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    uk
    hej najlepiej podaj swoje dane na adres kogos znajomego w angli , maja czas do 6 tyg na odeslanie nowego dowodu , jak nie masz na kogo to moge ci pomóc

10. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
    A słuchajcie a druczek v756 gdybym taki dokument wypelnil to dostane na adres polski v561?Jutro sie dowiem w urzedzie komunikacji czy takim dokumentem mi zajestruja?

Byłem dzis powiedzieli ze zarejestruja bez problemu.
    Wiec jak wysle do Anglii druczek v756 to mam płacic w anglii?

11. brentmotors

brentmotors Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    gorzow wlkp
    z doswiadczenia powiem tak lepiej jakbys mial V5 i to najlepiej nie na swoje nazwisko ( ja rejestrowalem motocykl od 2 lat na mnie zarejestrowany w anglii i robili problemy no bo nie bylo umowy)oczywiscie umowe zawsze mozna sobie napisac
    za v561 nie pobieraja oplaty i powinni przyslac na polski adres , mowie powinni bo z nimi roznie, nie mniejszy balagan maja niz u nas
    jak nie przysla na polski to jak masz znajomego w anglii to niech do niego wysla

12. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
    A mozna wyslac dokument faxem do DVLA v756?cyz lepiej poczta wyslac z Polski?

wlasnie uzupelniam dane w v756 jest pytanie "declaration"
    -zostal zagubiony
    -nie dostalem od poprzedniego wlascicela
    -jest w DVLA
    -inny powód)(podac)
    Jesli kupilem motocykl z copart w ubezpieczalni z kategoria C bez v5c to mam zaznaczyc ze jest w dvla tak?

13. brentmotors

brentmotors Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    gorzow wlkp
    mozesz faxem bedzie szybciej, chociaz ja wysylam zawsze poczta z polski no ale razem z innymi v62 to musze placic wiec faxem nie moge
    zazmacz ,ze kupiles i nie dostales V5 zreszta to i tak nie ma dla nich wiekszego znaczenia

14. sony

sony Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mogilno
    fajnio dzieki jeszcze raz;)wysle faxem jak mowisz ze jest szybciej

i jeszcze jedno pytanie
    oczywiscie jest pytanie czy na v5 bylo moje nazwisko to zaznaczam ze nie
    ale drugie pytanie jest ze jesli nie to czy chce zeby bylo na ciebie?.......to mam zaznaczyc czy lepiej nie?

15. brentmotors

brentmotors Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    gorzow wlkp
    wpisz byle jakie nazwisko i napisz pozniej sobie umowe. ja bym tak zrobil.

16. damiannn

damiannn Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,
    Chcę kupić motocykl z aukcji, który posiada kat. C lub D, a który nie posiada dowodu v5. Motocykl ma iść na eksport więc nie będzie rejestrowany w UK. Proszę mi powiedzieć:
    Jak odzyskać dowód v5 lub inny dokument, na który mogę motocykl zarejestrować w Polsce?
    Czy aby odzyskać dokumenty muszę naprawić motocykl i zrobić przegląd w UK?
    Proszę o informację jak przebiega cała procedura krok po kroku i jakie dokumenty muszę wypełnić aby sprowadzić motocykl do Polski.
    Pozdrawiam

17. Deco

Deco Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Z daleka
    Powyżej masz napisane jak odzyskać dowód (jeżeli takowego nie ma). Nie musisz naprawiać, chyba że jest to niezbędne, aby w Polsce przeszedł przegląd.
    Co się tyczy sprowadzenia to jedziesz po niego osobiście albo szukasz firmy, która go zabierze z UK.

18. damiannn

damiannn Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki za odpowiedź. A powiedz mi czy ja dostając z powrotem dowód V5 dostaje również V561? Bo tak jak wcześniej wspominałem motocykl ma iść na eksport, a z tego co udało mi się dowiedzieć to po odzyskaniu dowodu V5, trzeba wysłać kolejny wniosek o wyrejestrowanie motocykla z Anglii ze względu na jego eksport. Czy to oznacza, że w tym momencie po złożeniu tego wniosku dostaje V561 i sprowadzając motocykl do polski mam oby dwa dokumenty V5 i V561? Czy wracam do Polski tylko z jednym z tych dokumentów, jeśli tak to z jakim? Pierwszy raz będę się zajmował sprowadzeniem motocykla do Polski, stąd te moje pytanie.

19. Deco

Deco Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Z daleka
    Jak masz V5, to teoretycznie powinieneś wysłać odcinek V5C/4 ( w praktyce bywa różnie - jedni wysyłają, inni nie). Jeśli nie posiadasz dowodu rejestracyjnego, powinieneś ubiegać się o certyfikat uprawniający do wywozu pojazdu na stałe - V561 lub o wydanie V5. Jak masz tylko certyfikat eksportowy, to się spytaj czy na podstawie niniejszego dokumentu zarejestrujesz u siebie w WK owy sprzęt.

20. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  21. pawkil30

pawkil30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam czyli wypełniam druczek v756 to dostane na adres polski v561? i mogę rejstrować motocykl on jest bez płatny? trzeba dołączyć fakturę zakupu? nie da sie skrócić czasu oczekiwania na dokument v561?

Poleć tę stronę