1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zakup przez HBC samochodu bez dokumentów.

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika 2krzys, 21-10 15.

1. 2krzys

2krzys Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam Szanownych Forumowiczów.
    Po przeszukaniu internetu (a jednak nie wszystko w nim jest) postanowiłem zwrócić się do użytkowników tego forum z prośbą o informację.
    Kupiłem samochód sprowadzony z Anglii. Pojazd kupiony przez sprzedającego na aukcji HBC nie posiada dokumentów. Ze sprzedającym w Polsce podpisałem umowę kupna-sprzedaży. Miałem też dostać rachunek na zakup samochodu w Anglii ale dostałem tylko coś opatrzone nagłówkiem "invoice of sale - examlpe only". Sprzedający zasłania się brakiem innych dokumentów.
    I tu moje pytania do szanownych forumowiczów oblatanych w aukcjach HBC:
    1. Czy osoba lub firma posiadająca konta w HBC po zalogowaniu się do niego ma dostęp do faktur za wcześniej dokonane zakupy czy też faktura taka jest tylko w postaci papierowej przekazywana przy odbiorze?
    2. Jeżeli faktury widoczne są w systemie to po jakim czasie można wydrukować kopię (zakup w Anglii miał miejsce 4 lata temu)
    3. Jak wygląda z HBC (prawdziwa nie przykładowa) - jakie dane są na niej zawarte, czy jest np nr VIN samochodu.
    4. Czy ktoś zna inny pomysł na udokumentowanie własności sprowadzonego. Chętnie porozmawiam na prv nt kosztów.
    Samochód to klasyk z lat 80-tych i brak papierów będzie oznaczał rozebranie na części - niby liczyłem się z tym przy kupnie ale po prostu szkoda auta więc chciałbym najpierw wypróbować wszystkie możliwe metody, żeby je uratować jako całość.
    Z góry dziękuję za pomoc.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Kurzy1981

Kurzy1981 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sundon Park
    Nie ma znaczenia kiedy autko bylo kupione. Jest mozliwosc uzyskania dokumentow w kazdym przypadku.

4. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  5. 2krzys

2krzys Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki za info. Czy takie dokumenty może sobie sam wydrukować posiadacz konta na HBC czy trzeba pisać do nich jakieś pismo?

Poleć tę stronę