1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zakup anglika, rejestracja w PL od 2015 - jazda w UK

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika mr-honest, 2-01 15.

1. mr-honest

mr-honest Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, mam takie pytanko. Chciałbym zakupić anglika. Zamierzam wyjechać do UK. I stąd moje pytanie odnośnie rejestracji i ubezpieczenia w odniesieniu do nowelizacji prawa - możliwość rejestracji i poruszania się autem z UK po polskich drogach od 2015 roku. Gdzieś wyczytałem że jest możliwość zakupu anglika, rejestracji i ubezpieczenia w PL podczas gdy jeden współwłaściciel mieszka w Polsce, drugi (np ja w UK) i w UK się nim poruszać bez problemów. Czy tak faktycznie jest ? W razie rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w PL nic mi nie zrobią w UK podczas kontroli ? Ubezpieczenie polskie będzie honorowane w razie kontroli/wypadku ?

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Możesz nim jeździć jak juz zarejestrujesz tak samo jak autem lhd, do czasu (bodajże 3 miesiące), Potem trzeba przerejestrować na uk i płacić tax, Ew regularnie pływać promem i trzymać rachunki.

4. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    Pisaliśmy już o tym , jak wyrobisz NIN to masz wszystko w gescie polcjanta - może być w UK laweta i tłumaczysz sie w sądzie a i możesz 3 lata jezdzić bez problemu.
    Masa farmowych bulgarów tak jeździ a osobiscie poradzil bym normalnie jak ludzie oplacac w uk skoro tu bedziesz pracowal.

5. mr-honest

mr-honest Nowy

Docenione treści:
    0
    Rozumiem. A mam jeszcze pytanie odnośnie ubezlieczenia samochodu w UK. Czy są tak jak u nas w miastach pośrednicy/agencje ubezpieczeń? Gdzie kupujecie ubezpieczenia przez internet bezpośrednio i ubezpieczyciela czy w agencjach stacjonarnych ? I jeszcze jedno. Czy mozecie polecić jakąś konkretną
    niedroga i solidna firme ?

6. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    Polplan - nawijasz po polsku ,

7. pawelgawel

pawelgawel Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    123
    Czy jest ktos na forum kto ma info z tzw pierwszej reki odnosnie tego jak to jest z tym tlumaczeniem sie przed policja w UK jezdzac autem RHD, z polskim ubezpieczeniem i zarejestrowanym w pl? Smarsw jesli masz wiecej informacji na ten temat wypowiedz sie szerzej, bo temat jak najbardziej warty uwagi.
    Mam na oku fajne klasyczne auto troche do podlubania troche do jazdy w niedziele, ogolnie byloby jako drugie auto w domu, niestety silnik prawie 5L i ubezpieczenie w UK pomimo wielu lat znizek okolo £2000 (duza zasluga mojego adresu w UK). W polsce natomiast 850zl. Auto w sumie niedrogie bo kilkunastoletnie, ale szkoda by byla, gdyby angielscy "milicjanci" chcieli mi go zbrac lub przewyzszyc wartosc auta kara za jezdzenie po UK z polskim ubezpieczeniem.
    Jezdze do polski srednio 3 razy w roku wiec z trzymaniem kwitow z podrozy nie byloby problemu, ale czy to wystarczy? I w ogole jaka jest szansa na rejestracje auta w polsce, gdzie wlasciciel mieszka w PL a wspolwlasciciel w UK?

8. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    nie da rady zarejestrować na współwłaściciela w UK. jeździć możesz tak jak kolega smarsw. jak tam pracujesz i żyjesz to żadne kwity Ci nie pomogą i zapomnij o tym, że możesz jeździć tam 6 miesięcy. A jak chcesz z pierwszej ręki usłyszeć to samo i gadasz po angielsku to zadzwoń do DVLA

9. pawelgawel

pawelgawel Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    123
    Dzieki Wiercioch za odp. Tak w ogole to jak jezdzi smarsw? Bo juz sie pogubilem kto co i jak itd...

10. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    Ostrożnie . A kto pyta ?

11. pawelgawel

pawelgawel Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    123
    Tez ostrozny. Jak narazie odkad mam prawko to (odpukac w niemalowane) bez stluczki juz 14 lat.
    Kolega Wiercioch zasugerowal ze jezdzisz na jakims "patencie". Czyzby anglikiem z Polskim ubezpieczeniem po UK?

12. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    Nie wiem czy to patent , jezdze na Trade Insurance, razem z Zona 1300 funa rocznie , auta jakie chce ile chce

13. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    W jakiej ubezp masz? Ja placilem 1000f na siebie i zone za Trade

14. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    A co to za roznica - 300 funta ? Tradewise. Mi pasuje.

15. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Jak taki rozrzutny jestes to zadna. Tez mialem u nich.

16. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  17. pawelgawel

pawelgawel Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    123
    Sporo do gadania w cenie ubezpieczenia ma lokalizacja. Jak pisalem wyzej, na swojego upatrzonego rodzynka jak robie quote na ubezpieczenie to okolo £1700-2000. Natomiast jak zmieniam adres na jakas wioske w centralno/wschodniej anglii to £570
    Jak kupie to bedzie stal w garazu az go zarejestruje legalnie w Polsce na ojca. Ciekawe tylko czy jeszcze w tym roku o_O

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jazda anglikiem po polsku forum