1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zakup Anglika, a papiery i ubezpieczenie

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika MethooD, 23-03 17.

1. MethooD

MethooD Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, Przymierzam się do zakupu Anglika, nie mam zamiaru rejestrować go w Polsce. Znalazłem już odpowiadającą mi sztukę. Po kontakcie ze sprzedającym dowiedziałem się, że papiery nie przyszły jeszcze do Polski. Zależy mi aby auto ubezpieczyć na jakiś krótki okres czasu, tylko żeby wrócić nim do domu na kołach i ewentualnie trochę pojeździć nim już na miejscu.
    I teraz moje pytanie jak załatwić tą sprawę, żebym mógł legalnie poruszać się nim po drogach ? Sprzedający powiedział mi, że ma jakiegoś znajomego, który może załatwić ubezpieczenie na miesiąc i kosztuje to około 100zł. Jakie papiery będą mi dodatkowo potrzebne abym mógł nim legalnie jeździć, powiedzmy przez ten miesiąc.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. zweckform

zweckform Zaufany warsztat

Docenione treści:
    233
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    Odpowiedź sobie sam czy można jeździć samochodem na który nie ma papierow

4. MethooD

MethooD Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie o to chodzi. Powiedzmy ze papiery już będą, chodzi mi dokładnie co muszę posiadac zeby potuszac sie nim legalnie. Z tego co zdążyłem sie dowiedzieć jest to:
    Dowod V5C?-jak on dokładniej wygląda
    Aktualny MOT-to jest pewne, sprawdzałem na stronie angielskiej po numerze rej, jest aktualny
    Umowe Polsko-angelska oraz umowe Ja-Sprsedawca polak?
    Ubezpieczenie-jak jest z tym ubezpieczeniem, rzeczywiście jest opcja ubezpieczenia na ten miesiąc praktycznie od reki?

5. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    jeszcze kilka miesiecy temu mozna bylo ubezpieczyc samochod na okres jednego miesiąca, na czas rejestracji itp. teraz pewno tez tak jest.w link4 placilem jakos ok 70 zl za takowe ubezpieczenie.
    czyli dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, przeglad. czyli standard.

6. MethooD

MethooD Nowy

Docenione treści:
    0
    A mógłby ktoś jeszcze przybliżyć mi jak wygląda taki dowód V5C, z ilu składa się stron itd, ponieważ natknąłem się na historie, że ludzie nie dostali całości, tylko jakiś wycinek i tak naprawdę taki dowód w ogóle nie był ważny.
    I jeszcze pytanie co do ubezpieczenia - możliwe jest aby jakiś gość, który prowadzi komis wystawiał takie ubezpieczenia (tak powiedział mi sprzedawca)

7. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    461
    Miasto:
    łódzkie
    potrzebne 1-8

v5c2004_large.jpg

8. Michoo

Michoo Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białystok
    tak na prawdę to nie można jeździć takimi samochodami ponieważ są one wyrejestrowane z kraju, z którego pochodzą.

ps. nie znam całej sytuacji i okoliczności, ale znajomy dostał 500 zł mandatu i samochód na lawetę, policjant tłumaczył to tym, że takim samochodem może poruszać się jedynie osoba widniejąca w dowodzie rejestracyjnym. ( ale zaznaczam, że nie wiem jakie on posiadał dokładnie papiery przy sobie)

9. stagemen71

stagemen71 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    galashiels
    witam.mam pytanko może ktoś pomoze.Mam auto zakupione tydzień temumot wazny ,oplacilem tax i dostałem już normalny dowod na swoje nazwisko,chce w przyszłym tygodniu plynac do Holandi i teraz kwestia krotko terminowego ubezpieczenia czy na nim można przejechać przez Holandie i Niemcy czy musze wykupić dodatkowo green card???proszę o jakies sprawdzone rozwiązanie .pozdrawiam

10. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  11. fastforward

fastforward Nowy

Docenione treści:
    0
    A jak wygląda UK ubezpieczenie ?

Poleć tę stronę