1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Złomowanie anglika

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika Dejwid92, 25-10 16.

1. Dejwid92

Dejwid92 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, znalazłem podobny temat ale jedna trochę różni się od mojej sytuacji..
    Przyjechałem anglikiem 2 miesiące temu do Pl i miał wtedy ważny przegląd, opłacony roadtax i ubezpieczenie.. jakis tydzien temu skończyl sie Road tax i Mot.. ubezpieczenie ma ważne do konca miesiąca.. i wczoraj okazało się ze auto jedzie na złom.. tu moje pytania..

1. Jeśli chce go wyrejestrowac to musze wysłać druczek od eksportu i to wszystko?

2. Jeśli skończyło mu się Mot to jako tako nie mogę nim jeździć po anglii, wiec jeśli chce go wyrejestrowac to lepiej wysłac ten druczek z data gdy auto jeszcze miało wszystko ważne czy musi to być jakaś data " przyszłościowa" ?

3. Czy jeśli wyślę druczek o eksport to nikt mnie już w anglii o auto nie będzie ścigał? I czy jeśli wyrejestruje auto to musze go od razu zlomowac w Pl czy mogę to zrobić miesiąc po wyrejestrowaniu?

4. I ostatnie.. jeśli wyrejestruje auto w anglii to mogę je jeszcze jakoś sprzedać w Pl czy juz nie ma takiej opcji?

Trochę duzo, ale potrzebuje to wiedzieć jak najszybciej, dzieki i pozdrawiam!

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    1.Tak
    2.Najlepiej wpisz datę kiedy kończył się Tax
    3. Pierwsza część pytania - Nie, Druga część - nikt Ci nie każe złomować, spróbuj sprzedać albo zarejestruj
    4.Patrz punkt wyżej, możesz sprzedać tym bardziej że masz V5

4. Dejwid92

Dejwid92 Nowy

Docenione treści:
    0
    Koleś w wydziale komunikacji powiedział mi ze musze w ciągu miesiąca zarejestrować albo zezlomowac.. powiedział tak z czystego frajerstwa, czy tak jest serio? Bo wtedy jeśli wyrejestruje auto z GB jeszcze z datą kiedy był tax to automatycznie minął już ten niby miesiac.. nie będę miał jaj Przez to?

I czy jeśli auto jest juz wyrejeatrowane w anglii to mam spisać zwykłą umowę sprzedazy takie jakie są w Pl czy na angielskim druczku?

5. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  6. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Nie słuchaj idioty, a jak przyjdzie do sprzedaży piszesz umowę taką jak normalnie podczas kupna auta w PL i dajesz nowemu właścicielowi dowód (nic w nim nie wypełniasz)

Poleć tę stronę