1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

transport autolaweta, dodatkowe zajęcie

Dyskusja w 'Pozostałe' rozpoczęta przez użytkownika smialo, 27-01 13.

1. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    Witam,
    Zastanawiam sie nad kupnem autolawety, aby miec dodatkowe zajecie, zarobek.
    Co powinnienem wiedziec. Czy to jest oplacalne, jakie sa stawki? Jakie sa koszty?? Jakie potrzebuje dokumenty?jak z ubezpieczeniem??
    Dodam ze mieszkam na stale w UK.
    Za wszelkie rady bylbym wdzieczny.
    Pozdrawiam

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Witam, a gdzie chcesz smigac tąlawetą w PL czy UK ?

4. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    Cala anglia, plus transport do polski..

5. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    Cale uk. Narazie skupie sie tylko na uk..

6. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    a masz już lawetę? bo jak nie masz a zamierzasz kupić to odnośnie np ubezpieczenia warto jest mieć Trade Insurance, wtedy może lawetę dopisać do ubezpieczenia i jeździć jeszcze innymi autami. I ono ma też (pewnie zależy które, ja piszę na przykładzie ubezpieczenia z Tradewise) ubezpieczenie przewożonego auta ale pod warunkiem że jest Twoje ( ja mam do 5 tys funtów) ale jak chcesz komuś wozić to może lepiej dokupić osobne ubezpieczenie na tą okoliczność. Ja woziłem w zasadzie swoje auta i dorywczo komuś, miałem 3 warsztaty i dla nich woziłem. Możesz rozdać wizytówki w lokalnych warsztatach i załapiesz kogoś. Możesz skupować tzw scrap cars za 80-150 funtów i oddawać je prosto do skupu złomu, ewentualnie coś wymontować co ma jakąś wartość i odsprzedać. Wtedy warto mieć Waste Carrier Licence na wypadek jakiejś kontroli ( nie jest droga). Stawki hmm nie wiem jak teraz ale ja w zeszłym roku brałem np za kurs 90 km ( w jedną) 95 funtów. Lokalne jakieś, nie daleko, zależy od kogo to tak 35-45 funtów. ( takie do 20km). Swoją sprzedałem bo urodził mi się synek i nie ma czasu na to już... Miałem Citroena Relay z 2.5 D ale bez turba, jechało to to ale bez szału. Mało paliło za to. Jakbym miał coś teraz brać to tylko z mocniejszym silnikiem.

7. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    czesc
    dzieki za szybka odpowiedz.
    Niemam jeszcze autolawety, szukam czegos do 4000Ł. Jutro ide do jobcentre podpytac o jakies dotacje czy mozna cos dostac? czytalem tez o start-up grant moze cos wyjdzie. Bede szukal ubezpieczenia takie aby odrazu ubezpieczone byla autolaweta oraz transportowane auta. Nie wiedzialem o Waste Carrier Licence , dzieki.
    Tu gdzie mieszkam jest naprawde sporo warsztatow, komisow wiec mysle, że wpadnie cos na start.
    Dzieki jeszcze raz
    pozdrawiam

8. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Z ubezpieczeniem szukaj dobrze. Mnie wychodzilo ok 70f za sama lawete a ten trade kosztowal 100f i moglem jezdzic wszystkim wliczajac w to swoje auto takze warto. O dotacjach nie wiem nic

9. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    jeszcze mam pytanie dotyczace ładowności: czy dobrze rozumiem ladownosc do 3500kg tzn. autolaweta + pojazd na niej?

10. holipa

holipa Uczestnik

Docenione treści:
    26
    Miasto:
    wioska :D
    do 3500kg wystarczy ci prawko na osobowe , powyżej już musisz mieć na ciężarowe

11. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Autolaweta z pojazdem na niej ma miec wage nie wieksza niz 3500kg i styka Ci prawko B. Takze staraj sie szukaj jak najlzejszej lawety to bedziesz mogl wieksze auto na nia zaladujesz

12. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    Co bys polecil?

13. mazurek

mazurek Gość

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    Nie wiem jak w UK ale u nas normalnie ustawa o transporcie obowiązuje wszystkie pojazdy powyżej 2,8 t,w Polsce policja i ITD nie czepiają się takich lawet do 3,5t jednak coraz częściej takie auta są ważone i wtedy jest problem.Jadąc np w Niemczech powyżej 2,8t musisz mieć albo tacho,albo książkę w której opisujesz czas pracy,w Holandi Belgi I Francji jest podobnie.Kolejna sprawa to ładowność takiego auta,nie ma szans żeby uzyskać większą niż 1300 autem o dmc 3,5t czyba ze masz alukar.Co tym będziesz woził skoro maluchy i polonezy nie są już tak atrakcyjne cenowo?

14. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    przegladam własie oferty auto sprawdzam ładownosc i spokojnie znajdzie sie taki z 1600kg. wiec 1600 to np. mondeo czy insignia.

15. mazurek

mazurek Gość

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    To jest tylko na papierze,zapytaj sprzedającego jaki jest wynik jak wjedzie tym autem na wagę i odejmij to od 3,5t. Pamiętaj że dmc to masa pojazdu gotowego do jazdy zatankowanego z kierowcą i ładunkiem.

16. holipa

holipa Uczestnik

Docenione treści:
    26
    Miasto:
    jak cie zwiną na drodze i ważysz ponad 3500kg to jesteś panie w czarnej dupie...

mazurek lubi to.
  17. smialo

smialo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lancs
    musi być wszystko ok, nie mam zamiaru ryzykowac...

18. holipa

holipa Uczestnik

Docenione treści:
    26
    Miasto:
    tylko że tak jak mazurek pisze. na kat B prawka to 1300kg na pace to jest w zasadzie taki max
    czyli same małe jeździki wchodzą w grę. gdybyś miał kat C prawa jazdy to już można myśleć o takim interesie

19. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    takiego przepisu nie znalazłem w UK, a i jak rozmawiałem z osobami co wożą auta na lawetach to normalnie podchodzili do tematu... 3,5t minus waga auta dmc i wychodzi jakie auto można wrzucić na lawetę. I jak korzystałem z usług przewoźników np. ze strony shipy.com gdzie to oni się udzielają to mają czasami w opisach że jeżdżą autem do 3.5t i mogą zabrać auto np do 1500kg. Co do prawka C tutaj w UK tak mają że jak masz prawko wydane przed którymś rokiem (tego musiałbym doszukać) to nie potrzebujesz żadnej extra kategorii oprócz B i możesz jechać autem do 7.5 tony. Oczywiście z tacho

tylko nie lej Red Diesel do banku bo będzie zdrowy domiar jak złapia :)

20. guzik0802

guzik0802 Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    OSTROW WLKP
    z tym prawkiem B do 7,5tony to tylko wydane przed 97 lub 98 ale tylko angielskie, polskiego na takie nie wymienia.

w angli nigdy nie bylem na wadze, ale w paszczy milicji niemieckiej tak. bylem przeladowany prawie 150kg (ciezko sie zmiescic w 3500kg tak jak pisaliscie) i skonczylo sie na 50euro i jazda dalej. tak ze ta "czarna dupa" niejest taka straszna

21. mazurek

mazurek Gość

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    Do 10% dmc dostajesz tylko mandat i punkty,powyżej zakaz dalszej jazdy i też mandat,tylko ze nieco surowszy.Tak czy siak nie warto ryzykować,wszystko jest ok,ale gdyby doszło do jakiegoś wypadku i okaże się że auto przeładowane,to program cela numer na bank cię odwiedzi.

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę