1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Sprzedaż anglika po przekładce czy informujecie klientów??

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika Piotr19, 26-04 09.

1. Piotr19

Piotr19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Tak jak w temacie czy informujecie klientów po dokonaniu przekłdaki że to anglik?? Wiadome jest że w samochodzie zawsze są jakieś szczegóły które odpowiedzą nam na pytanie skąd zostało sprowadzone auto choćby po numerze VIN można to zbadać ale nie wszyscy kupujący to sprawdzają. Ja osobiście jestem za tym aby informować klientów ponieważ uważam że dobrze zrobiona przekładka nie ujmuje w niczym normalemu samochodowi i im wiecej ludzi sie do tego przekona tym lepiej. Powszechne jest jednak wśród handlarzy to że starają sie możliwie jak najbardziej ukryć że auto zostało sprowadzone z anglii i jest przełożone na wersje europejską. Zastanawiam sie co grozi takiemu nie do końca uczciwemu sprzedawcy czy tylko niezadowolenie ze strony kilienta czy być może jakies poważniejsze konsekwencje. Czekam na wasze opinie.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ja osobiscie nie informuje, znaczy samemu sie nie wychylam z tym ze auto to anglik bo jakby nie patrzec spoleczenstwo nadal jest nastawione na nie do tych aut. Ale tez nie klamie, jezeli ktos spyta wprost to anglik to nie bede zatajal tego faktu ale narazie sie tak nie zdarzylo :tudu:

4. Piotr19

Piotr19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    a czy nie obawiasz sie tego że niezadowolony klient mógłby np. po ujawnieniu że to anglik domagać sie od Ciebie zwrotu kasy np. zakładając sprawe w sądzie?? Czytałem kiedys że można występować z tytułu wady ukrytej chociaż osobiście uważam że anglik po dobrze zrobionej przekładce wady żadnej nie posiada w każdym razie wyczytałem w necie że ktoś komuś założył o to sprawe w sądzie i przegrał sędzina opowiedziałą sie miedzy innymi że mógł skorzystać z pomocy instytucji rzeczoznawcy podczas zakupu itd. znowu ktoś inny pisał że gdy szedł po porade do prawnika to ten oznajmił mu że sprawa jest sliska i ma duże szanse na wygraną... sam osobiście jeszcze nie spotkałem sie z takim problemem w realu:)

5. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Jezeli bylbym handlarzem to wtedy moglby pozwac mnie do Sadu ale jestem osoba prywatna i w swietle prawa nie obowiazuje wtedy ani zadna rekojmia ani wady ukryte (o ile na umowie kupna-sprzedazy wystepuje zapis ze kupujacy zapoznal sie ze stanem technicznym auta).
    Oczywiscie jezeli kupujacy spyta wprost czy to Anglik i Ty posiadajac wiedze o tym ze jest to auto po przekladce odpowiesz "nie" to wtedy paragrafow na Ciebie jest co najmniej kilka.

6. Piotr19

Piotr19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Masz racje tylko jeszcze pozostaje kwestia udowodnienia tego ze sie zostało oszukanym zawsze mozna powiedziec ze klient został o tym poinformowany i miał śwaidomość tego co kupuje nawet pamiętam jak ktoś opisywał na poprzednim forum o anglikach taką sytuacje ze klient zadzwonił do sprzedawcy z pretensjami i zagroził sądem jeśli nie zwróci kasy a ten oznajmił mu że o wszystkim został poinformowany i po podpisaniu że zapoznał sie ze stanem technicznym pojazdu nie ma czego sie domagać czy jakoś tak... :tudu:

7. Pieciu81

Pieciu81 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Opole
    A co jak byś powiedzial ze auto kupiles przerobione w Polsce i nie wiedziałeś ze było przerabianie, jest też opcja ze klient sie wk@$wi i ci :krzeslo:

8. Piotr19

Piotr19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Myślę że jeśli kupiłbyś auto w Polsce to pewnie mógłbyś sie tak tłumaczyć że nie wiedziałeś że to przekładka itd. ale jeśli klient założy Ci sprawę w sądzie to dojdą bez problemu czy faktycznie już kupiłeś już po przekładce czy normalnego anglika od pierwszego właściciela no bo auto musiało być zarejestrowane jeśli było po przekładce, jeśli nie byłoby zarejestrowane dowiedziałbyś sie o tym że to anglik przy rejestracji i z tego co wiem w dowodzie jest zapisane czy jesteś pierwszym właścicielem czy drugim jeśli pierwszym no to sprawa jest jasna. A jeśli chodzi o to że klient przyjdzie do Ciebie i Ci :krzeslo: to myślę że musiałby być kompletnym "osłem" bo wtedy by dopiero narobił sobie bałaganu i nie dość że nie odzyskałby pieniędzy to jeszcze musiałby Tobie zapłacić odszkodowanie :) :)

9. Pieciu81

Pieciu81 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Opole
    Zawsze mozesz kupic auto od swojego kumpla dopiero co przerobione i nikt ci raczej nie udowodni ze wiedziałeś ze było przerabiane ale to jest tylko demagogia, czy rzeczywiście w nowym Polskim dowodzie rejestracyjnym dla przerobionego anglika nie ma wzmianki o wczesniejszych rejestracjach np na terenie GB?

10. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    477
    Miasto:
    łódzkie
  11. vip-car

vip-car Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Łódź
    Adres strony:
    Wszystko zależy jak rozpatrywać sprawę jeśli uznać że anglik to wada ukryta możemy mieć wtedy problem.Z drugiej strony auto po przeglądzie w pełni sprawne dobrze przełożone nie nosi znamion wady ukrytej więc klient kupując mógł sobie dowolnie sprawdzić auto przy zakupie .Jak napiszesz w ogłoszeniu że samochód jest po przekładce to cena musiała by być z 25% niższa od rynkowej żeby sprzedać taki samochód ludzie nie wiedzą do końca tak naprawdę jak się jeździ i jak sprawuje się takie auto .Jeżeli kupi nie świadomie dobrze przełożony samochód a później dojdzie do tego że to był anglik to i tak nie będzie miał do ciebie pretensji skoro jeździł przez pół roku i nic mu nie szwankuje to będzie jeździł dalej.A jeżeli dalej freelandery można robić za 3000 komplet to się nie dziwię wku.....ia klienta bo to raczej blada blada rozpacz ogarnia jak się patrzy na takie cudeńko.Wole anglika po przekładce niż niemca z krzywą podłużnica ,dziś się takich wiatraków już raczej nie robi ale co było 5 lat temu ważne żeby numer był nie ruszony a resztę dyzio z czesiem zrobili w stodole i na giełdę to właśnie jest wada ukryta jak i freelander z maglem od opla.Pozdrawiam

12. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    477
    Miasto:
    łódzkie
    Dokładnie użycie np.magla od innego modelu można nazwać wadą,

13. Patman

Patman Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    zgorzelec
    Mysle ze jakby klient byl uparty i sprawdzil sobie numer Vin wowczas wyjdzie mu gdzie powinien byc 'ster'

14. KM Servis

KM Servis Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Piaseczno
    Mi jeszcze nigdy niezdarzyło sie by kupiec zapytał czy to był anglik,czesto pytaja skad sprowadzony.

15. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    477
    Miasto:
    łódzkie
    z zachodu panie z zagramanicy :eek:kulary:

16. KM Servis

KM Servis Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Piaseczno
    dokladnie :gora:

17. Pieciu81

Pieciu81 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Opole
    Polak potrafi!!! Jakby sie oplacalo przekładalibyśmy kierownice do bagażnika albo na dach, ale jak się opłaca to czemu NIE!!! Mam anglika i go nie przerobie bo mi z tym dobrze i szkoda mi kasy na pierdoły(przelładka)!!!
    Pozdro!

18. Piotr19

Piotr19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    A jak zamierzasz go zarejestrować w karju?? Chyba że będziesz jeździł nim po Polsce a będziesz miał zarejestrowany i opłacany w Anglii :) tylko czy to sie opłaca... chyba że masz na to jakiś inny sposób jeśli tak to zapodaj pozdrawiam.

19. jarawa

jarawa Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Londyn
    Widze ze macie typowa polska mentalnosc, nie mowic bo po co, jeszcze zrezygnuje. Dla mnie nie informowanie klienta ze auto to przekladka nawet jak on sam sie nie zapyta to zwyczajne oszustwo.

20. KM Servis

KM Servis Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Piaseczno
    Czyli jak sprzedajesz to mowisz o calej histori samochodu nie ukrywajac nic?
    Ile samochodow w zyciu sprzedales?

21. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    477
    Miasto:
    łódzkie
    hehe i zapadła taka niezręczna cisza.......

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę