1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Sprzedałem anglika po przekładce.

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika karolkp, 20-12 17.

1. karolkp

karolkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie mam prośbę ponieważ okolo 3.5 miesiąca temu sprzedałem w swoje okolice przełożone bmw e60 dwa dni temu dostałem od kupującego telefon ze go oszukalem że sprzedalem mu auto po przekładce z nie zmieniony lampami i nie chcą mu niby podbić przeglądu... I koleś mówi że mam mu kupić nowe lampy za cenę 3500 tys złotych inaczej sprawę zgłaszam do sądu mówi że wygra itd...

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. karolkp

karolkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie mam prośbę ponieważ okolo 3.5 miesiąca temu sprzedałem w swoje okolice przełożone bmw e60 dwa dni temu dostałem od kupującego telefon ze go oszukalem że sprzedalem mu auto po przekładce z nie zmieniony lampami i nie chcą mu niby podbić przeglądu... I koleś mówi że mam mu kupić nowe lampy za cenę 3500 tys złotych inaczej sprawę zgłaszam do sądu mówi że wygra itd... Koleś kupił bmw e61 2004r stan idealny 2.5 benzyna za cenę 21tys! Jeszcze targowal miał jechać odrazu na stację diagnostyczna a tu się obudził nagle. Pojazdu nie chce zwracać bo zainwestowal dużo.

Ostatnio edytowano: 20-12 17
  4. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    WML
    Wiedział o przekladce i chodzi mu o lampy? Czy zrobiłeś go w bambulko poleciales po taniosci z przekładka o której nie powiedziales żeby więcej zarobić ?

5. karolkp

karolkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Nic nie mówiłem o przekładce nikt nie pytał itd nie zrobiłem przekładki po taniosci mieli coś zmienić w tych lampach, ja jeździłem tym autem ponad rok w tym kilka razy za granice nie jestem handlarzem

6. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    WML
    W lampach bez soczewki nic nie zmienisz,trzeba wymienić.no to jak mu nie mówiłeś o przekladce a byłeś pierwszym właścicielem w kraju to naprawdę w sądzie możesz mieć cieplo

7. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    90
    Miasto:
    Działdowo
    Po co pisac to samo w kilku tematach

8. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    nowe lampy 1200-1600 i po problemie

9. karolkp

karolkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Ale on chce nowe jakieś za 3500:))

10. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    chce i tupie nogami ?
    pasem nie da rady bo to znęcanie
    wykaż dobrą wole, niech ci podstawi auto na 2 dni a ty usuń usterke i papa

11. karolkp

karolkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Straszy sądem albo 3500:) nie chciałem nikogo oszukać :/ ja nie widzę nic złego w przekładach przynajmniej auto nie miało nigdy dzwona jest całe nie szpachlowane ale szkoda że inteligencja osób w Polsce jest na takim poziomie :/

12. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    firmy ubezpieczeniowe też w wycenie szkody uwzględniają zamienniki, tak jak napisałem wyżej usuń usterke i papa

13. przemyslawn

przemyslawn Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Koledzy i koleżanki dobrze Ci radzą. Ja dodam od siebie, że najlepiej będzie jeśli wyślesz mu pismo listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, że w związku z jego żądaniem odnośnie wymiany lamp zgadzasz się na usunięcie usterki, czyli wymianę lamp w związku z czym wzywasz go do stawienia się u ciebie z samochodem w celu usunięcia usterki. Zakup używane europejskie lampy i będzie po sprawie. Człowiek kupił używany zamochód, więc nie masz obowiązku kupować nowych lamp. Masz obowiązek naprawić usterkę. Wymieniając lampy na sprawne, ale używane jak najbardziej wywiążesz się z tego obowiązku. Najważniejsze, żeby lampy były oryginalne.
    Zachowaj potwierdzenie nadania listu, gdyby dalej upierał się na nowe lampy. Gdyby poszedł do sądu zeznasz, że próbowałeś załatwić sprawę polubownie, pokażesz dowód nadania listu i tyle. Jeśli zgodzisz się na usunięcie usterki poprzez zamontowanie używanych, oryginalnych lamp a gość odmówi i będzie się upierał przy nowych, w sądzie nie ma najmniejszech szans na wygraną.

14. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    WML
    Ma szansę i to duza,bo kupił przerobionego Anglika a sprzedający zataił ta informacje.kupujacy o tym wie dlatego chcę 3,5tys żeby odbić różnice w cenie.

15. zweckform

zweckform Zaufany warsztat

Docenione treści:
    224
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    Nie ma najmniejszych szans w sądzie ponieważ pochodzenie samochodu nie jest wadą ukrytą
    To czy wymienisz mu lampy dla świętego spokoju czy nie to tylko i wyłącznie Twoja dobra wola
    Pozdrawiam

16. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    WML
    Nie chodzi o wadę ukryta tylko o wartość pojazdu po przekladce która nie jest taka jak auta z kierownicą oryginalnie po lewej,i ta różnice w sądzie właśnie wywalczy.

17. zweckform

Docenione treści:
    224
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    Nie ma czegoś takiego jak wartość samochodu po przekładce
    Jak nie masz co robić z pieniędzmi to zawsze możesz spróbować swoich sił w sądzie ale i tak nic nie ugrasz

18. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    WML
    Moim zdaniem ugra,ale to już ich sprawa.

19. zweckform

Docenione treści:
    224
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    Masz jakieś doświadczenie w tego typu sprawach ?
    Tak z ciekawości pytam

20. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    Prosty przyklad idziesz placic akcyze i knury chca liczyc po eurotaxie.... dlaczego? Skroro jak twierdzisz przekladka tańsza . Przeciz to tylko przebudowa . To tak jakbys ze skrzyniowca zrobił najazd i ktos Ci zarzuci ze zrobiles go w balona bo kupiles skrzyniowca taniej , zrobiles najazd i sprzedajesz jako autolaweta.

21. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    WML
    Kupiłbyś takie bmw po przebudowie w tej samej cenie co Niemca wiedząc o tym? U nas kupił w ten sam sposób gość peugeota kilka lat temu ,zadzwonił do goscia że go oszukał ten go wysmial,poszedł do sądu i wygrał gość wziął auto i oddał pieniadze.

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę