1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Sprowadzenie swojego samochodu z uk a akcyza

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika luckyluke, 26-10 16.

1. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Jeżeli auto jest w uk zarejestrowane na Ciebie a ty zostajesz w Uk to nie możesz zrobić mienia przesiedleńczego, ma znaczenie jak długo masz pojazd -minimum 6 miesięcy .

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    A ktoś to sprawdza?
    Mógł przecież wrócić do kraju a później się rozmyślić i znowu do UK. Celnika w celu tropienia co będzie robił za nim nie wyślą

4. guru

guru Nowy

Docenione treści:
    0
    Witajcie.
    Czytałem kilka różnych tematów tutaj i w sieci ale potrzebuję sprawdzonych informacji.
    Chcę za kilka miesięcy wrócić do Polski. Zamierzam przywieźć mój samochód do Polski.
    Mam V5C, mam fakturę zakupu, wiem o konieczności przekładki lamp i lusterek.
    Czy orientuje się ktoś w NOWYCH przepisach?
    Wiem, że nie płaci się już opłaty recyklingowej, akcyza będzie ~3,1% ponieważ pojemność silnika jest poniżej 2 litrów.
    Tłumaczenie dokumentów, przegląd, ubezpieczenie, rejestracja.
    Coś pominąłem?
    Proszę o konkretną i sprawdzoną informację na jakiej zasadzie rejestrować. Czy najlepiej jest na mienie przesiedleńcze?
    Z góry dzięki wielkie za informacje

5. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dopóty obecna władza nie zmieni akcyzy dopóty będzie 3.1%. za kilka miesięcy może się to zmienić. Jeśli jesteś w stanie udowodnić że byłeś mieszkańcem wysp przez okres pół roku i nie chcesz sprzedawać samochodu przez najbliższy czas po przyjeździe do Pl, rób jako mienie przesiedlencze, chyba że akcyza wyjdzie Ci mniej niż kilkaset złotych to można odpuścić i opłacić akcyzę złodziejom.

6. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Tak dla scislosci, musisz udowodnić że byłeś właścicielem auta przez okres co najmniej 6 miesięcy na wyspach i nie możesz go sprzedać ani darować przez okres roku po powrocie do Polski.

7. guru

guru Nowy

Docenione treści:
    0
    Udowodnić to nie problem bo na fakturze są moje dane, podobnie jest z umową o pracę, która potwierdzi moje zamieszkanie w anglii. Samochodu nie zamierzam sprzedawać bo jestem jego pierwszym właścicielem. Co w przypadku gdybym kupił drugi samochód, przywiózł do Polski i w anglii anulował jego ubezpieczenie - czy po upływie pół roku mogę go tak samo zarejestrować czy musi on być przez cały ten okres ubezpieczony?

8. luckyluke

luckyluke Początkujący

Docenione treści:
    0
    Mi kazali okazać angielskie ubezpieczenie, jakbym go nie mial zostalem poinformowany ze nie moglbym go na mienie przesiedlencze przenieść, takze musisz miec ubezpieczenie pokryte bodajze w 30dni od przyjaDu autem do pl. Tzn w czasie przejazdu auto musi byc ubezpieczone, co uc to moze byc inaczej. Chodzi mi sie zdaje o to ze w Polsce czasowo auta nie wyrejestrujesz wiec musis miec oc mimo ze auto nie jezdzi, np czeka na przerobke ( jak moje)

9. luckyluke

luckyluke Początkujący

Docenione treści:
    0
    Jak co zadzwon do uc , wszystkiego sie dowiesz

10. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Ubezpieczenie jest dowodem ze pojazd byl uzytkowany przez Ciebie przez 6 miesiecy przed przyjazdem, nie musi byc auto ubezbpieczone w trakcie przejazdu.
    Dopuki auta nie zarejestrujesz w PL auto nie podlega OC w polsce tylko w UK.

11. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  12. Oxygene

Oxygene Nowy

Docenione treści:
    0
    Mam pytanie; przyjechałem do Polski pod koniec 2016, jeździłem samochodem parę miesięcy aż skończyło się ubezpieczenie, i niewiedząc czy wróce do UK, samochód nie był używany i stał w garażu... Kupiony w 2013. Chcę go przerejestrować, i co teraz z Urzędem Celnym? Wiem, ze będę zwolniony z akcyzy, ale chodzi jaka date wpisać wjazdu do Polski... tą prawdziwą czy raczej z tego miesiąca... Trzeba zmiescic się w 10 dniach od nabycia, ale przecież mnie to nie dotyczy prawda?

Poleć tę stronę