1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Sprowadzenie swojego samochodu z uk a akcyza

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika luckyluke, 26-10 16.

1. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie
    04 03 2011 zakupilem w uk samochod
    Vw passat 2.0
    Po 11 latach z zona zzdecydowaliśmy sie wrocic do polski na stale.
    Teraz mam pytanie odnośnie akcyzy.
    Samochod stoi ww garazu chce go przerobić czy musze oplacic akcyze?
    Samochod kupilem 5 lat temu akcyze placi sie od ceny zakupu a wtedy bylo to jakies 10 tys£... Teraz to nawet 2tys nie jest warte. Ale samochod totalnie sprawny nowe pompowtryski zawieszenie etc szkoda bylo mi sprzedawac za grosze i chce go przerobic.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Dodam ze na v5c widnieja moje dane oraz data zakupu samochodu

4. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dowód rejestracyjny UK nie jest dowodem własności pojazdu dla polskich urzedow. Pewnie będziesz musiał pokazać jakaś umowę zakupu samochodu lub fakturę, której domyślam się nie masz. Ale skoro byłeś tam tak długo, to możesz jako mienie przesiedlencze i nie płacić akcyzy, tyle ze musisz udowodnić jakimś papierkiem że tam byłeś ponad pół roku bodajże. Tyle że ten papierek/ papierki muszą być przetłumaczone na język polski u tłumacza przysięgłego. Więc pewnie mniej będzie zachodu jak oplacisz akcyzę, pewnie niezbyt Wielka patrząc na wiek auta. Akcyzę wylicza Ci że swoich katalogów. Wartość na dzień przekroczenia polskiej granicy jak zjezdzales na stałe.

5. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    po 1 akcyzy nie płaci się wcale jeżeli sprowadzasz auto na mienie przesiedleńcze, a wygląda na to że tak właśnie chcesz to zrobić.
    po 2 akcyzę płaci się od wartości auta a nie od ceny zakupu.

Jeżeli masz więcej pytań to pisz.

6. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Znaczy się celny może nie wniknąć w brak umowy i wystarczy im dowód rejestracyjny. Problemy się robia w WK.

7. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Ok dzieki serdeczne
    W uk auto wyrejestrowalem tzn.
    Permanent export
    Zadnej umowy kupna sprzedazy nie podpisywalem, w czasach gdy kupowalem auto podpisywal sie kupujący i sprzedajacy na dole sekcja 8 na v5c . Po czym sekcje 10 otrzymywal kupujący a reszte sprzedajacy wysylal do dvla. Po kilku tygodniach przychodzilo v5c
    Teraz jak moge w wk udowodnic ze to moje auto? Masakra jakas

8. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Co do potwierdzenia pobytu zagranica Mam dokument potwierdzajacy zatrudnienie przez oatatnie 10 lat .

9. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Spróbuje napisać do carcrafta czy maja kopie sprzedazy. Jedyne co mam to wplata na rzecz tejze firmy na wyciągu z banku

10. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzwonilem do wk. Jutro sie wybieram jakis bezsens z tym angielskim v5 . Jak co sprzedam żonie i z tym do wk

11. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Tak to niestety jest w Polszy i urzedasami.
    Daj znać jak poszło.
    Dokument potwierdzający zatrudnienie przetlumacz i najprawdopodobniej wystarczy byś był zwolniony z akcyzy. Ale pewnie będziesz musial i tak iść do celnego po jakis kwit zwalniający z akcyzy i pewnie coś wypelnic. musisz poczytać w necie lub przedzwonic do celnego.

12. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Domi skąd ty się człowieku urwałeś?? Ma w dowodzie ze jest właścicielem i kupił auto w 2011 to niewystarczający dowód własności? Kolego luckyluke nie słuchaj głupot i przypadkiem nie pisz żadnej umowy z żoną bo będziesz płacił akcyzę. W pierwszej kolejności nie idziesz do wydziału komunikacji a do celnego -mówisz jaka jest sytuacja że sprowadziłeś auto na mienie i powiedzą Ci co wymagają. Być może wspomniane zaświadczenie wystarczy ale co urząd to obyczaj i mogą chcieć coś innego. Jak dostaniesz zwolnienie z akcyzy wtedy razem z badaniem technicznym idziesz do WK.

13. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Tak czy owak jutro musze iść do gminy przy okazji podejde do wk i dowiem sie co potrzebuje, do celnego jade ww poniedzialek po tylu latach w uk platam sie po urzedach od kilku dni.
    Dzieki za info

14. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Urwalem się z niższej gałęzi niż Ty i rejestrowalem tydzień temu angola w Polsce więc trochę pojęcia mam. Jak konieczna będzie "sprzedaż" to można zrobić to darowizna, na żonę nie zapłacisz żadnej skarbówki przy okazji. W urzędzie celnym widzieli że jestem wpisany w dowód i nie wymagali dokumentu potwierdzającego własnośc. W wydziale komunikacji już wymagali. Powtarzam że dowód rejestracyjny angielski nie jest dokumentem stwierdzającym własność a jedynie określającym użytkownika. Sprowadza na mienie przesiedlencze to żadnej akcyzy nie zapłaci.

15. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Oj panie wszystkowiedzący już pisałem Ci w innym temacie że jeżeli w Twoim WK pracują idioci to nie znaczy że wszędzie tak jest. Po prostu wzięli informację z pierwszej strony V5 za bardzo do serca i wyszedł z tego cyrk, bo jeżeli angielski dowód rejestracyjny nie jest dla nich dowodem własności a umowa kupna sprzedaży którą praktycznie można w każdej chwili podrobić już tak, to naprawdę współczuję że musisz rejestrować auta w takim urzędzie.

:D
    dobre
    Z tą Twoją umową darowizny to chciałem zauważyć że zapłaci akcyzę, a tak w ogóle od kiedy płaci się skarbówkę na auto z importu?

16. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Na auto z importu nie płacisz. Ale w myśl przepisów samochód który jest już w Polsce i sprzedasz go z umową sporządzona w Polsce to trzeba opłacić skarbowke. Tak jak zazwyczaj kupujesz samochód w PL.
    Może i w innym WK jest normalnie. Widocznie źle trafiłem i 3 godziny tam straciłem.

17. luckyluke

luckyluke Nowy

Docenione treści:
    0
    Ok byłem w wk
    Pani papier obejrzała na 1 stronie moje nazwisko na drugiej rowniez poinformowala mnie ze musze miec umowe kupna sprzedazy . Mowie ze nie mam.
    Uslyszalem "Nie ma problemu "
    Wystarczy deklaracja ze jestem wlascicielem, takie pismo odręcznie wypisze i podpisze . Deklaracja jest podpisywane pod groźbą karalna i to wszystko. Takze teraz bede szukal części i warsztatu w okolicy Oświęcimia, bielska bialej,
    Wczesniej do uc jako miano przesiedlencze i zero akcyzy.
    Dziekuje wszystkim za pomoc

18. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Czyli masz u siebie normalny Wydział Komunikacji

luckyluke lubi to.
  19. oliwierdobrowolski

oliwierdobrowolski Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    A czy teraz nie ma być zmiany w prawie i zwiększenia cła i podatków od kupna? Coś mi takiego świta, ale może się mylę?

20. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Coś tam posłowie kminia nad akcyza powiązana z emisją spalin/rocznikiem/pojemnoscia silnika. Tak by przeciętny obywatel odczuł po kieszeni. A jeśli to wprowadza zrodzi to jeszcze większe patologie na rynku wtórnym pojazdów.

21. HIPEK999

HIPEK999 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    LONDYN
    Mam pytanie do kolegów. mieszkam i pracuje w UK moje autko chce dać żonie so Polski, jak to będzie z akcyza czy na mienie przesiedlencze da radę? i czy ważne ile się ma takie auto?

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. auto z angli oplaty

,
  2. samochody uk cło

,
  3. czy musze oplacic akcyze od swojego auta