1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

skoda superb 1

Dyskusja w 'W trakcie przekładki' rozpoczęta przez użytkownika krzychu92, 15-05 17.

1. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam, ponownie po pewnym czasie, kupiłem anglika za 2500zł a polaka za 6000zł polak służył wczesniej jako taxi, miałem sprzedać silnik z osprzetem lecz okazało sie po rozerbaniu tego samochodu, że jest dużo części wymienionych nie są one w idealnym stanie ale całę auto jest na chodzie ale, że to była taxowka wiec ktoś nawet o ten samochod dbał i go robił, anglik jest w dużo lepszym stanie, silniki te same awx 130 km jedyna taka zasadnicza różnica to instalacja elektryczna w polskim jest ESP a w angliku ASR ,jestem aktualnie w trakcie przekładki robimy to powoli lecz to jest auto dla mnie wiec i przy okazji jeszcze niektore rzeczy naprawiamy albo zabieramy z polskiego samochodu, jestesmy aktualnie przy planowaniu położeniu maglownicy lecz dzisiaj już nam czasu brakło wiec nie montowowalismy, jedynie się pasowalismy co i gdzie ma być i gdzie nowe otwory pod magle wiercić, jeżeli chodzi o elektryke bedziemy przedłużać angielską ze wzgledu na system bezpieczenstwa gdyż ASR to tylko trakcja przednich kół a ESP jest dużo bardziej złożonym systemem.
    Rzeczy które wymieniamy w angliku to:
    -chłodnica, niestety 250tys km w anglii szybko ją zjadło
    -nie które części od maglownicy w polskim gdyż była w srednim stanie
    -nagrzewnica, krócce ślak trafił tak były sparciałe ale w sumie polski miał 500tys
    -rozrząd przy okazji gdyż bedzie wymieniana chłodnica wiec nie bedzie z tym wiekszego problemu.
    Zdjęcia postaram się wrzucić jutro, Pozdrawiam

Załączone pliki:

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam, przegroda wstawiona i maglownica również. Wynkił problem z maglownica gdyż maglownica właściwa była nieco wyje****, wiec trzeba było kupic inna używana wiec pojechalismy na złoma gość nam powiedział że bedzie pasowac od a6 c5 juz wyłożylismy 300 zł ale cos nas ruszyło i zaczelismy mierzyc tą maglownice co sie okazało maglownica od audi była o 4cm za długa niż nasza w skodzie także jej nie wzielismy choć gość nas zapewniał że to musi być ta maglownica , chciałem zobaczyć jeszcze magle od audi a4 ale on mówił że napewno nie pasuje i nawet nie bedzie jej wyciagał, także jak wracalismy zajechalismy na inny złom i tam spytalismy sie o maglownice do skody superb to gość nam pokazał audi a4 b5 wiec zmierzylismy rozstaw na zwrotnicach i wyszło cos w okolicy 126cm także kupilem ją bo prawie identyczny ma skoda rozstaw choć maglownica wyglada nieco inaczej ale weszła , aktualnie wzielismy sie za przerobke elektryki.

Załączone pliki:

4. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    429
    Miasto:
    łódzkie
    daj fotke tej wtyczki o którą pytałeś

5. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    panowie pomóżcie z tym małym kablem, dwa kabelki jeden zielony drugi czarny, on wychodzi od wtyki ktora idze do licznika a o to co to i do czego jest ? jeszcze pytanie jak z wiazka na podlodze trzeba obrocic a co z czujnkiami absu w kołach ? ich tez trzeba jakos zamienic ?

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 17-05 17
  6. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Wtyczka petli immo wokol zamka stacyjki

7. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Wszystko jest opisane na forum. Wystarczy poczytac

8. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    ok dziękuje, kolego miałes racje gdzie dokładnie masz to opisane ? Elektryke robimy według rysa.Bede pisał w razie czego :) czyli wychodzi ze wszystkie kostki musza byc zamienione na lustro chyba dobrze rozumiem bo zadna nie pasuje do drugiej w takim samym kolorze?

Ostatnio edytowano: 17-05 17
  9. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Instalacja w superb to nic innego jak passat b5.
    Poczytaj. Mazurek nawet na youtube filmik zamieszczal

10. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    dobra stańmy przy temacie elektryki mam ją wyciagnietą leży na dywanie i jest rozklejona i co teraz ? Powiem wam że mi sie to nie wydaje takie proste jak mówicie, mamy zamienić kostki stronami ok ale przecież zeby wyjąć chociaż jakaś kostke to sie nie da do końca tak jej przerzucić na druga strona bo kilka kabli od tej kostki mozna wyciagnać bokiem a jest jakis taki mały kabel ktory jest zaplątany w inne kable i tu sie zaczyna problem, czyli trzeba ten kabelek wypiąć z tej kostki, wyciagnać kostke z reszty kabli i dać ją dopiero na druga strone i dopiero ten mały kabelek wyplatać i dodać do tej kostki ? Niech mi ktoś wytłumaczy na chłopski prosty rozum, proszę o pomoc, tak wiem było to już pewnie mówione wiele razy i mazurek to robił ale u mazurka to jest pokazane tak szybko że nie jestem sobie w stanie tego zobrazować jak mam to zr0bić u siebie

Załączone pliki:

11. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Mozna przeciac, przedluzyc, zlutowac zaizolowac i kostka jest po 2 stronie. Czy to tak trudno pomyslec?
    100 razy pisane i opisywane i znajdzie sie kolejny co zada to samo pytanie

12. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    czyli to jest taki jedyny sposób na tą instalacje tak ?

13. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    429
    Miasto:
    łódzkie
    kolorami kostek się nie sugeruj to że jest z prawej i lewj takiego samego koloru nic nie znaczy, zaznacz sobie mazakiem kostki prawe żeńskie i męskie np kropką, obróć wiązke z pod deski, i teraz przy słupkach masz kostki niektóre zostaną niektóre przejdą na drugą strone te które przeniesiesz np od drzwi bedą ci pasowały z wtyczkami wiązki konsoli którą też odwróciłeś, zostaną od wiązek do np. lamp i te musisz zamienić w tej wiązce konsoli, przekładasz też podstawe przekaźników i wkładasz w miejsce koło magla, kostek do absu nie ruszasz są na osobnej wiązce, w wiązce konsoli przedłużasz jeszcze kabelki do pedału gazu reszte żeby było lepiej przecinasz wyplatasz i lutujesz aha kostke z kablami od głośników zostawisz lub przepinujesz później w kostce radia i to tyle

krzychu92 lubi to.
  14. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    aktualnie tato sam działa przy elektronice gdyż ja mam druga zmianę wiec dopiero pojutrze sie pojawie na miejscu, ale tato mówił że nie powinno byc wieszkego problemu z tą elektronika jak sie dowiedział jak ma to wygladac :) dziękuje za pomoc pojutrze poinformuje na jakim etapie jestesmy :)

15. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Panowie małe pytanie , do czego ten kabel idzie kable czerwony z zółtym, brązowowy i brązowy z zółtym

Załączone pliki:

16. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    ok juz z tamtym sobie poradzilismy, a teraz to ? od strony kierowcy wyglada jak do jakiegos czujnika

Załączone pliki:

17. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Zasilanie lampki oswietlajacej stopy kierowcy?

18. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    możliwe, aktualnie składamy samochod ale najpierw podłaczylismy kompa i chcielismy zobaczyc co tam jest grane oto one : mogłby ktoś nieco je uprościć ? :)

Załączone pliki:

19. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    ok złozony jest tylko jeden problem nawiew nie wieje ciepłym powietrzem co jest ?

20. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Jest na forum.
    Czytaj a nie zadajesz pytania.
    Lenistwo?

21. krzychu92

krzychu92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    przyjacielu to podeślij temat na szybko i tylę chyba, że jesteś leniwy bo ja nie moge tutaj znależć :D

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę