1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rejestracja wlasnego anglika po powrocie do Pl

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika Ewa83, 11-09 17.

1. Ewa83

Ewa83 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam wsztystkich serdeczenie. Przed napisaniem tego posta czytalam forum jako gosc, oraz przegladalam internet ale nie moge znalezc jednoznacznie odpowiedzi na moje pytania. Czy bylby ktos tak dobry, by wytlumaczyc jak wyglada krok po kroku rejestracja auta w Pl? W Anglii mieszkalam 12 lat, wraz z dobytkiem zwiozlam auto, ktore oczywiscie jest zarejestrowane na v5c na mnie. Pierwsza rzecz to kwestia akcyzy lub mienia przesiedlenczego. W urzedzie pani stwierdzila, ze nie kwalifikuje sie na mienie przesiedlencze, bo auto zmienilam mniej niz 6 miesiecy temu, zatem musze ponoc isc droga akcyzy. To pierwsze pytanie, jako, ze nie mam zadnej umowy kupna sprzedazy jak to w anglii bywa. Skad wziasc podstawe do obliczenia akcyzy?Druga kwestia to badanie techniczne. W wydziale komunikacji pani stwierdzila, iz badanie techniczne nie jest konieczne, jako, iz MOT jest wazny do lipca 2018 i jest honorowane w Polsce, czy to prawda? Tlumaczenie v5c to kwestia jasna, a jak z tlumaczeniem przegladu? Tez jest konieczny? Prosze o pomoc, bo naprawde nie wiem od czego zaczac. I ostatnia rzecz czy moge wykupic w pl 30to dniowe OC na nr VIN i czy bedzie ono honorowane? Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam!

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. anaseb

anaseb Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam. Czy już rozwiązała pani swoje sprawy z rejestracją anglika w Polsce bo mam teraz ten sam problem i proszę o kilka wskazówek.
    Pozdrawiam .

4. boro1902

boro1902 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Witam , dopinam się do tych oto powyższych pytań .

5. bestb

bestb Nowy

Docenione treści:
    0
    Też się nad tym zastanawiam, wracam niebawem do PL i mam auto które na pewno sie kwalifikuje na mienie przesiedleńcze, ale co z rejestracją, przeglądem i przekładką ??

6. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Co do mienia przesiedlenczego :
    Auto musi byc twoja wlasnosca od conajmniej 6 miesiecy, dodatkowo trzeba udowodnic pobyt za granica w okresie ostatnich 12 miesiecy.

Co do akcycy oblicza i oplaca sie ja na podstawie aktualnej wartosci pojazdu, tip: przewaznie angliki sa o 50%

Teoretycznie przeglad powinien byc uznawany ale potrzeba tlumaczen, do tego do rejestracji potrzebny jest Dokument identyfikacyjny pojazdu tj tzw DIP.
    dlatego w praktyce lepiej zrobic nowe badanie .
    30 dniowe ubezpieceznie komisowe nie jest do konca legalne (gdyz w v5 widnieja twoje dane) i moga z nim byc problemy, lepszym rozwiazaniem jest OC na nr VIN z obowiazkiem rejestracji w terminie 30 dni.

Mam nadzieje ze odpowiedzialem na wasze pytania.

7. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  8. boro1902

boro1902 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Dzięki za pomoc ;)

Poleć tę stronę