1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rejestracja przełożonego anglika,a w dowodzie wpis KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika balikgdansk, 26-10 15.

1. balikgdansk

balikgdansk Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Witam,mam takie zapytanie czy ktoś ostatnio rejestrował jakiegoś przełożonego anglika (chodzi mi o okres od kiedy już można zarejestrować nie przełożonego) i czy również ma wpis w dowodzie KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE. Ja byłem w urzędzie 23.10.2015 i mimo okazania przeglądu z adnotacją o przeniesieniu kierownicy nie usunięto tego wpisu.Urzędniczka oznajmiła,że tak jest w rozporządzeniu ministerstwa i tak musi zostać.Czy uważacie,że to jest normalne,bo według mnie nie choćby dlatego,że w tym momencie dane w dowodzie są nie zgodne ze stanem faktycznym i przeglądem technicznym,nie wspominając już o ubezpieczeniu.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. tomek567

tomek567 Nowy

Docenione treści:
    0
    Wg mnie jest to dobre rozwiazanie . Zreszta bylo o tym pisane juz jakies pol roku temu. Wielu nabywcow samochodow po prostu sie nie zna bardzo na samochodach i nie sprawdzaja po vin po ktorej stronie byla kierownica pierwotnie . Jezeli jest przekladka to powinni o tym wiedziec i jezeli nadal chca taki samochod kupic to powini sprawdzic jak taka przekladka zostala wykonana. Nie trzeba duzo pisac o przekladkach fuszerkach po ktorych samochod ma mase problemow z elektryka . Ile to bylo spraw kiedy handlarz sprzedawal np kobiecie samochod po przekladce bez informowanie nabywcy o tym fakcie. Potem samochod np przeciekal od dołu albo masa problemow było z elektryką. W polskim handlu samochodami jest duzo patologi i szybko sie to nie zmieni ,ale taka zmiana to napewno mały krok do przodu.

4. Siara79

Siara79 Początkujący

Docenione treści:
    1
    To może wprowadźmy od razu przepis który mówił by o dokonanych naprawach w samochodach powypadkowych sprowadzanych zza granicy Hmm. Skoro co niektórzy chcą tak dbać o bezpieczeństwo kupujących niech taki przepis wejdzie w życie, ciekaw ilu byś znalazł klientów na samochód który w adnotacjach urzędowych miał wpis " wspawana lewa przednia ćwiartka lub wspawana nowy dach . A co skoro mamy informować ludzi ze kierownica została przełożona to czemu nie informować o innych naprawach lub dokonanych zmianach w pierwotnej konstrukcji samochodu.

Pytanie moje jest czy urzędniczka podała ci numer rozporządzenia na który sie powołuje ??? Czy może ktoś zna treść tego rozporządzenia lub zna jego numer ???

Edytowano przez moderatora: 28-10 15
  5. tomek567

tomek567 Nowy

Docenione treści:
    0
    To zbyt skomplikowane i jeszcze dlugo sie takie cos nie pojawi . Przekladka jest do sprawdzenia po vinie . O tym rozporzadzeniu to juz jakis czas temu slyszalem , teraz tylko sie potwierdza bo kilka osob z forum juz pisalo ze ma takie cos w dowodzie.

6. set

set Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Jędrzejów
    Potwierdzam w WK w Jędrzejowie tak jest i w Zawierciu też.

7. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Jak sytuacja wyglada obecnie?
    Nie weszła żadna aktualizacja tego rozporządzenia?
    Nie wiarygodne że auto po przekładce ma mieć wpis "kierownica po prawej stronie"
    Największy problem z oc... czego płacić więcej, jeżeli auto jest przystosowane do ruchu prawo stronnego.

8. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    nie zdarzyło mi się żeby w wk było sprawdzane po VIN ze auto jest z kierownica po prawej czy po lewej,
    Jeżeli na przeglądzie nie ma żadnej adnotacji to urzędnik nie ma podstaw by określić jakie było położenie kierownicy i powinien wpisać stan jaki zadeklarujesz, auta w UK mogą mieć kierownice po dowolnej stronie, wiec samo pochodzenie auta nie może być wyznacznikiem wpisu do dowodu.

9. vegus

vegus Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    lbn
    W tamtym tygodniu zarejestrowałem samochód w WK Lublin. Pani przy okienku wpisała to co powinno być "Pojazd przebudowany do ruchu prawostronnego". Przegląd, rejestracja i ubezpieczenie samochodu bez żadnych problemów.

10. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    A wymagali oświadczenia o przekladce?

11. vegus

vegus Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    lbn
    Nie :)

12. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    ale przeglad z okregowej stacji miales ?

13. vegus

vegus Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    lbn
    Bez tego nie dostałbym dowodu w WK.

14. lukas1990

lukas1990 Nowy

Docenione treści:
    0
    witam dodaje zalacznik jak jest u mnie Kujawsko-Pomorskie Grudziadz

Dodam ze mam kiere po lewej stronie

Załączone pliki:

• passat.jpg
      passat.jpg
      Rozmiar pliku:
      1,6 MB
      Wyświetleń:
      33
  15. lukas1990

lukas1990 Nowy

Docenione treści:
    0
    a wy macie kiere po prawej i tez taki sam wpis ??

16. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  17. damiank99

damiank99 Początkujący

Docenione treści:
    3
    tam gdzie jest kierownica po prawej stronie to jest odnotowane po prostu : "Kierownica po prawej stronie" to wszystko :) tu jakichś dziwnych wpisów nie powinno być :D

a w niektórych wydziałach jakieś cyrki wychodzą jak jest przekładka ale to chyba wszystko zależy od przeglądu co jest wpisane na tej kartce po przeglądzie

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. pojazd przebudowany do ruchu prawostronnego angliki.info