1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rejestracja pomocy

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika krystian1111, 22-07 15.

1. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam!Mam problem z rejestracją ale może zaczne od początku.Kupiłem motocykl od polaka (jest właścicielem moto) mieszkającego w anglii spisałem umowe (umowa po polsku) otrzymałem odcinek dowodu v5c sekcje V5C/2 (New keeper).Pojawiłem się w wydziale komunikacji i Pani stwierdziła że nie zarejestruje :-( nie tłumacząc dlaczego itp. Proszę pokierować mnie dalej co mam zrobić.Być może urzędniczka nie bardzo była zorientowana....Nadmienie że dzwoniłem do sprzedawcy i upiera się że nie może mi dać całości bo potrzebuje wysłać do DVLA twierdzi że na tym świstku powinni zarejestrować itp.Chciałem zrobić przegląd lampe wymieniłem na europejską pan diagnosta stwierdził że nie może zrobić mi przeglądu bo nie mam nr.Vin.na tym dowodzie.Facet przesłał mi skan dowdu wydrukowałem i co dalej?POMOCY!!!!!!

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    WML
  4. lisekexeter

lisekexeter Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    WML
    Ten swistek ktory ci zostawil jest nic nie warty do rejestracji,powinien zostawic ci caly dowod a zabrac sekcje export,wtedy bys zarejestrowal,Na umowie trzeba podac adres do wysylki dowodu rejestracyjnego a wanglii bo do Polski dowodow nie wysylaja,w tej sytuacji jestes w ciemnej dupie bo dowod ci zabral a nowy nie przyjdzie nigdy.

5. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Wypelnij zielony kwit na swoje imie i nazwisko i padaj jakis angielski adres. No kolegi czy cos. Wystap o log book i tyle. To opcja jak sie nie dogadasz ze sprzedawca

6. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam!A jaki jest koszt wystąpienia o log book?Chyba sie z gościem nie dogadam :-( upiera się przy swoim .....Zastanawiam sie tylko dlaczego nie chce dać mi reszty dowodu......Dziękuje za odpowiedzi

7. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Co wpisaliście w New Keeper w V5C ? podpisałeś sie na dole V5C ?
    On nie chce Ci dać reszty dowodu bo pewnie go już wysłał do DVLA
    Jezeli wpisaliście jakiś twój adres w UK to po kilku tygodniach dostaniesz na ten adres V5 z swoimi danymi, jeżeli podaliście dane w Polsce to nie wyślą dokumentu i musisz aplikować o wydanie nowego, (koszt bodajże 25 funtów )

8. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam!New Keeper mam pusty nie wypełniony.Nic nie podpisywałem w dowodzie V5C tylko umowe kupna :)
    Może się z nim dogadam i wypełni te pola.Doradźcie co zrobić bo jestem zielony nigdy nie kupowałem angola....Chciałbym coś wiedzieć za nim do niego zadzwonie ponownie.....Dzięki za odpowiedzi dzięki Wam już cos wiem i może uda mi się coś wskurać :)

9. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    Mądry po szkodzie samo sie nasówa, jeden i drugi wie najlepiej i potem takie sytuacjie. Temat banalny nawet tepe angliki rozumieja kwestie exportowe jak im palcem pokazesz gdzie to napisane w v5 - a jest tam właśnie napisane. No ale jak ktos po polsku sie nie umie dogadac to zaplacisz 100-200 poczekasz i pewnie ktos z zacnych forumowiczów ten dowòd wyrobi.

10. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Po lewej stronie powinniscie wpisać dane nowego właściciela w sekcji new keeper details (jeżęli auto będzie zarejestrowane w UK ) i na dole oboje powinniscie sie podpisac po czym on lub ty odsyła lewa strone do DVLA na adres podany w sekcji 8 a zielony kwit V5C/2 dostajesz ty tez z twoimi danymi.
    lub jeżeli zabierasz motocykl do polski na stałe.
    Wycinacie kawałek 11 z prawej on to wypełnia i odsyła do DVLA a lewą strone całą oddaje Tobie.

Miej na uwadze że jeżeli wybierzecie opcje 1 to Ty jako kupujący zobowiązany jesteś do opłacenia Road Tax od końca miesiąca w którym dokonałeś zakupu, lub zgłoszenia SORN (najlepiej zrób to odrazu mając zielony kwit )
    .

11. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Notification of permanent export też mam.Czyli nie otrzymałem tego co powinienem a mam to co sprzedający powinien odesłać do DVLA....Rzeczywiście jestem w ciemnej dupie jak pisał wyżej Lisekexeter.....Muszę zebrać myśli i zadzwonić ponownie do typa.....

12. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Czy mogę podać adres w UK jakiegoś znajomego czy musi być meldunek?

13. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    mozesz podac adres uK znajomego byle twoje imie i nazwisko tam widniało

14. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Czyli reasumując:Dzwonie do gościa biorę go za wszarz :) wypełniam sekcje 11. Facet oddaje mi sekcje od 4 do 8? Dobrze myśle i sekcja 10 czyli new keeper zostaje u mnie ?A jak się nie zgodzi to wpisuje swoje dane w sekcji 6 z adresem angielskim znajomego i czekam aż dowód V5C przyjdzie .....Przepraszam że takie może dla niektórych proste pytania zadaje ale.....no niestety za nie wiedze muszę zapłacić .......

15. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    tak z tym ze jak nie przyjdzie po 4-5 tygodniach w opcji b) to musisz aplikowac o nowy dowód.

16. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  17. krystian1111

krystian1111 Nowy

Docenione treści:
    0
    Oki dzięki bardzo za odpowiedzi bo już trochę jestem zesra.. tym wszystkim......Zadzwonie zobaczymy co Pan powie.....Ale chyba lepsza opcja jest taka żeby po prostu dał mi ta częsc od sekcji 1-8 wtedy po problemie a tak trzeba czekać......

Poleć tę stronę