1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

rejestracja auta z irlandii

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika Maciek1, 12-11 09.

1. Maciek1

Maciek1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dublin
    mam pytanie kupiłem w irlandi audi allroad w komisie zarejestrowałem na swój irlandzki adres nie mam umowy kupna z komisu bo tu coś takiego nie istnieje po prostu na ostatniej stronie dowodu pan z komisu wpisał moje dane i wysłał do urzędu po tygodniu przyszedł dowód na mnie,teraz chce zaprowadzić samochód do polski i się martwię czy mi go zarejestrują ,samochód posiadam ponad pół roku wiec chciałem go przywieść na mienie przesiedleńcze.proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  2. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  3. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Jako ze w UK nie obowiazuja umowy wystarczy jak przedstawisz w polskim urzedzie oswiadczenie w ktorym wyjasnisz dlaczego nie masz umowy. Co do mienia przesiedlenczego to wiecej informacji znajdziesz na forum.
  4. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    i tak trzeba fabrykowac umowe bo o ile przejdzie w celnym bez, to nie przjdzie w skarbowym nie wydadza ci Vat 25 bez umowy lub faktury ,chyba ze ktos zna na to jakis sposób
  5. 1olek

1olek Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Dublin
    ja kupilem w komisie w Irlandii i dostalem umowe kupna, co do dowodu to tak jest w Irlandii. Ale po co Ci umowa skoro auto jest zarejestrowane na Ciebie ?
  6. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    Co z tego ze jest na niego. On bedzie go rejestrował w Polsce a zeby zarejestrowac musi dostac VAT-25 czyli 'udowodnic ze nie jest wielbładem' i do tego jest potrzebna unowa lub faktura
  7. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Albo oswiadczenie w ktorym wyjasniloby sie dlaczego nie posiada sie umowy kupna sprzedazy (w UK takowe nie obowiazuja). Urzednik zgodnie z prawem musialby takie oswiadczenie przyjac i sie do niego ustosunkowac ale teraz juz gdybam bo nigdy w takiej sytuacji nie bylem ze nie mialem umowy.
    gumis - z tego co pamietam to miales problemy wlasnie w skarbowce z powodu nie posiadania umowy kup-sprzedaj. A czy probowales napisac oswiadczenie?
  8. Maciek1

Maciek1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dublin
    To teraz już nic niewiem . Co to jest Vat 25 i po co mi skarbowy jak samochód jest zarejestrowany na mnie tylko że w Irlandii.Z tego co wiem to podatek w skarbowym płacę jak kupuje samochód w Polsce????Dzięki za odpowiedź.
  9. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  10. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    moja sprawa poki co jest nierozstrzygnieta byłem raz w skarbowym i staneło na tym, ze jak nie ma umowy lub faktury, to nie ma dokumentu i koniec, akurat u mnie urzędnik w tym dziale to wyjątkowy ... , kazdy o tym w okolicy wie , musze udac sie jeszcze do naczelnika i probowac wyjasnic sprawe ale jakos nie mam na to czasu jak cos to opisze sprawe

W kazdym razie w celnym obyło sie bez umowy i przejdzie w wydziale komunikacji bo juz sie pytałem .
  11. Maciek1

Maciek1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dublin
    czyli generalnie lepiej mieć umowę pojadę do tego komisu gdzie kupowałem auto i może da mi umowę .
  12. 1olek

1olek Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Dublin
    To chyba powinno wystarczyc ze jest juz jakis czas wlascicielem tego auta, np. kupilem auto kilka lat temu i wrocilem do pl, z kad mam ta umowe wtedy wytrzepac ? to jakas bzdura. Ale w Polsce to norma a tepy urzedas tego nie zrozumie bo on mysli ze my jestesmy dla niego a nie on dla nas. Jak ktos pomieszka troche za granica to zobaczy roznice w dzialaniu urzedow w PL i w normalnych krajach.
  13. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  14. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    Dokładnie tak jest ale przyklad idzie z góry, do tego uchwalane bzdurne prawo , urzedas robi to co nakazuje prawo , byłem u naczelnika a w zasadzie zastepcy i tylko gadka no nie ma Pan umowy albo faktury to nie wydamy panu zaswiadzczeia VAT25 i tyle.

Wiadomo co trzeba zrobić ... , a chciałem to zrobic w pełni legalnie ale sie nie da !
    no może by sie dało ale nie mam czasu na uzeranie sie w sadach , swoja droga to ta opłata 160 zł pewnie jest nielegalna w swietle
    europejskiego prawa wspolnotowego

Różnica w tej kwestii jest ogroma w porownaniu z UK , przypominam też ze jezeli chodzi o łatwość prowadzenia biznesu Polska jest na rowni z Zimbabwe !

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. rejestracja samochodu z irlandii

,
  2. mienie przesiedleńcze samochód z irlandii

,
  3. samochód z irlandii w polsce

,
  4. auto komis irlandia,
  5. rejestracja auta w irlandii,
  6. jak zarejestrować samochód z irlandii w polsce w 2014