1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rejestracja auta na mienie przesiedlencze

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika smarsw, 20-04 09.

1. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    Mam prosbe do kogoś kto przez to przechodził o wypisanie czarno na białym i po kolei wszystkich etapów takiej rejestracji, z góry dziękuję :gora:

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ja swojego czasu interesowalem sie troche mieniem przesiedlenczym ale jedynym minusem jest to ze auta nie mozna sprzedac przez 12miesiecy od przyprowadzenia auta.

Ale jezeli nie chcesz na handel tylko dla siebie to tutaj jest troche informacji z innego tematu:
    Dzwonilem takze do Urzedu Celnego w Szczecinie i jezeli przedstawisz dokumenty potwierdzajace ze przez pol roku byles posiadaczem auta w innym kraju czlonkowskim oraz ze przebywales prez co najmniej jeden rok w tym kraju to naczelnik nie bedzie robil problemow ze zwolnieniem z placenia akcyzy.

4. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Auto-Mis:
    Bez urazy. Ale fragment ktory przytoczyles nic nie podaje na temat tego ze trzeba byc akurat rok w panstwie czlonkowskim. Mowa jest jedynie o min 6 miesiecznym posiadaniu auta.

5. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Proponuje zapisac sie na kurs czytania ze zrozumieniem. Napisalem ze nie mozna sprzedac auta przez 12 miesiecy w Polsce.

6. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Powyzszy fragment umiesciles na koncu postu!!!!

7. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    No i o co Ci teraz sie rozchodzi? Piszesz zeby pisac czy ukrywasz w tych swoich postach jakis sens?

8. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Auto-Mis
    Napisalem po to by nie wprowadzac ludzi w blad skoro przepisy nic nie mowia akurat o roku legalnego pobytu!!!!

I nie ma sensu nadinterpretowywac ustaw/przepisow, itp

9. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Rozporządzenie Rady EWG (Europejska Wspólnota Gospodarcza) nr 918 art.4:

Mam nadzieje ze juz jest wszystko jasne.

10. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Teraz juz wszystko jasne. Tylko czemu tego nie bylo wklejonego wczesniej? :p

11. Bolo96

Bolo96 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    EU
    I na dodatek znajac upierdliwosc naszych celnikow [motto: sciagajcie jak najwiekszy haracz] moze byc problemem UDOWODNIENIE ze sie przebywalo LEGALNIE i CIAGLE ponad jeden rok poza granicami naszego kraju, powrot z EU to nie to samoc co powrot z USA. Znajac podejscie do przepisow naszych rodakow nie przywiazuja oni uwagi ze cos im moze byc porzebne pozniej nie biora umowy mieszkania na siebie [lub czesci umowy na siebie], nie opodatkowanie siebie poza granicami karaju etc. samo posiadanie konta nie jest dowodem ze sie tam przebywalo legalnie a wrecz stworzyc problem z urzedem skarbowym.

A i trzeba przeniesc swoje centrum zyciowe spowrotem do polski, jesli chcesz urzyc dostway wewnatrz unijnej na podstawie mienia przesiedlenczego.

12. standerus

standerus Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Wystarczą druki z tamtejszych urzędów skarbowych lub umowa najmu mieszkania

13. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    znaczy chodzi o dokumenty typu p60 p45 od pracodawcy ? bo z urzedu skarbowego to tam sie nic nie dostaje nawet nie musisz sie rozliczac

14. Bolo96

Bolo96 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    EU

O cholera ale 'wiadomosc' to TAM JEST raj podatkowy, chyba zmienie miejsce zamieszkania - EU ich jescze nie wciagnela na czarna liste za unikanie podatkow ?!
    To jest wlasnie typowe podejscie naszych mlodych emigrantow do papierkowej roboty, a pozniej brakuje ich do udowodnienia swojej racji.

Jak sie trafi 'upierdliwy' kierownik urzedu celnego to samo posiadanie zatrudnienia w UK nie musi swiadczyc o przeniesieniu tam swojego centrum zyciowego. Np. moge pracowac w Google UK a siedziec, pracowac w Emiratach Arabskich bo tam nie delegowala firma do wykonywania pracy. Nie mowie ze nie da sie udowodnic ze to jest mienie przesiedlancze ale ze prosze sie przygotowac na 'klody' formalne a zgodne z NASZYM prawem ze strony urzedu celnego.[/u]

15. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    Bolo wyobraź sobie ze sa normalne kraje w których to urzednik rozlicza podatnika a nie on sam ! to ze jest tak w Polsce nie oznacza ze to jest norma, w Polsce mamy jeden z najgorszych systemow podatkowych w europie jezeli chodzi o upierdliwosc dla podatnika.

W UK rozliczenie nastepuje automatcznie przez system (pracodawce) zadnych urzedow nie musisz odwiedzac tam jest to norma !!
    Wyjatek stanowi jezeli nie przepracowałeś całego roku podatkowego wtedy zwykle masz nadpłate podatku ale czy go odbierzesz lezy w twojej gestii

Tak, tak, zadnych pitow sritów i całego gówna jak w Polsce

16. darius1983

darius1983 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zgierz
    Witam
    a ja mam pytanie czy przy tej procedurze nie wystarczy sam wpis z dowodu rejestracyjnego o dacie nabycia auta? chyba w punkcie 5 jest napisana data od kiedy stajemy sie właścicielem auta w samym dowodzie rejestracyjnym. Bo chodzi mi o to ze np pojechalismy do anglii w sprawie pracy zameldowalismy sie ale nie znalezlismy pracy przez 9 miesiecy a od 6 jestesmy wlascicielem auta i wracamy do polski naszym autem i co wtedy?

17. Bolo96

Bolo96 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    EU
    W prawie kazdym kraju jak zarabiasz ponizej minimalnych progow podatkowych to nic nie musisz wysylac, od pensji minimalnej wystarczaja zaliczki odprowadzane od pensji. To co piszesz to TOTALNA bzdura informacja jakby w UK istnial raj podatkowy i podatnik mial w dup.. placenie podatkow - ktos inny przeczyta i sie na tym oprze ze tak jest w UK z kazdym obywatelem czy rezydentem.

Dla twojej wiadomosci polski SYSTEM podatkowy i prawny jest wzorowany na amerykanskim i niemieckim prawodastwie a przyczyna takiego stanu rzeczy jaki mamy w polsce to napewno nie sa winne sformulowane przepisy ale beznadziejni pracownicy. Jak uwazasz ze jest zly to sprobuj zrobic samemu zgloszenie do niemieckiego urzedu podatkowego jak przekraczasz minimum podatkowe - zycze powodzenia ;) [nie od parady maja ludzi wykonywujacy zawod radcy podatkowego]

18. gumis

gumis Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przeworsk
    Adres strony:
    Ale ja nie o tym, to napisze ktoś czy starcza w urzedzie celnym dokumenty p45 i p60 od pracodawcy ?

** Dodano: 28-09-2009, 22:02 **
    Dzis wróciłem z celnego nawet to poszło , zwolnienie dostałem.

Przedstawiłem dowód rejestracyjny , pierwszy przegląd , i komplet payslip'ow za 2 lata jeszcze sie dowiedziałem ze na zgloszenie w takim przypadku mamy 12 miesiecy , mialem ostatni payslip ze stycznia i wpisali ze auto wjechalo do Polski w lutym .

Umowy kupna nie miałem , napisałem to w oswiadczeniu

19. yareck

yareck Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    belchatow
    urzad skarbowy

witam, mam auto po przekladce i przegladem zerowym i oplacona akcyza czy w US mozna odwolac sie od placenia vat?
    dodam jescze ze autem wrocilem z uk ktorym jezdzilem tam prawie 2 lata i dlatego zwolnili mnie z placenia akacyzy,tez stad moje pytanie czy jest mozliwoas w US zwolnienia z vat jesli tak to jaki kwit trzeba u nich wypelnic?

a jesli nie ma takiej opcji to jaki jest koszt vatu i jakie dokumenty oni wymagaja?

20. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Formularz VAT-24, podatku VAT nie placi sie od samochodow sprowadzonych z zagranicy - wszystko jest na forum.

21. slawekkawas

slawekkawas Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    ŁÓDŹ
    A jesli auto ma mniej niz 6000 km przebiegu , lub mniej niz 6 miesiecy ??

Wtedy sie placi podatek vat 22% jak za nowe auto .

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. mienie przesiedleńcze

,
  2. rejestracja anglika jako mienie przesiedlencze

,
  3. anglik ssmochód jak zarejstrować