1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rejestracja anglika z kierownicą po prawej stronie

Dyskusja w 'Forum posiadaczy anglików' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 7-03 09.

1. drekke

drekke Gość

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    DIP czyli dokument identyfikacji pojazdu zawiera wszystkie potrzebne dane o pojeździe które nie są zapisane w dowodzie rejestracyjnym, diagnosta jest uprawniony do uzupełnienia takich danych. Rzeczoznawca nie ma tu nic do roboty.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. grros

grros Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, myślałem ze juz auto całkowicie przystosowalem do rejestracji ale jeszcze oczywiście musieli mieć z czymś problem. Nie chcą mi zarejestrować bo ponoć moje lusterka nie mają homologacji? Czym się różnią lusterka angielskie od europejskich? Czy wymiana samego wkładu rozwiąże problem czy musze wymieniać całe? Z góry dzięki za odpowiedzi!

4. Uadrol

Uadrol Uczestnik

Docenione treści:
    11
    To zależy. Ja na przykład z jednym z aut nie miałem problemu z lusterkami bo były symetryczne i nie musiałem ich wymieniać.
    Często jednak lusterka są niesymetryczne i wtedy musisz je wymienić a to czy trzeba wymienić całe czy sam wkład zależy od tego czy oba są tej samej wielkości czy jedno jest mniejsze a drugie większe jak czasami bywa. Zawsze jednak wymienione elementy muszą mieć homologację. Podobnie jest ze światłami. Nie możesz sobie na przykład przerobić przednich świateł. Muszą to być homologowane europejskie lampy.

5. grros

grros Nowy

Docenione treści:
    0
    Co do świateł to już wymieniłem kupiłem normalne europejskie co też tanie nie było, co do lusterek są normalne dwa takiej samej wielkości dlatego to mnie dziwi.. Nie byłem ja na tym przeglądzie bo gdybym był to bym się dopytal dokładnie o co chodzi.. Może jak wymienię same wkłady (na allegro 30 zł), jest napisane że mają homologację, to przejdzie?

6. Uadrol

Uadrol Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Jedno lusterko może bardziej oddalać niż drugie lub mieć wydzielony sektor bardziej oddalający. W takiej sytuacji wystarczy sama wymiana wkładów ale najlepiej zapytaj na stacji bo to oni będą decydować czy Ci przejdzie przegląd czy nie a nie ja.

7. grros

grros Nowy

Docenione treści:
    0
    Chyba masz rację jest wydzielony sektor bardziej oddalający, wiec zamówię - 30 zł to nie majątek i będę dawać znać czy przeszło! Dzięki śliczne za pomoc :)!

8. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    przepis o lusterkach jest bzdura, kierowca nie zmienia położenia, wiec i lusterka powinny zostać takie same.
    diagnosta jezeli nie ma znaków homologacji musi wykonać badanie pola widzenia. Zmień diagnostę.

drekke lubi to.
  9. Uadrol

Uadrol Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Owszem, przepis jesty bzdurą ale ta bzdura obowiązuje wszystkich diagnostów.

10. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    witam! co do świateł to koniecznie trzeba wymienić na homologowane,a lusterka niekoniecznie. Ja u siebie miałem oryginalne lusterka bez żadnego znaku homologacji i przeszło bez problemu.Diagnosta sprawdza tylko pole widzenia czyli jak siedzi za kierownica po prawej stronie to musi widzieć w lewym lusterku 10 metrów do tyłu pole o szerokości 2 metrów.Na stacjach mają na placu takie linie gdzie to sprawdzają,jezeli będzie widać to bez problemu podbije przegląd.

11. grros

grros Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki pojechałem do innego i rzeczywiście facet wiedział o co chodzi u tego u którego wcześniej było auto ponoć chodził z jakimiś wytycznymi z ministerstwa i wszystko sprawdzał.. Ten zajął się sprawdzeniem pola widzenia i nie było problemu z podbiciem, teraz mogę wziąć się za rejestrację wiec troszkę jeszcze przede mną. Dzięki wielkie za podpowiedzi które się przydały bo bez powodu bym pod tego diagnoste kupował wkłady, które tylko w jedzie tak na prawdę by przeszkadzały. Dodam jeszcze ze jakby ktoś z Podkarpacia chciał zrobić przegląd to szik w Tyczynie nie robi z tym problemów w przeciwieństwie do 6 innych stacji w których robili wielkie oczy widząc Anglika i nie chcieli się podejmować w większości przypadków.

12. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    Spoko,nie ma sprawy:))) Jak bedziesz miał jeszcze jakies pytania co do rejestracji to pytaj (pamietaj,że jak nie masz w dowodzie angielskim w pozycji j categorii pojazdu to musisz to załatwić bo przeglad zrobisz bez problemu ale w wydziale komunikacji ci nie zarejestrują bez tego) W Wałbrzychu polecam pana Piotra z okregowej stacjii pojazdów na ul.Lubelskiej,kumaty facet i robi przegląd bez problemów jeżeli wszystko jest ok (np.lusterka,sam sprawdza pole widzeniai nie kaze nic wymieniac,a jeszcze przy okazjii ustawi lampy i zmieni zarówkę jak cos jest nie halo)

13. grros

grros Nowy

Docenione treści:
    0
    No to dobra będzie zabawa z polskimi urzędami bo każą mi przedstawić umowę kupna sprzedaży samochodu a jak wiadomo czegoś takiego w Anglii nie ma a inna sprawa ze samochód jest zarejestrowany na mnie już parę lat bo mieszkałem w Anglii i teraz chce go po prostu przenieść do pl razem ze mną. Mam wypełniać jakieś dwa wnioski na postawie dołączonej umowy kupna sprzedaży.. Co do kat sprawdzałem juz wcześniej i mam na szczęście wpisana

14. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    no to z kategorią masz z bani:) a umowe kupna sprzedaży wydrukuj sobie z kompa (jest tego pełno w necie) w polskim i angielskim języku i sam wypisz,zero problemu nikt ci tego nie sprawdzi.

15. grros

grros Nowy

Docenione treści:
    0
  16. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    masz wpisać jako nabywce swoje dane a jako sprzedajacego dane goscia z pierwszej strony dowodu rejestracyjnego i po problemie

17. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Są krok po kroku instrukcje opisane na forum, poszukaj.

18. milesia

milesia Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Gdańsk
    Jeśli nie zauważyłam, że ktoś to już wrzucił, to sorry że dubluję.

Załączone pliki:

• 1.pdf
      Rozmiar pliku:
      534,3 KB
      Wyświetleń:
      21
    • 2.pdf
      Rozmiar pliku:
      330 KB
      Wyświetleń:
      9
    • 3.pdf
      Rozmiar pliku:
      185,9 KB
      Wyświetleń:
      8
    damiank99 i pluciorx lubią to.
  19. eustachy85

eustachy85 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam przymierzam sie do rejestracji Anglika a dokladnie Lexus is 220 d 177 km 2007 rok i na stacji diagnostycznej powiedziano mi ze musze wymienic cale lampy przednie dodam ze to sa xenony. Czy istnieje mozliwosc,przerobienia tych lamp na standardy europejskie. pozdrawiam dzieki

20. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Miałem to w tym aucie, kupiłem nowe lampy, masakra bo kosztują krocie.

21. eustachy85

eustachy85 Nowy

Docenione treści:
    0
    Hmmm no wiem a kupiles tylko lampy do rejestracji czy robiles cala przekladke pozdrawiam.. bo sie zastanawiam..

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę