1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rejestracja anglika z kierownicą po prawej stronie

Dyskusja w 'Forum posiadaczy anglików' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 7-03 09.

1. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    jest juz projekt ustawy ogloszony, zmiana lamp konieczna. Od 01/01/2015 proponuja nowe przepisy. Jak dla mnie sprawa chyba juz jest jasna w koncu. Linki do projektów zmian w innym moim poście.

mac5 lubi to.
  2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. mateo.drezdenko

mateo.drezdenko Nowy

Docenione treści:
    0

Witam mam anglika chce go zarejestrować, gdzie moge zrobić przegląd z kierownicą po prawej stronie?

4. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Napewno nie w PL

5. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    przegląd zrobisz wszędzie ale decyzja o dopuszczeniu auta do ruchu będzie negatywna

6. apollo

apollo Zaufany warsztat

Docenione treści:
    57
    Miasto:
    Konin
    Adres strony:
    Możliwe, że mój post niecałkowicie pasuje do tematu, ale jednak troszeczkę jest z nim związany, więc dlatego piszę go tutaj.
    Przerabialiśmy ostatnio Octavie 2. Po przekładce i zrobieniu przeglądu dokumenty wysłałem klientowi aby mógł, zanim przyjedzie po odbiór zarejestrować i ubezpieczyć auto. Okazało się jednak, że urzędnik wymaga jeszcze rachunku lub faktury za usługę oraz wpisu CEIDG. Nie było to dla mnie zaskoczeniem bo już 2 razy z taką zachciewajką urzędniczą się spotkałem. Jednak żądanie papierka wpisu CEIDG jest z dwóch powodów śmieszne. Po pierwsze dlatego, że zarejestrowanie działalności "mechanik samochodowy" nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów i każdy obywatel może to zrobić i zostać posiadaczem magicznego wpisu nie wiedząc nawet co to śrubka. Po drugie informacje CEIDG znajdują się w internecie i nie wiem jaki był sens, to drukować i im wysyłać. W każdym razie po zarejestrowaniu przy pomocy tych niezwykłej wagi dokumentów państwowych Pan urzędnik stwierdził, że jeszcze jego urzędnicze ambicje nie są do końca zaspokojone i auto rejestruje warunkowo. Do odebrania stałego dowodu rej. klient winien dostarczyć jeszcze pisemko od producenta. O bzdurności tego pisemka pisaliśmy już na forum więc nie ma właściwie nic tu do dodania. No może poza tym, że Pan urzędnik pocieszał klienta mówiąc, że dobrze że przedmiotem urzędniczych dylematów jest Skoda bo gdyby chodziło np. o BMW to już by był koniec, takiego auta nikt po przekładce w całej Polsce nie zarejestruje. Ci co mają przerobione BMW wiedzą, że to bzdura i marka nie ma znaczenia jeśli jest przegląd. Na koniec jeszcze jeden SUPER idiotyzm taki właśnie nawiązujący do tematu. Klient w dowodzie rejestracyjnym dostał wpis: "Kierownica z prawej strony". Pan urzędnik wyjaśnił, że jest to w celu ograniczenia możliwości oszukania przyszłego klienta że był to anglik. Zaznaczył jednak że rejestracja auta gdyby kierownica była naprawdę po prawej stronie jest niemożliwa. Ciekawe co będzie podczas kontroli policji. Kierownica z lewej a w dowodzie że po prawej. No chyba, że urzędnikowi chodziło, że po prawej jak się stoi przodem do auta. Te zabawne (ale nie dla klienta) historie miały miejsce w wydziale komunikacji w Myśliborzu czyli rejestracja ZMY. Może ZMY oznacza zmyłka. Pan reżyser Bareja w grobie się przewraca...

sherves lubi to.
  7. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Urzędnik debil do kwadratu, tyle w tym temacie przychodzi na myśl i tyle. Szkoda że nie martwią się oszukiwaniem klienta w przypadku "bezwypadkowych" aut z np. Francji

8. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    wyslalem posta wlasnie chlopakom z paranienormalni, wkrotce w polsacie...

9. Uadrol

Uadrol Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Czyli można powiedzieć, że pierwsze w Polsce auto z kierownicą po prawej stronie zostało właśnie zarejestrowane w Myśliborzu! Brawa!

10. apollo

apollo Zaufany warsztat

Docenione treści:
    57
    Miasto:
    Konin
    Adres strony:
    Jeśli właściciel zaprezentował by na naszym forum skan dowodu rejestracyjnego to chyba nikomu nie przeszło by przez myśl że wpis KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE oznacza jedynie że kiedyś kierownica była po prawej stronie.

11. Uadrol

Uadrol Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Przypomina mi się stary dowcip o egzaminie z anatomii. Pytanie o szkielet - kobiety czy mężczyzny? Studentka odpowiada z przekonaniem, że mężczyzny. Wskazuje na krocze i uzasadnia, że w tym miejscu był kiedyś penis. Na to komisja - szanowna pani, penis w tym miejscu był i to nie jeden raz ale to nie jest szkielet mężczyzny...

12. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    zarejestrowałem anglika. Jakieś pytania to proszę pisać

13. adsik

adsik Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Mazowsze
    Nic w tym nadzwyczajnego, wystarczy spełnić wymogi i jest :)

14. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    niby tak ,a kategoria m1? wiecie coś na ten temat i kto to zrobi?

15. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    w większości aut osobowych kategoria m1 jest wpisana w V5c, wyjątkiem są niektóre auta importowane ale te z kolei maja kierownice po lewej często i m1 nie jest wymagane. Jak nie masz w dowodzie m1 to diagnosta lub rzeczoznawca robi identyfikacje pojazdu (badanie 1.02 bodajże ) i wpisuje kategorie w dokument identyfikacyjny

16. adsik

adsik Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Mazowsze
    Ja zarejestrowałem angliki bez zmiany niczego w nim, tylko samemu pierw wyregulowałem lampy i tyle. Akcyza, Przegląd, Recykling, Tłumaczenie, Rejestracja, OC i Gotowe :) Żadnej filozofii, ale jeśli ktoś będzie ciemny by znaleźć info w google jak zarejestrować sprowadzone auto, to dobrze że masz ochotę pomóc takiej osobie :) To się ceni

17. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    Ja nie miałem w v5c kategorii m1 więc musiałem rzeczoznawce załatwiać żeby mi zrobił identyfikacje no i lampy musiałem wymienic na eu,potem już wszystko bez problemu.

18. drekke

drekke Gość

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    Identyfikacji dokonuje diagnosta, wpisując DIP.

19. puchcio

puchcio Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wałbrzych
    nie diagnosta,ja musiałem mieć od rzeczoznawcy z certyfikatem na takie rzeczy i z dokumentami od niego dopiero do diagnosty żeby wbił pozytywny przegląd

20. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    puchcio, naciągneli cię na rzeczoznawcę więc :)

21. adsik

adsik Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Mazowsze
    ... więc może ostrożnie doradzaj innym jak rejestrować anglika, bo tez poniosą niepotrzebne koszta. Wystarczy inteligentny diagnosta i rejestrujesz bez problemu :)

Swoją drogą jeśli rejestrowałeś R75 przedlift, to kompletny koszt rejestracji był większy niż wartość auta zapewne :) Miało to sens?

drekke lubi to.
  22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę