1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Program do diagnostyki

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika joel22p, 1-06 13.

1. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    Dobry wieczór
    chciałem się dowiedzieć od was jaki program do diagnostyki wy mi możecie poradzić lub nie polecić. Rozchodzi mi o ogólna diagnostyka wszystkich samochodów. Pracowałem już rożnymi programami jak np. Bosch ESI, Gutmann, Würth IQ 320 itd. Najlepiej mi się podobał Bosch, prosto w usłudze, rożne funkcje i prawie wszystkie auta. Tylko drogo w utrzymaniu itd. Znajomy mój np. se kupił w ostatnim roku program CDIF. w sumie tez fajny program, dużo funkcji no i aktualizacja co miesiąc nie jest droga (50zl jak pamiętam).

dzięki wam ;) miłego weekendu

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    To co napisales to nie sam program tylko jeszcze interfejs diagnostyczny. Ile chcesz przezna zyc na ten cel?

4. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    no masz racje. interfejs do tego;) nie wiem ile chce przeznaczyć, bo to zależy od programu i interfejsu. jak więcej możliwości z programem są, jak np. kodowanie i programowanie do mogę więcej wydać.

5. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Nie ma sprzrtu do wszystkiego. Okresl moze marki jaki chcesz robic.
    Moze np vcds i masz ogarnieta grupe VAG na wysokim poziomie i do tevo jakiegos uniwersala np Launch x431. Ogarnie elegancko azje a i w europie da rade.

6. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    no do wszystkiego na pewno nie ma. No ja np. robię Mechanikę i mi jest często potrzebny komputer z diagnostyka, ułatwia troche robotę. Kumpel mój z którym razem robię, potrzebuje do kasowania poduszek itd. Robimy wszystkie auta grupy VAG, BMW, MB, Opel, Japońskie samochody i francuskie. zdarza się ale tak jak ostatni raz Dodge i Alfy.

7. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Polecam x431 jak znasz angielski w miare. Nie wiem jak tam z tluczanemien teraz jest u nich bo ja smigam z ang.

8. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    nie znam programu. no ale chetnie poszukam na necie i poczytam se. no z angielskim daje rade;) powiedz mi ile kosztuje ten x431 razem z interfejsem? masz dużo do czynienia z tym programem? jak on w obsłużę.

dzięki ci kolego ze masz troche czasu;) pozdrawiam

9. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Luzika. Tak mam doczynienia z nim. Teraz ok 6000zl z legalneg zrodla. Dystrybutor np www.viaken.pl to jest urzadzenie przenosne. Bez kompa

10. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    dzięki. no w sumie to by wystarczyło. przeważnie wszystkie te marki robimy. no a cena w sumie jest ok, jak porównam inne. tylko koszt aktualizacji je troche wysoka jak się doczytałem ( koniec roku aktualizacja 500€). no ale ogólnie dobra opcja. pogadam z kumplem bo on tez polowa płaci :D a do Krakowa tez aż tak daleko nie mam, wiec można zajechać i się przekonać.

11. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Bez aktualizacji tez dziala. Nie ma tam obowiazkowego abonamentu ze musisz placic zeby dzialo. Jak kupisz to masz tok aktualizacji za darmo od chwili zarejestrowania urzadzenia, czyli kupisz jutro to nowy sprzrt bedzie mial nowe oprogramowanie a zarejestrujesz kiedys w przyszlosci i wtedy masz akutalizacje do wykorzytania :)

12. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    no, właśnie fajnie ze działa tez bez aktualizacji. bo np. Bosch i inne programy zablokują i potem kapa je. No w sumie masz racje. rozchodziło mi się tylko potem kiedyś o ten koszt, bo robimy często auta po wypadku co są świeże na rynku i trzeba poduszki kasować i inne błędy.

13. Marlena

Marlena Zaufany warsztat

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    Ja polecam autobossa, nie trzeba aktualizować i też działa, często lunch się wykłada, a autobossik daje rade :)

14. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    I duzy plus po polsku jest jak ktos kuleje z angielskim. Acz kolwiek Marlna nasz na mysli osbowki czy busy? Ty dzialasz z busami chyba wiecej?

15. holipa

holipa Uczestnik

Docenione treści:
    26
    Miasto:
    wioska :D
    w zasadzie niema jednego interfejsu z programem który w pełni ogarnia wymienione marki.
    CDIF 2 to taka zabawka dla pasjonata, do pracy warsztatowej nijak się nie nadaje. miałem toto jakiś czas , nakupowałem przejściówek i przystawek , a funkcjonalność dalej była podła.

VCDS + opeltech + inpa i ogarnięte vagi , gm'y i BMW.

16. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Ja mialem cdif2 i nie narzekaem tylko potem sie popierzylo jak zaczeli z noym programem. W starym cos dzialao a w nowym juz nie i tak w kolko. Co do wymienionych wyrzej kolego podaj cene zakupu orginalu opeltech i inpy :) tylko nie z alleg... tylko orginal

17. zweckform

zweckform Zaufany warsztat

Docenione treści:
    231
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    zwłaszcza ten opel tech to strasznie przydatny sprzęt zwłaszcza że robi auta do 2002 roku

18. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
    no jak auta do 2002 roku tylko z Opla np. to odpada.

19. Marlena

Marlena Zaufany warsztat

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    To, że przekładamy angielskie busy nie oznacza, że na tym kończy się nasza działalność. W sprawie programu do diagnostyki proponuję kupić np. używanego autobossa (jak nie stać na nowego) i powoli dokupować serwisówki.

20. joel22p

joel22p Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rydułtowy
  21. Marlena

Marlena Zaufany warsztat

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    autoboss to taki komputerek z wieloma przejściówkami w komplecie: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=autoboss aktualizacjia droga bo 1600zł na rok ale nie trzeba jej robić, my robimy raz na 3 lata.

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę