1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Problem z rejestracja-brak papierów dvla

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika squel1, 22-06 11.

1. squel1

squel1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Witam
    Potrzebuje pomocy, bo wpakowałem się w coś o czym nie mam zielonego pojęcia.

Nie mogę zarejestrować samochodu, który przysporzył mi już tyle problemów, kosztował dwukrotna wartość.
    I teraz już nie wiem co mam z nim zrobić.

Potrzebuje pomocy kogoś kto znalazł się już w takiej sytuacji, albo wie co zrobić, bo ja już nie wiem.

W 2009 roku mój znajomy kupił mi samochód w anglii na aukcji COPART UK.
    Ford Mondeo mk3 2005 2.0 diesel podana była kategoria D. Czyli samochód miał być sprawny z uszkodzeniem karoseri.
    Nie potrzebnie odebraliśmy ten samochód, bo po naprawie usterki (rozwalony przód), nie mogliśmy odpalić samochodu.
    Rozpoczął się mój koszmar. Woziłem samochód laweta łącznie chyba w 4 miejsca, salon forda 80 funtów godzina pracy. Nic nie pomogło w końcu ktoś doszedł, że mam uszkodzony silnik przeskoczył łańcuszek i rozwalił klawiaturkę. Naprawa silnika przekraczała wartość samochodu. Oddałem samochód do polaka laweta do innego miasta 90 funtów. On stwierdził, że trzeba zmienić silnik 250 funtów. Kupiłem silnik 500 funtów, przełożony nie palił! Znowu rajdy po mechanikach czemu teraz ten nie pali jak miał. Zamiast go oddać ja go naprawiałem. Wyszło, że wtryski są do zmiany. Jeden 100 funtów wymiana ustawianie łącznie jakieś 500 funtów Anglicy nie regenerują (Jak ktoś chce to chyba całkiem niezły biznes, jak ktoś wie jak to zrobić ja nie znalazłem regeneracji chyba można na tym dobrze zarobić bo nikt tego nie robi). Miedzy czasie straciłem prace. Ten samochód pochłoną moje wszystkie oszczędności. Zostałem w sytuacji gdzie nie mam już za co naprawić samochodu, nie mam na opłacenie mieszkania jedzenia i wogule nie mam za co żyć. Miedzy czasie pokłóciłem się z osoba, która kupiła mi ten samochód i miał pomóc z wszystkim. Zostałem sam kompletnie nie znam się na samochodach. Mój ojciec z mojego polecenia sprawdził w urzędzie czy będę mógł zarejestrować ten samochód jeżeli nie mam zrobionego przeglądu nie odzyskałem papierów z DVLA i mam tylko dowód zakupu. Powiedzieli mu, że tak. Podjęliśmy decyzje, że wracam do Polski z samochodem. I tu go skończę naprawić i zarejestruje. Znalazłem busa z przyczepa zapakowali mi samochód 350 funtów i wróciłem do polski. Tutaj regenerowałem wtryski 2000zł, zmieniłem kolo dwu-masowe było źle osadzone 800zł, samochód odpala jest sprawny. Umówiłem się na przekładkę 2 miesiące czekania 5000zł za części i 2200zł robocizna. Zapisałem się i czekam. W końcu znajomy powiedział mi , że muszę mieć papiery z DVLA, żeby zarejestrować samochód. Zaniepokojony pojechałem do urzędu rejestracji pojazdów z wszystkimi papierami, czyli umowa. Wyjaśniłem panu w okienku moja sytuacje. On powiedział mi, że mogę zarejestrować samochód jeżeli napisze wyjaśnienie dlaczego nie mogłem uzyskać dowodu. I z moich papierów będzie wynikało, że naprawdę nie moglem go uzyskać. Oni będą to wyjaśniać, ale mogę uzyskać rejestracje w Polsce. Uspokojony oddałem samochód do przekładki. Obecnie jest zrobiony. Przy odbiorze, zostałem zapytany o dowód rejestracyjny czyli dokument z DVLA, który nie mam. Jest on podobno potrzebny do przeprowadzenia badania technicznego, po którym miałem uzyskać przegląd potrzebny mi do rejestracji. W końcu ktoś wyjaśnia mi na czym to wszystko polega. Jadę od razu do urzędu tam opisuje znowu moja sytuacje, ale tym razem uzyskuje informacje, że nie ma takiej możliwości żebym zarejestrował ten samochód. Zaczynam wyjaśniać wszystko i jak to w Polsce, odsyłają mnie od pokoju do pokoju. Trafiam na kierownika. Po rozmowie z nim stwierdzam, że jestem w sytuacji bez wyjścia. Umawia mnie z dyrektorem od spraw rejestracji samochodów w Krakowie. Na spotkaniu potwierdzają mi to 3 osoby. Pokazują mi ustawy, i wyjaśniają że go nie zarejestruje. Proponują nieoficjalnie, żebym spróbował zarejestrować samochód zagranicą. Tam możliwe, że nie jest wymagany stary dowód rejestracyjny. Pytam czemu uzyskałem informacje, że będę mógł go zarejestrować, zrobiłem przekładkę, zapłaciłem za nią i teraz mam sytuacje bez wyjścia. Dyrektor trochę się zdenerwował, ma to wyjaśniać. W końcu dostałem oficjalna odpowiedź od Dyrektora co powinienem zrobić. Mam przełożyć kierownicę na lewą stronę zapakować samochód na lawetę wywieść do Anglii odzyskać tam papier zapakować na lawetę zawieść do Polski przełożyć kierownice na prawą stronę i wtedy mi go zarejestrują. I może mi dać to na piśmie jeżeli napisze do nich o wyjaśnienie.
    Próbuje znaleźć wyjście z tej sytuacji jedzże pytam ale nikt nie potrafi mi powiedzieć co ja mogę jeszcze z tym zrobić.

W skrócie jak komuś nie chce się tego czytać

Mam problem.
    Kupiłem samochód w Anglii z kategorią C, nie odzyskałem papierów z DLVA.
    Samochód jest już w Polsce po przekładce.
    Mam jedynie dowód zakupu.
    Zółta imienna fakturę, pomiędzy angielska aukcja i moim kolega.

Próbuje znaleźć sposób żeby jakoś zarejestrować ten samochód w Polsce.

2. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  3. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    W długim opisie piszesz ze auto ma kategorie D, a w skrocie ze jednak kategorie C, to jak to jest? Jest to bardzo istotna informacja!

4. squel1

squel1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    samochód miał mieć kat D na papierach jest kat C
    dalej na szybie zostało mi D

5. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  6. guzik0802

guzik0802 Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    OSTROW WLKP
    wyslij mi nr rejestracyjny tego mondeo

7. melonik1

melonik1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Brzozow
    jezeli ma kat.C to czeka cie laweta do UK i VIC TEST inaczej(legalnie) tego nie przeskoczysz. Mozesz wiezc samochod na VIC z przelozona kierownica to nie problem

8. squel1

squel1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Jaka jest różnica miedzy kat C, a kat D. I jak sprawdzić jaka kat. ma samochód.

9. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  10. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony: