1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Problem z rejestracją w WK

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika Blest, 24-10 17.

1. Blest

Blest Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, posiadam auto z anglii kupione i jest już po przekładce, zrobiony przegląd zerowy po przełożeniu kierownicy, ale w wydziale komunikacji nie chcą go zarejestrować ponieważ nie ma w przeglądzie zaznaczone że auto jest po przekładce, skoro jest przegląd zrobiony to auto jest przystosowane do ruchu w Polsce jest na to jakiś artykuł? niby kierownik WK na coś tam się powoływał. I, żeby otrzymać miękki dowód muszę zrobić korektę przeglądu w którym musi być zaznaczone że auto jest po przekładce? Z jakiej paki? Po dłuższej rozmowie korownik zgodził się na wydanie tablic, ale przy odbiorze twardego dowodu mam pokazać korektę przeglądu, w której musi widnieć ze auto było przekładane. Pewnie w twardym dowodzie wklepią że auto jest po przekładce da się tego jakoś uniknąć?

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    Gdzie takie parodie robią? Nastepni twórcy swojego prawa . Powinni zakazywać wykonywania zawodu .

4. Blest

Blest Nowy

Docenione treści:
    0
    Ostrołęka, nie wiem mam miesiąc żeby coś wykombinować. Nigdzie nic takiego o tym nie piszą skąd oni biorą takie przepisy nie wiem. Może przy odbiorze twardego dowodu zapomni o tym cholera wie.

5. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    Trzeba bylo im powiedziec ze tak go przytargałeś i niech sie głowią czuby .

6. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    Auto ma przeglad- jest dopuszczone do ruchu . Napisz skarge i żądaj podstawy prawnej.

7. Blest

Blest Nowy

Docenione treści:
    0
  8. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    430
    Miasto:
    łódzkie
    Klient z Krakowa też ma podobny problem, WK molestuje diagnoste o wpis "pojazd przebudowany" w przeciwnym razie chcą zaświadczenia od producenta gdzie była kierownica, czekam jak zakończy sie ta parodia

9. mabess

mabess Nowy

Docenione treści:
    0
    Jezeli diagnosta bedzie twardy i nie zmieni wyniku badania to musza rejestrowac, jezeli odmowia to decyzja nie bedzie zgodna z przepisami. Gorzej jak diagnosta zmieknie i wysle korekte przegladu z wynikiem negatywnym. W takim przypadku zachodzi pytanie czy takie wplyniecie na wynik badania nie jest naruszeniem prawa, ale moze to zajac troche czasu.

WK najprawdopodobniej bedzie sie powolywac na:
    "§ 11 ust. 2 pkt 30 lit. zg. rozporządzenia Ministra Infrastruktury z
    dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz.U. z 2014r., poz. 1727 ze zm.), w dowodzie rejestracyjnym w rubryce "adnotacje urzędowe" - wpisuje się m.in. skrót odpowiadający treści adnotacji: "KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE", która to adnotacja dotyczy pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego, rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako: konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo POJAZD "PRZEBUDOWANY DO RUCHU PRAWOSTRONNEGO" konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą
    umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu)."

Nigdzie nie ma informacji o adnotacji na badaniu technicznym tylko o wpisie w DR, adnotacja na BT nie jest podparta zadnymi przepisami.

10. wbr98wa

wbr98wa Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    WBR
    Mi na jednej stacji dignostycznej jak się dowiedział że auto po przekładce to nawet nie chciał drzwi otworzyć, na drugiej poszło bez problemu, a w WK tylko spytał czy auto po przekładce.

11. czeczot21

czeczot21 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    W Łodzi rejestracja przełożonego Anglika bez problemu (rejestrowałem dziś tj.07.11.2017). Co prawda na jednej stacji diagnostycznej (Paprotnia koło Łodzi) wymyślali coś o zaświadczeniu o zmianach konstrukcyjnych i nie chcieli zrobić przeglądu, ale na drugiej stacji (okręgowej) zrobili bez problemu bez żadnych zaświadczeń (z adnotacją że kierownica po lewej stronie). Wydział komunikacji bez najmniejszego problemu tak jak samochodu np. z Niemiec. Zero pytań oraz uwag, w "miękkim" dowodzie nie mam żadnych wpisów o przekładce bądź położeniu kierownicy, zobaczymy jak będzie w stałym dowodzie (dam znać jak odbiorę).

12. czapliniak

czapliniak Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Działdowo
    Tez nie bedzie.
    Odebralem twardy dowod miesiac temu.

13. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Ja ten wpis mam.
    Jak ktoś trafi na nie doinformowany wk to wpisu nie będzie.

14. czeczot21

czeczot21 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    W piątek odebrałem dowód i kartę pojazdu (Łódź) i żadnego wpisu odnośnie kierownicy w dokumentach nie mam.

15. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    430
    Miasto:
    łódzkie
    Łódź przyjazne miasto :)

16. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  17. Blest

Blest Nowy

Docenione treści:
    0
    U mnie obyło się bez żadnego wpisu, karta pojazdu jak i dowód nie mają śladu że to anglik. Nawet nie chcieli tego poprawionego przeglądu, zrobiłem im aferę na jakiej podstawie chcą takich rzeczy to gość zaczął grzebać w tych swoich papierach i nic nie znalazł, i wszystko dobrze się skończyło.

Poleć tę stronę