1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Polerka

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika wiercioch, 26-05 13.

1. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    słuchaj lustro to i ja na czarnym akrylu też zrobiłem badziewną polerka i fareclą g3, fakt najeb.... się dużo. potem poszło takie mleczko robione przez farecle ale pod inna nazwa, nie pamiętam, w niebieskiej butelce. z czarna gąbką to już i hologramy nie wróciły po pierwszym myciu, nawet po 3 nie :) także źle nie było.
    Dlatego teaz już coś lepszego bym chciał kupić

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. kriskos997

kriskos997 Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    świetokrzyskie
    no widzisz a farecla g3 nie trzeba sie najebać zeby zrobić jak należy tylko potrzeba jest zrozumiec jak działa ta pasta a niewielu umie nią pracowac tylko chlapią nią po warsztacie a pózniej jes beee i przechodzą na 3m która to zeby osiągnąc pożądany efekt trzeba użyć nieraz 5 past które nie są tanie .

ps. niema nic lepszego od g3 jesli szukasz lepszej to znaczy ze jeszcze musisz sie dużo nauczyć .

Marlena lubi to.
  4. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Nie jestem lakiernikiem stad pytam o porady. To co mi kolega poradzi. Dajmy na to ze kupiebta celme. Zostac przy farecli?

5. kristoff

kristoff Zaufany warsztat

Docenione treści:
    276
    Miasto:
    Wrocław
    Jezeli nie jestes lakiernikiem to zostan przy farecli. Wyjdzie Ci najtaniej i najlepiej. Tak jak wspomnial Kriskos 3M jest kosztowny i zeby uzyskac efekt jak po farecli musisz zastosowac co najmniej 3 rodzaje: pasta gruboziarnista (biała zakretka) pasta srednioziarnista (zielona zakretka) i tzw. mleczko (ciemno lub jasno niebieska zakretka). W innym wypadku efekt polerki bedzie krotkotrwaly.

6. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
  7. kristoff

Docenione treści:
    276
    Miasto:
    Wrocław
    Dlaczego na mokro? Zrobisz sobie taki syf ze masakra. Nie domyjesz tej pasty z zakamarków. Na sucho jest co prawda troche trudniej wypolerować (za to łatwiej "spalić" lakier) ale po polerce wydmuchujesz wszystko i jest gitara.

8. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Na mokro bo nie spotkalem sie z praktyka polerki farecla na sucho. Karcherem daje rade domyc. A teraz jak mam powierzchnie bez rys to warto tam jechac farecla czy lepie tylko samym mleczkiem jak no w powyzszego linka?

9. kriskos997

kriskos997 Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    świetokrzyskie
    eeee panowie farecla musi miec wode jest to nieodzowna czesc tej technologi polerowanie na mokro a w zasadzie na wilgotno , zresztą to forum nie o tym

ps . Kristof niewiem a nawet niewyobrażam sobie polerki g3 na sucho :rolleyes:o_Oo_O

10. kristoff

Docenione treści:
    276
    Miasto:
    Wrocław
    Kriskos lakier poleruje sie pod wplywem tarcia pastą a woda to tarcie zmniejsza. Obie techniki są jak najbardziej poprawne tylko na mokro dluzej schodzi i jest wiecej syfu.

Wiercioch jezeli chcesz tylko nablyszczyc to samo mleczko jak najbardziej wystarczy.

11. kriskos997

kriskos997 Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    świetokrzyskie
    Kristoff sorki ale z lekka bzdury piszesz to ze polerukesz g3 na sucho to twoja broszka ale prosze cie ni pisz komus tego typu rad :mad:

12. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    278
    Miasto:
    Wadowice
    tak wogule czy ON chce polerowac całe auto czy fragment
    ja poleruje g3 przed jade papierkiem 2000 potem mlekiem

nie jestem lakiernikiem ale jakos to wychodzi
    lampy tez papier od - do i g3
    i igła

zreszta wiadomo ze lakier orginał nie jest polerowany i zaraz widac gdzie
    orginal a gdzie lustro

13. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    ON chce całe auto polerować, papier w ostateczności gdzy pasta nie zbierze tego co powinna. Ale o G3 i na sucho też mi obce, mowił mi lakiernik który u nas malował że w ten sposób można równie dobre porysować lakier (chyba że sobie coś dodałem).

14. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    278
    Miasto:
    Wadowice
    moze nie na mokro ale wilgotno
    a pasty sie daje szczypte

15. kriskos997

kriskos997 Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    świetokrzyskie
    mało kto wie ze pasta g3 ma dwa zadania w jednym najpierw polerowanie zgrubne pozniej nabłyszczanie i to wszystko jedną i tą samą pastą tylko obrotami polerki ilością wody i umiejetnosciami sie to reguluje tak jak pisałem wyżej pasta g3 jest doskonała w odpowiednich rękach jesli niema sie wyrobionych umiejetności przechodzi sie na system suchy czyli 3m i inne meguiars itd

Marlena lubi to.
  16. kristoff

Docenione treści:
    276
    Miasto:
    Wrocław
    Kriskos polerowalem na mokro i na sucho. Dla mnie lepszą metodą jest polerowanie na sucho. Nie musisz sie zgadzac ale nie krytukuj skoro nie próbowałeś.

P.S.
    O jakich bzdurach mówisz? Chodzi Ci o tarcie? To spróbuj wypolerować element bez dociskania polerki.
    Czy może o to że jak wiercioch chce tylko nabłyszczyć to mleczko wystarczy?

17. mazurek

mazurek Gość

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    Każdy sposób jest dobry ale w przypadku głębokich rys na sucho nic nie zdziałasz.Kiedyś jeden asior na myjni wycierał komary szmatką do miedzi,autko śliczne granatowe niestety mnóstwo białych rys,polerka na mokro załatwiła sprawę w kilka minut,na sucho jedynie połysk był a rysu się nie zacierały.

18. kristoff

Docenione treści:
    276
    Miasto:
    Wrocław
    W przypadku głebokich rys to żadna polerka nie pomoże. Albo lakierowanie albo "magiczny" pisak z Tele Zakupów. ;)

19. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    458
    Miasto:
    łódzkie
    może nie tyle docisk i obroty, docisk i duże obroty dają sporo ciepła i koniecznosć robienia na mokro najważniejsze to twardosć gąbek i tak : polerka głębszych rys,spłowiały lakier lub po szlifowaniu papierem np2000: gąbka biała pasta G3 z odrobiną wody najlepiej takim psikpsik do kwiatków, mniejsze rysy lub zmatowiały lakier-gąbka różowa, i na koniec żeby zlikwidować kółka po polerce gąbka czarna miekka lub mikrofibra i polerka ręczna,
    najwazniejsze przy wyborze polerki to moc pow 1400w, płynne obroty zakres 700-1500 lub wyżej, stabilny pałąk, gwint 14,
    najlepsze gąbki : ixell, farecla

kristoff lubi to.
  20. kriskos997

kriskos997 Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    świetokrzyskie
    Ja odniosłem sie do pasty Farecla G3 na której pracuje kilka lat jesli chcesz Kristof podam ci numer tel do technika z farecli i podjedzie do ciebie i pokażesz mu jak sie g3 robi na sucho

21. kristoff

Docenione treści:
    276
    Miasto:
    Wrocław
    Jeśli tylko będzie chłonny wiedzy... ;)

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę