1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Permanent export samochodu który widnieje jako SORN

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika Mark7, 8-09 19.

1. Mark7

Mark7 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,

Chciałbym zarejestrować anglika który jest już w Polsce, aktualnie ma ważny TAX, MOT i insurance.
    Auto chce zarejestrować na polskie blachy dopiero w przyszłym roku (marzec 2020).
    Auto nie będzie w ogóle użytkowane od października do marca przyszłego roku i nie planuje nim już wracać do UK.
    Angielskie ubezpieczenie już anulowałem z końcem tego miesiąca, chce je wpisać na SORN od dnia wygaśnięcia ubezpieczenia i chciałbym odzyskać nadpłatę za pozostałe miesiące za road tax.

I tutaj rodzi się pytanie na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi, czy na auto które widnieje jako SORN będę mógł bez problemu w marcu przyszłego roku złożyć wniosek o export z UK i je legalnie zarejestrować w Polsce ?

Nie chcę w tym momencie składać wniosku o jego export bo będę mieć wtedy określony czas na jego zarejestrowanie w Polsce, z tego co wiem jest to mniej więcej miesiąc a chce to zrobić dopiero w marcu przyszłego roku. Dodam że auto ma ważny MOT do końca listopada.

W skrócie:
    1. Anulowanie ubezpieczenia 31.09.2019 + wpisanie auta na SORN w ten sam dzień (zwrot road tax).
    2. MOT do 30.11.2019.
    3. Marzec 2020 - list do DVLA o permanent export.
    4. Kwestia rejestracji w Polsce - UC i zwolnienie z akcyzy, wymagane przeróbki i polski przegląd samochodu bez MOT, wniosek o rejestracje w WK.

Poleć tę stronę