1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ominiecie rejestracji, prosze o pomoc

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika Jarek1, 18-08 09.

1. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    Witam, kupuje sobie nowe autko w anglii i mam mozliwosc zarejestrowania sobie go na siebie w anglii. Chce auto przyprowadzic do polski. Zrobic przekladke itd, ale nie chce go rejestrowac. I mam tu takie pytanie, czy jesli bede posiadal dowod V5C zarejestrowany na siebie, polski przeglad i polskie OC, to moge bez problemu jezdzic nic po polsce? chyba policjant nie moze zadac jakis dodatkowych dokumentow? Jestem ciekaw czy takie cos zda egzamin, bo automatycznie odchodzi sporo kosztow zwiazanych z rejestracja

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Ale i tak dopadna ciebie. Jak nie o dokumenty to o dlugi okres posiadania angielskiego auta w Polsce.

Bodajze mozesz byc oficjalnie 3-6 miesiecy w ciagu danego roku kalendarzowego.
    Przyklad: 30.05.2009 - 30.08.2009. Pozniej mozesz to auto miec w Polsce dopiero od 01.01.2010 przez kolejne 3-6 miesiecy. I tak co roku!!!!

4. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    Ok ok, do czasu, ale od tego momentu moge miec do konca tego roku bo mieszcze sie w 3-6 miesiacach. W nastepnym czyli 2010 moge byc do konca czerwca prawda? a pozniej jak cos to go dopiero zarejestruje. poza tym- jestes pewien na 100%??

5. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    479
    Miasto:
    łódzkie
    możesz jeździć 6 mc ale musisz miec przegląd lub tzw identyfikacje pojazdu coś koło 60 zł

6. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    No i jakim cudem beda wiedziec ze jestem te 6 miesiecy a nie np 10? albo ze we wrzesniu pojechalem na 3 miesiace i wrocilem na jakis czas?

7. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Bilet na prom, kochani sasiedzi, ew.mandaty itp itd

8. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    WIesz, biletu nie musze posiadac, to nie jest zaden moj obowiazek. jesli chodzi o mandaty to ok, ale zawsze mozna dostac mandat i powiedziec ze sie poniej wyjechalo i w razie nastepnej kontroli mowic ze wrocilem do PL. dzis gadalem z takim kolesiem co przerabia auta kolo Torunia. mowil ze kazdemu proponuje takie rozwiazanie bo nie moga sie doczepic jesli ktos posiada takie dokumenty, bo nie sa w stanie tego do konca udowodnic.

9. Bolo96

Bolo96 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    EU
    Po tym ze masz polski przeglad, polskie ubezpieczenie zaistnieje wtedy podejrzenie ze lamiesz przepisy a wtedy to TY bedziesz musial udowodnic im ze nie maja racji czyli ze 'dobrzy' sasiedzi kalmia lacznie z dzelnicowym, ze zgubily ci sie bilety na prom/tunel, mandaty sa na jakiegos klona, itp.

Teoretycznie musisz opuscic chyba polske na 1 dzien i w sumie nie przekraczac 6 miesiecy tak aby Twoje centrum zyciowe bylo poza polska. Ale co jestes emerytem lub bezrobotnym ? Pracodawca Cie nie podkabluje ze pracujesz w polsce, UK nie jest w systemie Schengen dokument przy opuszczaniu terytorium Schengen sa sprawdzane a do tego wglad online maja polscy celnicy. Wszystko zalezy od zawzietosci kontrolujacego jak na niego naskoczysz przy kontroli to pewnei bedzie Ci chcial udwowdnic kto tutaj jest gora majac podejrzenie ze cos tutaj jest nie tak z tym autem.

To ze 90% ludzi sie ja narazie udaje bezwypadku jezdzic anglikiem na 'tymczasowym' polskim ubezpieczeniu, ze policja nie kontroluje dokladnie stanu zameldowania kierujacego to nie oznacza ze TOBIE bedzie sprzyjalo takie samo szczescie.

Jak robic cos takiego to z glowa, czyli dowod rejestracyjny UK na kierujacego w polsce, przeglad w UK lub Niemcy, ubezpieczenie wykupione w UK. I wtedy moge probowac powiedziec skoczcie mi ...

10. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    Ok ok, po czesci masz z tym racje. Auto posiada przeglad MOT jak narazie, wiadomo pozniej sie skonczy. Ale jakis tam papier juz jest. Poza tym w razie wypadku na terytorium Polski obowiazuje mnie przeciez polski OC, ktore wykupilem prawda? Ale przykladowo wyjezdzam za granice raz na jakis czas. Majac taki dowod chyba jest juz bezpieczenie? Poza tym policjant serio musialby byc zawziety... ale majac jakies dowody na wyjechanie z kraju (przykladowo dowod zameldowania na 2 miesiace w Niemczech), nie moze mi powiedziec ze tam nie bylem..

11. Bolo96

Bolo96 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    EU
    Wiesz wiekszosc co pisze to co powinno byc zgodne z prawem a zycie sobie biegnie inaczej i czasami udaje sie inaczej ale do czasu.

Chcialbym widziec jakies trzy wypowiedzi osob ktore maja polskie OC na 'anglika' dluzej niz rok i spowodowaly wypadek - Co im ubezpieczalnia odpowiedziala w sprawie wyplaty odszkodowania dla poszkodowanego drugiego pojazdu. Wiekszosc firm chetnie kasuje oplaty i obiecuje zlote gory tylko pozniej sie okazuje ze gdzies tam byl kruczek i z dobrego wujka zrobila sie zlosliwa baba. Czyli prostymi slowami - to ze wykupiles nie znaczy ze ono jest wazne tak naprawde.

Odnosnie tego wpisu w dowodzie rejestracyjnym to chodzilo mi ze to jest w jakims stopniu potwierdzenie ze tam mieszkasz, bo w angli nie ma jako takiego chyba potwierdzenia meldunku z urzedu. Kazdy majacy zamiar mieszkac dluzej niz 6 miesiecy w danym kraju musi przerejestrowac samochod na numery danego kraju [dotyczy to wszystkich w EU].

MOT wydawany chyba jest na dwa lata, wie co to za koszt zrobic wypad raz na dwa lata na zakupy do Londynu lub Berlina ?

12. oktawian

oktawian Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Zielona Góra
    Mot - na rok a nie dwa .

13. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    Jesli chodzi o ubezpieczenie to sie zgodze. Wiem ze moze nie byc kolorowo w razie wypadku. Predzej czy pozniej go zarejestruje, tylko narazie chcialem posmigac na tych blachach zeby nie oddawac kasy za szybko do urzedu, auto mam po przekladce, mam polski przeglad i oc wiec w kazdej chwili moge sobie go zarejestrowac w pl. z tym ze teraz takie pytanie. bo jesli to auto jest na mnie w anglii i ja sprowadzam go do polski to przeciez umowy kupna sprzedazy nie spisze miedzy soba nie? jak wtedy z akcyza itd? skoro go nie kupilem od nikogo z UK??

14. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Akcyze placisz niezaleznie od tego czy masz umowe czy nie - to nie ma najmniejszego znaczenia.
    W Twoim przypadku wartym moze byc zainteresowanie sie tematem mienia przesiedlenczego - jest o tym na forum - poczytaj.

15. smarsw

smarsw Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Maidstone Uk 07809112071
    obiło mi się o uszy że po polskim przeglądzie masz nie wiele czasu na akcyze bo przecież już go mają w ewidencji i udowodnić można datę sprowadzenia auta, ale tego nie wiem na 100 %

16. Jarek1

Jarek1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Toruń
    ale przeciez auto nie jest formalnie sprowadzone, tylko zrobilem sobie nim wycieczke do polski. a przeglad chyba o niczym nie swiadczy, po prostu polski przeglad mam bo tamten sie skonczyl.

17. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  18. slawekkawas

slawekkawas Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    ŁÓDŹ
    Zakladajac ten temat napisales, cyt:

Wysłany: 18-08-2009, 20:24 Ominiecie rejestracji, prosze o pomoc
    Witam, kupuje sobie nowe autko w anglii ...................
    ---------------------------------------
    Wiec skoro kupisz nowe auto, to kazdy policjant widzi ze auto nowe i ma wazny przeglad na prawie 3 lata od producenta, wiec jak sie mogl skonczyc ??

A przed urzedem celnym pokazujac badanie techniczne (zerowe) starsze niz 2 tygodnie w mysl aktualnych przepisow skazujesz sie na postepowanie karne o niezgloszenie pojazdu do zaplaty akcyzy w okreslonym terminie.

Poza tym badanie techniczne (zerowe) nie jest wazne przez rok czasu, ani 3 lata, jesli nie jest wstemplowane w dowod rejestracyjny przez polski urzad komunikacyjny(ktory tego i tak nie zrobi), tylko wożone razem z dowodem jako osobny papier...

Nie ma wiec zadnego sensownego uzasadnienia twoje badanie techniczne ,ktore zrobiles/zrobisz w Polsce jesli nie masz zamiaru pojazdu szybko rejestrowac,bo polskie ubezpieczenie OC dostaniesz bez problemu.

Jesli sie myle niech ktos mnie poprawi...

Poleć tę stronę