1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nietypowy problem z rejestracją anglika

Dyskusja w 'Forum posiadaczy anglików' rozpoczęta przez użytkownika GabrielE39, 14-08 19.

1. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam Was. Jestem nowy na tym forum. Posiadam BMW E39 2003 rok 2.5d

Autko kupiłem w czerwcu 2018 roku, od gościa z Polski a dokładnie z Katowic. Auto nie miało ubezpieczenia, nie była opłacona akcyz, jedynie ważny MOT.
    W dniu zakupu wykupiłem ubezpieczenie na rok. Do dnia dzisiejszego auta nie przerejestrowalem na siebie, nie opłaciłem akcyzy, zrobiłem jedynie pierwszy przegląd. Gdy chciałem zarezerwować to auto, w urzędzie mi powiedzieli że na umowie kupna sprzedaży, musi być anglieski adres sprzedającego :(

Co w takiej sytuacji zrobić żeby ją zarejestrować, posiadam V5C dowód i umowę kupna sprzedaży pomiędzy mną a Polakiem z Katowic, na tej umowie są adresy polskie. A umowa kupna sprzedaży jest już w ubezpieczalni i ubezpieczenie jest na mnie

Pomocy!

Ostatnio edytowano: 14-08 19
  2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. czapliniak

czapliniak Bywalec

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Działdowo
    Napisać umowę kupna sprzedaży między angliiem z dowodu a Panem Katowic.
    Z datą przed czerwcem 2018.

4. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Pisałem do gościa z Katowic, i chciałem żeby dał mi umowę kupna sprzedaży pomiędzy sobą a angliekiem, a on mówię że nie ma takiej umowy.

Czy da się sprawdzić, jakie nazwisko było kupującego od anglika? Anglik musiał to wyrejestrowac więc nazwisko kupującego gdzieś widnieje

5. czapliniak

czapliniak Bywalec

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Działdowo
    W dowodzie v5c jest adres, imię i nazwisko właściciela z anglii

6. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Zgadza się, tylko jak zrobię umowę, pomiędzy angliekiem z dowodu a gościem od którego kupiłem, a potem okaże się że ten gościu co mi sprzedał to nie on kupił, to może być pupka

7. czapliniak

czapliniak Bywalec

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Działdowo
    Trzeba było pilnować papierów i zachować ciągłość jak kupowales

8. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Dlatego proszę was o pomoc, jak z tego wybrnąć

9. czapliniak

czapliniak Bywalec

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Działdowo
    Moim zdaniem rozwiazanie jest tylko jedno.
    Pozatym nie zapominaj że czas na opłacenie akcyzy to 30 dni od chwili sprowadzenia do Polski, a Ty juz rok na siebie ubezpieczenie płacisz.
    Ubezpieczenie na auto nie zarejestrowane za granicą możesz oczywiście wykupić na rok, jeśli w ciągu 30 dni zarejestrujesz auto. Inaczej jest ono nieważne. A o jego ważności przekonasz się przy stluczce

10. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Mam znajomego w Angli. Czy jak bymsmy spisali umowę, że ja mu sprzedaje. On sobie ją tam rejestruje, i za jakiś czas sprzedaje komuś z mojej rodziny, czy taka opcja wchodzi w grę?

11. Melas

Melas Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Września
    Ten co sprowadził auto płaci akcyzę, i niewiem z jakiej okazji płacisz OC skoro auto jest nie zarejestrowane w tym pięknym kraju. Kupujecie super okazję a potem myślicie o papierach.

12. czapliniak

czapliniak Bywalec

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Działdowo
    Ten z Katowic też lepszy inteligient. Akcyza nie opłacona a on umowę kupna sprzedaży z Polakiem pisze.

13. Melas

Melas Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Września
    Same rodzynki

14. michal0124

michal0124 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Wystarczyło wpisać adres angielski gościa od którego kupiłeś i miejsce umowy też w uk i żadnych problemów by nie było :)

15. horseman

horseman Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    london
    zapytaj tego co ci to sprzedal czy odeslal do dvla sekcje logbooku informujaca o stalym exporcie z UK - to sie znajduje zaraz pod zielonym slipem (czyli zazwyczaj potwierdzeniem sprzedaży dla kupującego ktory ten kolo powinien ci dać) z tego co wiem to DVLA (angielski urzad rejestracji pojazdow ) niechetnie bedzie chcialo dac ci jakiekolwiek detale poprzedniego wlasciciela - ochrona danych osobowych ... czy oprocz MOT masz jeszcze cos wogóle czy tylko MOT ? - mozesz sobie wejsc na historie mot: https://www.check-mot.service.gov.uk/?_ga=2.52744047.614746657.1566170412-477963507.1527375309
    Ten kolo z katowic powinien ci dac zielony slip z logbooku (v5c) - a jak ci nie dal to mozesz sie ubiegac o logbook:
    https://www.gov.uk/vehicle-log-book , wypelniajac formulaż v62 i placac 25 funtów wtedy auto bedzie na ciebie tylko ciagle do tego potrzebujesz jakiegokolwiek angielskiego adresu z ktorego ktos ci przysle logbook do kochanej Polski bo dvla tego raczej nie zrobi - to jest sposob na to zebys posiadl logbook , przyłanczam sie do powyższych wypowiedzi - zastanawia mnie jednak czy polskie urzedy w jakikolwiek sposob daja znac czy kontaktuja sie z dvla aby potwierdzic rejestracje w Polsce ?

16. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    A jak by tak zrobić umowę pomiędzy gościem z Katowic a angliekiem. W urzędzie u mnie powiedział, żeby wymazać umowe pomiędzy mną a gościem z Katowic, a zrobić tylko pomiędzy mną a angliekiem, i mówi że bez problemu, więc raczej jak dorobię ta umowę to też nie będzie problemu

17. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Co do v62, mam znajomego bliskiego w Angli, koło Londynu mieszka, przyjeżdża raz na jakiś czas do Polski, więc do niego by wysłali, tylko czy to przejdzie

18. horseman

horseman Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    london
    oczywiscie ze przejdzie - tu sie kupuje auta bez logbokow na aukcjach i z v62 +£25 oplaty nie ma problemu zeby logbook dostac - tylko moze to potrwac do 4 tygodni

19. horseman

horseman Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    london
    wtedy mozesz sobie spisac umowe z twoim znajomym i z toba ze ci auto sprzedal i nie masz juz problemu a papiery masz

20. GabrielE39

GabrielE39 Nowy

Docenione treści:
    0
    Tylko, sprawa jest taka, umowa kupna sprzedaży jest już w PZU bo mam ją ubezpieczona w Polsce bemke

21. horseman

horseman Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    london
    a czy pzu wysyla papiery do urzedu komunikacji ?

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę