1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

mondeo mk III 02r Instalacja air bag

Dyskusja w 'FORD' rozpoczęta przez użytkownika Uzi008, 4-04 15.

1. Uzi008

Uzi008 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam
    Stałem się posiadaczem przerobionego mondeo mk3 2.0benz. 2002rok
    Auto jest kompletnie przerobione i na chodzie ale nie zmieniona jest instalacja airbag no oprócz poduszek kierowcy i pasażera.
    Czy czujniki uderzenia bocznego i kurtyny zostawić w spokoju?
    Czy wystarczy tylko przenieść miejscami same przewody od napinaczy , suwaka pod siedzeniem kierowcy, matę obecności pasażera i czujniki zapięcia pasów?
    Co z poduszkami bocznymi w siedzeniach czy przewody od nich też zamienić miejscami
    Czy jest szansa przełożyć całe kostki z przewodami (ktoś na pewno rozbebeszał tą instalację czy bardzo jest poplątana) czy lepiej wyjąć piny przedłużyć przewody.
    Autem ma jeździć żona z dziećmi więc wolał bym aby wszystko grało

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    najprościej zaopatrzyć się w jakiś skaner lub pożyczyć, odpinasz wtyczke i patrzysz jaki masz błąd, lewy czy prawy, kierowca czy pasażer, najprościej to zamienić piny we wtyczce centralki SRS czyli schemat lub miernik

4. Uzi008

Uzi008 Nowy

Docenione treści:
    0
    Mam elm'a i forscan i stąd wiem że nic nie zmienione zostało bo sam osobiście wymieniałem napinacz po stronie kierowcy a pokazywało błąd napinacza pasażera.
    Schemat mam tylko powiedz co zmienić , które podzespoły; matę na pewno suwak również i tu pewnie trzeba przedłużyć przewody bo kostki nie pasują pod siedzeniami, jeśli napinacze i styczniki pasów to można pewnie przełożyć piny przy sterowniku , a co z bocznymi poduchami w siedzeniu , kurtynami i czujnikami bocznymi?

5. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    wszystkie kabelki lecą do sterownika więc tylko tam, przerabiasz napinacze fotel kierowcy i fotel pasażera, kurtyny zostawiasz bo czujniki i kurtyny są strona prawa i lewa, na schemacie masz to opisane

Ostatnio edytowano: 5-04 15
  6. drekke

drekke Gość

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    Sorki że się wtrącam,warto zwrócić uwagę na numer kodu usterki po wypieciu kostki, niektóre skanery pokazują strony,wtedy mamy pewność, jeśli pokazuje nam kierowca lub pasażer to już pewności nie ma, dlaczego? to proste, auto ma kodowanie na rhd i wtedy po przekladce kierowca zawsze będzie po prawej stronie.Warto o tym pamiętać

7. Uzi008

Uzi008 Nowy

Docenione treści:
    0
    dlatego pytałem o maty i czujniki boczne oraz poduszki w siedzeniach bo u siebie po wypięciu poduszki w siedzeniu "teraz kierowcy" pokazuje błąd poduszki pasażera i to samo jest z czujnikiem bocznym pokazuje błąd czujnika strona pasażera

8. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  9. drekke

drekke Gość

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Wąsosz
    Adres strony:
    Strona pasażera czyli prawa czy lewa? definicja stron opisanych ;strona kierowcy i pasażera, może być mylna, dlatego lepiej sprawdź po numerze kodu usterki. Definicja kodu może być mylna jak opisałem wyżej.

Poleć tę stronę