1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Legalna jazda autem w Uk bez road taxu?

Dyskusja w 'PRAWO W WIELKIEJ BRYTANII' rozpoczęta przez użytkownika labudzin, 10-10 16.

1. labudzin

labudzin Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, mam nieco dziwne pytanie, otóż posiadam samochód ktory został wczoraj ubezpieczony, nie ma ważnego MOT które zabukowalem na jutro, próbowałem wykupić online tax road ale nie da sie tego zrobic jesli nie ma sie ważnego MOT (taka wyskoczyła mi informacja po wpisaniu nr rejestracyjnego i chęci przejścia do dalszej czesci wypełniania kwestionariuszu) Auto najprawdopodobniej nie przejdzie przeglądu i dostanę dokument iż moge poruszać sie po drodze przez dany okres w którym musze naprawić poszczególne wymienione przez nich rzeczy i wrócić na przegląd. Wychodzi na to ze około tygodnia bede jeździł autem ktore nie bedzie miało ani MOT ani opłaconego tax road, wiec czy moge legalnie jeździć w razie kontroli?

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Dla pewności zrób SORN, wg prawa na Sornie możesz legalnie jechać na umówiony wcześniej przegląd. Nie wiem jednak co będzie jeśli trafi ci się kontrola podczas jazdy np do warsztatu.

4. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  5. adam6000

adam6000 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Bristol/UK