1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

LAND ROVER FREELANDER - Temat zbiorczy

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika marciniak, 8-04 09.

1. marciniak

marciniak Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    mazowieckie
    co potrzebuje dokupić do tego auta zeby je przerobić ?
    jak z elektryką ?
    z serwem i rurkami hamulcowymi ?
    sa jakies niespodzianki ?

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. KM Servis

KM Servis Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Piaseczno
    rurki hamulcowe oczywiscie drugie , serwo zostaje, co do elektryki duzo przedłużania jest sporo kabelków,w razie problemów postaram sie pomóc ,pytania zadawaj tu na forum. Pozdrawiam

4. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    433
    Miasto:
    łódzkie
    Zależy który rok do 2002 potrzebujesz tylko maglownice,i obudowe klimatyzatora która zresztą możesz przerobic,i nakładki na deske,jeśli chcesz zrobić na tip-top to dochodzi :lampy przednie (można przerobić),licznik, klamka zewnętrzna z wkładką,
    od 2004 do wymiany deska,reszta czyli przewody hamulcowe do przedłużenia,przewody wspomagania jeden wydłużasz drugi zawijasz,przewody klimy do wymiany lub przedłużasz,najwiecej zabawy jest z instalacja elekryczna,skracanie i wydłużanie :haha:

** Komentarz dodany przez: Marlena: 01-08-2009, 21:14 **
    Temat podlinkowany do odpowiedniego tematu w dziale "Opisy Przekładek":
    http://forum.angliki.info/opis-landrover-freelander-vt236.htm
    Dzięki.

5. paawel

paawel Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dębica
    Adres strony:
    witam.

Potrzebuje opisu jak przerobić klimatyzacje z freelandera z ang wersji na europejską

6. slawek6891

slawek6891 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    lbn
    Witam! Jestem zainteresowany kupnem freelandera z Angli. Jakie mogę ponieść koszty przeróbki takiego auta w serwisie( rocznik 98-01 )?
    Jak to jest z maglownicą, podobno pasuje od frontery?
    Wiem,ze orginalna jest zbyt droga jak na moją kieszeń.
    Jak bardzo skomplikowana jest taka przekładka? Wiem,że deska zostaje ta sama. Co z resztą?? Chcąc zaoszczędzić próbowałbym sam zrobić przekładkę. Proszę o jakieś wskazówki. :ke: :ke: :ke:
    :)

7. vip-car

vip-car Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Łódź
    Adres strony:
    Wskazówka pierwsza jeżeli magiel jest za droga to widocznie nie jest to auto dla Ciebie. A teraz wskazówka druga jak czytam takie posty to ręce i spodnie opadają nie stać mnie chcę zaoszczędzić ale na czym na zdrowiu i bezpieczeństwie,w sumie nie dziwie się ludziom że nie chcą kupować anglików jak kowalski kupi taki egzemplarz z Twojego rękodzieła to szlak ma prawo go trafić i później opowiada jaki to jest zły anglik po przekładce.Może trochę pomyśl zanim będzie za późno.

8. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    433
    Miasto:
    łódzkie
    Pytasz ile kosztuje przekładka w serwisie a później mówisz o maglu od opla ?chciałbym zobaczyć miny mechaników w LandRoverze jak byś im coś takiego zaproponował,moja rada jest taka,kup Freelandera o 450 funtów tańszego i i kase przeznacz na zdrowie zwoje i innych ludzi, :devil: Układ kierowniczy i Hamulcowy to podstawa !!!!!

9. anbora

anbora Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Zduńska Wola
    magiel

Stanowczo odradzam magiel od opla -inne wyjście ma kolumnę (na wieloklinie) przedłużanie drążka od kolumnyjakieś 2-3 cm , podobne ale nie identyczne mocowanie do ściany, no i wykręcone końcówki drążków -za dużo kombinacji żeby było bezpieczne. Ja ostatnio płaciłem za oryginalny magiel w bdb stanie 2700zł wczesniej udało się kupić za 2 tys. W necie był namiar na gościa który przerabiał angielskie magle i dawał rok gwarancji coś koło 1800 zł (jakaś odlewnia nie domorosły majsterkowicz) jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę odszukać ten namiar.

10. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    433
    Miasto:
    łódzkie
    przerabiane z angielskich po 1800 i na wymiane bierze anglika wygladało to nawet solidnie niewiem jak w praktyce,teraz niewidze ich juz na allegro

11. piter4

piter4 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    zielona góra
    Przerobka freelandera

Witam przekladam mojego pierwszego freelandera,bede wdzieczny za pomoc.Prosze o opis ,zdiecia jak przerobic wycieraczki oraz lampy.Do maskowania spawów oraz po zaspawaniu otworów w grodzi po prawej stronie polecam mate wygłuszeniowa samoprzylepna ktora naklada sie na goraco,super sie uklada oraz poprawia wyglad no i wyglusza oczywiście.Ja obkleiłem ściane grodziowa z 2 stron wyglada jak orginał.Poniżej foto jak to wyglada.Koszt jednej maty 5 zł na ściane wchodzi 8 mat.

Załączone pliki:

12. oktawian

oktawian Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Zielona Góra
    Gdzie taką matę kupić ? :D

13. kaczor

kaczor Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    skoczów
    u nas sprzedają tam gdzie lakiery samochodowe i wyposażenie dla lakierników , oczywiście na alledrogo tez kupisz

14. piter4

piter4 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    zielona góra
    Dokladnie tam gdzie lakiery samochodowe i farby ale także tam gdzie częśći samochodowe ,pytaj o mate wygłuszeniową,są różne rodzaje ale ta najlepiej się kształtuje i układa na ciepło.Przed cięciem czy profilowaniem trzeba ja podgrzać (mozna położyć na słońcu :) ) ponieważ bedzie się inaczej kruszyć a jak przykleisz i zastygnie to potem jest jak kamień , nie widac spawów a do tego bardzo ciężko ją zdiąć więc nikt nie bedzie tego robił.

15. tommy999

tommy999 Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    wycieraczki - rozwierć w miejscach gdzie są znaki mocujące silniczek (8 punktów) i ustaw jak na zdjęciu)...

Silnik ma sie zaczynać w miejscu gdzie kończą się stare zgrzewy. Obróć też te ramiona ponieważ jeden jest krótszy a drugi dłuższy

Załączone pliki:

16. kuba777

kuba777 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    gdynia
    Land Rover Freelander 2000r 2.0D

Jestem w trakcie przekładki freelandera... Mam już zamontowaną maglownicę, przełożone pedały itd. Ale nie daje mi spokoju ta instalacja elektryczna i tutaj moje pytanie: czy można zostawić bezpieczniki po prawej stronie jeśli samochód ma klimę? Czy zmieści się to wszystko po prawej stronie?

17. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    433
    Miasto:
    łódzkie
    jeśli masz klime musisz przenieść,zreszta to tyle samo roboty czy bedziesz przedłużał kable do kolumny i licznika czy przedłużysz i obrócisz cała wiązke,jak rozpleciesz wiązke i przełożysz przewody do mech.wycieraczek i czujnika poz. plynu ham.to zostanie Ci ok 20 kabelków do przedłużenia,przełóż sobie ez te 5 kabelkow z białych wtyczek przy przednich słupkach bedziesz miał otwieranie drzwi kierowcy jako pierwsze i brzeczyk

18. kuba777

kuba777 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    gdynia
    Dzieki za odpowiedź. Z tym obracaniem wiązki u mnie to już chyba za późno, zbyt dużo kabelków już poprzedłużałem :) Ale warto wiedzieć na przyszłość.

19. fredas

fredas Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    świętokrzyskie
    Można nie przenosić skrzynki bezpieczników na lewą stronę, tak w modelu do 2000r jak i w modelu od2001r tylko trzeba parownik przerobić tak żeby się mieściła skrzynka ,wtedy instalację przerabiasz w ciągu godziny.Ja nawiasem mówiąc tą metodę w rocznikach do 2000r rzadko stosuję osobiście nie polecam.W modelach od 2001 r można to stosować.

20. kuba777

kuba777 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    gdynia
    Z elektryką już sobie poradziłem, zostało mi jakieś 10 kabelków do przedłużenia. A wie może ktoś co zrobić z licznikiem kilometrów? Niby jest wyskalowane w milach i kilometrach, czy można kupić sam cyferblat i wymienic?

** Dodano: 30-07-2009, 21:38 **
    Znalazłem już tarcze zegarów na allegro do freelandera - po 60 zł

21. kuba777

kuba777 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    gdynia
    Mógłbyś wrzucić więcej zdjęć na temat przeróbki wycieraczek? Ja zrobiłem tak: zamieniłem ramiona mechanizmu - krótsze z prawej strony, dłuższe od środka samochodu, silnik przesunięty w prawo - mniej więcej tam gdzie kónczyły się stare spawy.
    I wyglada to tak że silnik nie mieści się pod plastikiem maskującym podszybie!?!?

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę