1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Laguna 2 brak ESP i problem z drzwiami

Dyskusja w 'RENAULT' rozpoczęta przez użytkownika seba_4ball, 2-03 10.

1. seba_4ball

seba_4ball Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    KRS
    Witam. Kupiłem Lagunke 2 1,9 Dci w wersji dynamique. Jest to przekładka z anglika.
    W wersji europejskiej o ile sie dobrze orientuje jest przycisk od ESP, u mnie go nie ma. Jak mogę sprawdzić czy samochód rzeczywiście posiada ta funkcję i ewentualnie jak ją uaktywnić?

A drugi problem to czujnik otwarcia drzwi. Na komputerze nie pokazuje mi, że sa otwierane przednie drzwi. Tylne po otworzeniu pokazuje oraz zapala lampki w środku. Jaka możebyc tego przyczyna?

Z góry dzięki :zdrowie:
  2. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  3. cyranek

cyranek Nowy

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Wadowice
    co do drzwi: ktoś poszedł na łatwiznę !!! drzwi pokazywały siś odwrotnie na wyświetlaczu i nie mógł sobie poradzić i je odłączył.
  4. seba_4ball

seba_4ball Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    KRS
    I da się to jakoś zrobić?
  5. drekrobak

drekrobak Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Biłgoraj
    Jeśli działa ci ABS i nie wyświetla się żaden błąd na liczniku to znaczy ze nie masz ESP i w tym aucie go nie było, a co do czujnika drzwi to prawdopodobnie ktoś odciął kabelek od czujnika otwarcia drzwi. Poszukaj przeciętego kabla w wiązce przy słupkach drzwi i połącz te kabelki, jak to zrobisz to prawdopodobnie na wyświetlacz będzie wskazywał odwrotnie (otworzysz drzwi prawe wskaże lewe). żeby wskazania były dobre będziesz musiał jechać do kogoś kto ma interfejs diagnostyczny CLIP i poprosić o "przestawienie auta" z kołkiem po prawej na kontynentalną wersje (koszt 50 zł)
  6. adambiker

adambiker Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    stalowa wola/irlandia
    zamiast szukac kogos kto ma CLIP aby zmienic wyswietlanie drzwi na kompie, wystarczy zmienic w module przewody, bylo juz o tym pisane,ktore kabelki zamienic, i bedzie dzialac poprawnie, co do ESP to podzielam zdanie "drekrobak"
  7. seba_4ball

seba_4ball Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    KRS
    Z tym że tablica jest z wersji bez ESP i nie ma nawet ikonki ESP ... Więc nie ma w sumie jak pokazać tego błędu chyba?
  8. Burcys

Burcys Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wadowice
    zawsze jest kontrolka esp jeśli nie świeci to znaczy że go nie ma
    co do drzwi to albo tak jak napisali koledzy ktoś odciął kabelki albo po prostu zepsuły się czujniki otwarcia drzwi w zamku (wiem bo mam to samo w drzwiach kierowcy w swojej lagunie)
  9. seba_4ball

seba_4ball Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    KRS
    No właśnie chodzi o to że w mojej tablicy pod światło widać wszystkie te hm "ikonki" i od ESP nie ma. Porównywałem z taką samą wersją Laguny i jest tam taka ikonka z prawej strony na górze a u mnie właśnie jej brak. Stąd nasunęła mi się myśl że skoro jej nie ma więc nie ma jak pokazać błędu. A sprawdzałem, że ta wersja powinna mieć ESP
  10. marekfl

marekfl Zaufany warsztat

Docenione treści:
    54
    Miasto:
    Kielce
    Adres strony:
    wersja DYNAMIQUE nigdy w serii nie miał ESP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

otwórz schowek i sprawdź co tam pisze. Pewnie masz wsadzona przekładke z PRIVILAGE i ten plastik przy kierownicy jest od wersji z esp i najprawdopodobniej masz jeszcze wolną dziurke na przycisk od szczekaczki.

Sprawdź jaka masz strukturę deski rozdzielczej - w oryginalnym DYNAMIQUE czapka jest takiej samej struktury jak dół deski - czyli jest jednolita.

Podejrzewam ze masz wsadzona deskę od PRIVILAGE

ps. Taki plastik bez zadnego otworu zamowisz a ASO koszt ok 80 zł lub mozesz również dokupić zaslepki w te miejsca ale to jest droższa opcja bo komplet zaślepek to ok 120 zł (ceny dośc aktualne bo kupowałem na jesieni)

pps. sprawdz jeszcze z boku schowka czy masz zaślepkę z przyciskiem od wyłaczania poduszki pasażera - jak nie masz to pewnie pod spodem nasz zostawiony przycisk luzem - ten plastik w serwisie tez ok 80 zł kosztuje (oczywiście taki z gniazdem pod przycisk wyłaczania AIR BAG)

** Dodano: 04-03-2010, 07:37 **
    co do drzwi to łatwo sprawdzisz czujnik - jak otwierasz i zapala Ci się lampka w drzwiach to znaczy ze czujnik jest ok - odpięto drzwi po prostu przy BSI.

kolego nie zgodzę się z Tobą - jak zmienisz przewody przy BSI to drzwi będzie pokazywało prawidłowo - ale nie będzie gongu i sygnału zostawionej karty (wszystko będzie brane z drzwi pasażera) chyba wolał bym żeby Mi wyświetlało odwrotnie drzwi już
    - CLIP to jedyne wyjście żeby wszystko działało poprawnie
  11. drekrobak

drekrobak Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Biłgoraj
    W DYNAMIQUE ESP jest tylko w modelach z silnikiem 2.0 16v i 2.0 Turbo a z innymi silnikami ESP było za dopłatą (opcja)
  12. marekfl

marekfl Zaufany warsztat

Docenione treści:
    54
    Miasto:
    Kielce
    Adres strony:
    Nie wiem kolego jak się ma silnik do wersji wyposażeniowej DYNAMIQIE/PRIVILAGE czy INITIATE to wersje wyposażeniowe i nie maja zupełnie za wiele wspólnego z tym co jest pod maska. (mogą występować w konfiguracje z pewnie każdym silnikiem)

Z tego co podaje RENAULT to wersja Dynamique nigdy nie miała w standardzie ESP - była to opcja do wyboru za dopłata. Za to zawsze był przełącznik wyłączania poduszki powietrznej pasażera (z boku konsoli) DYNAMIQUE można też poznać po jednolitej strukturze deski rozdzielczej.

A że przekładki sa prowadzone zazwyczaj z Niemiec - a tam prawie same PRIVILAGE (ESP było w każdym w standardzie - ale NIE było np. opcji wyłączania poduszki - chyba ze za dopłatą) stad domyślam się ze ma po prostu przekładkę z innej wersji wyposażeniowej.
  13. drekrobak

drekrobak Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Biłgoraj
    Wiem o tym ze Dynamique to wersja wyposażenia
    Tu masz wszytko co jest za dopłata w Dynamique i ESP jest tylko w 2.016v i 2.0 turbo a reszta silników w tej wersji wyposażenia ma ESP za dopłatą

Opcje Dynamique:

-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, na tylnych miejscach
    -ESP + system kontroli podsterowności (nie dotyczy wersji z silnikami 2.0 16V i 2.0T)
    -elektrycznie składane lusterka boczne
    -system nawigacji Carminat
    -system wspomagania przy parkowaniu
    -system kontroli ciśnienia w oponach
    -reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami
    -felgi ze stopów lekkich 16"
    -czyjnik deszczu
    -system kontroli ciśnienia w oponach
    -pakiet Buissnes (klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie, karta Renault "wolne ręce", przygotowanie do telefonu GSM)
    -regulator, ogranicznik prędkości
    -elektrycznie otwierane okno dachowe
    -klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie
    -szyba przednia odblaskowa

Ale być może ze auto miało wcześniej ESP i ktoś wsadził wiązkę i licznik z uboższej wersji, jeśli tak jest to teraz ESP nie będziesz miał.
  14. seba_4ball

seba_4ball Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    KRS
    Mam przekładkę z wersji expression. Przycisk do wyłączania poduszki jest z boku.

Co do drzwi to po otwarciu przednich tak jak pisałem nie zapala lampek ani nie pokazuje na komputerze
  15. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  16. marekfl

marekfl Zaufany warsztat

Docenione treści:
    54
    Miasto:
    Kielce
    Adres strony:
    A centralny zamyka drzwi/otwiera ???

Żeby wyjasnić sprawe z BSI musisz dostac się Modułu Zespolonego (to taka czarna skrzynka nad pedałem sprzegła ) jak odsuniesz fotel i sie schylisz to zobaczysz ze od tyłu będa wchodził w nią dwie wtyczki 40-to pinowe - Jedna biała jedna czarna. Wypnij ta biała (uwaga na blokade żeby nie zerwać)

Następnie w tej wtyczce masz dwa szeregi (brązowy i zielony) po 20 pinów w każdym które można wyciagnąc. Wyciągnij brązowy szereg z wtyczki i sprawdź piny(sa opisane ):

7 - prawy tył
    15 - lewa tył
    16 - strona kierowcy
    20 - strona pasazera

Sprawdz Piny 16 i 20 czy są wogóle podpięte (to bedzie chyba szary i rózowy przewodzik 0,35 - ale nie sugeruj się kolorami bo moge się mylić tylko nr pinów), jesli są podpięte to trzeba zdjąć boczek i sprawdzić w wiązce drzi czy nic nie jest powypinane (ewentualnie poucinane)

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. wylacznik abs laguna2

,
  2. laguna 2 nie wykrywa otwartych drzwi

,
  3. czujnik w drzwiach laguna ii

,
  4. czujnik otwarcia zamknięcia drzwi laguna II,
  5. laguna II czujnika maski,
  6. laguna 2 nie widzi drzwi pasazera,
  7. renault laguna 2 dynamique wyposażenie czy posiada esp