1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kupno Anglika w Polsce

Dyskusja w 'Zakup anglika' rozpoczęta przez użytkownika gator303, 14-10 18.

1. gator303

gator303 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam.
    Mam zamiar kupić Anglika (stoi na angielskich blachach już w Polsce). Stąd też kilka pytań. Mianowicie mógłby mi ktoś wyjaśnić jak najprościej było by go zarejestrować, a później ubezpieczyć? Czytałem trochę i trafiłem na zbieżne informacje dotyczące akcyzy i cła. Na jednej ze stron pisało, że konieczne jest opłacenie tego, a na drugiej była wzmianka o tym, że jeśli kupuję się samochód od właściciela już w Polsce to nie trzeba płacić akcyzy i cła. Jeśli ktoś ma pewne informacje na temat procesu rejestracji, a później ubezpieczenia to proszę o podzielenie się wiedzą na temat tego jak to wygląda. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. zibi2210

zibi2210 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    TUSZYN
    Kupując w Polsce oprócz akcyzy zapłacisz dodatkowo podatek.Opłacasz akcyzę robisz przegląd zerowy .Kupujesz ubezpieczenie i z dokumentami pojazdu,tłumaczeniem dowodu i przeglądem idziesz do urzędu i rejestrujesz pojazd.

4. gator303

gator303 Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki za pomoc. Czyli generalnie cło odpada i ta osoba która sprzedaje tu samochód powinna zapłacić cło? Jeszcze jedno do kupienia mam Hondę Accord z 2003, 2.4l za 7000. Mógłbyś ktoś oszacować koszta ile to wyjdzie ze wszystkim już żeby ją zarejestrować i ubezpieczyć ?

5. zibi2210

zibi2210 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    TUSZYN
    Akcyza to 18,6% od wartości z katalogu Euro Tax.W przypadku takiej Hondy to akcyza wyniesie około 4000zł.Do tego dolicz tłumaczenia dokumentów - 100 -200zł.przegląd zerowy i rejestracja .Można też ustalić rzeczywistą wartość pojazdu poprzez ekspertyzę biegłego rzeczoznawcy (koszt około 500zł) i dołączyć ją do złożonych dokumentów.Jeśli UC jej nie podważy to akcyza zostanie naliczona od wartości wskazanej w ekspertyzie.

Ostatnio edytowano: 15-10 18
  6. gator303

gator303 Nowy

Docenione treści:
    0
    Masakra jak akcyza to 4000 to chyba nie opłaca się w ogóle w to wchodzić. Myślałem, że akcyza to będzie właśnie to 18.6% ale od wartości zbliżonej do wartości kupna auta czyli od ~7000tyś zł to jakieś max 1500 a nie 4 koła :D. Doradźcie coś panowie bo teraz to w kropce jestem.

7. Inazuma-akai

Inazuma-akai Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Wybrać auto z silnikiem max 2.0 :)

8. zibi2210

zibi2210 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    TUSZYN
    Jedyny sposób to obniżenie wartości przez rzeczoznawcę.

9. gator303

gator303 Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie grzebałem dalej w internecie i trafiłem na takie info "Akcyzę opłaca osoba która sprowadziła auto do PL, jeżeli kupujecie auto od handlarza w Polsce to jego obowiazkięm prawnym jest opłacenie akcyzy." (to forum). Samochód ma osoba prywatna, więc mam rozumieć, że ona powinna opłacić akcyzę i gdy kupię od niej samochód to obowiązek opłacenia akcyzy pozostanie na niej czy przejdzie na mnie ?

10. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  11. zibi2210

zibi2210 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    TUSZYN
    W czym problem?Przecież jeżeli zapłaci akcyzę to doliczy ją do ceny samochodu.

Poleć tę stronę