1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kupno anglika w PL i sprzedaż na częsci

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika matheo99, 3-07 18.

1. matheo99

matheo99 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, czytałem wiele tematów ale nigdzie nie było jednoznacznej odpowiedzi, i dobrze wytłumaczone to wszystko co chcę wiedzieć.

Sprawa wygląda tak, że na pewnym portalu aukcyjnym stoi anglik po atrakcyjnej cenie, po konsultacji ze sprzedawcą jest to auto bez prawa rejestracji, z przeznaczeniem na części, jak to napisał.

Ja sam chciałbym zakupić ten samochód rozebrac i sprzedac go na czesci przy pomocy facebookowych grup badz allegro/olx. potrzebuje pomocy, z czym to sie wiaze, z czym je.
    Czy czekaja mnie jakies oplaty za taki samochod? Akcyza? Auto stoi w PL sprowadzone przez sprzedajacego
    Jak sie nie nadziac, jaka umowe sporzadzic, wystarczy umowa kupna sprzedazy?

Druga sprawa to rozbiorka tego samochodu w Polsce podobno nie legalne, jak sie uchronic przed "donosami"?
    To taka sama sprawa jak w sytuacji kiedy chcialbym z kupionego anglika przelozyc np zderzaki blotniki silnik do swojego samochodu, tez nie moge? Jak z dzialalnoscia gospodarcza i podatkami? Prosze o informacje jak to wyglada

Poleć tę stronę