1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

kupno anglika na części (bez prawa rejestracji) - jakie formalności?

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika rybek_M, 19-11 09.

1. rybek_M

rybek_M Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Końskie
    Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Chcę kupić anglika na części do przełożenia do mojego auta. znalazłem jedno odpowiadające mi auto, dzwoniłem i powiedziano mi że auto jest bez prawa rejestracji.
    Pytanie czy mogę kupić takie auto i nie bać się że ktoś mi się dobierze do tyłka? Jakich dokumentów żądać od sprzedającego bo rozumiem że umowę kupna-sprzedaży trzeba spisać? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

** Dodano: 20-11-2009, 08:24 **
    Hmm nie rozumiem. Podjąłem trudny temat???? No nic pozdrawiam i dziękuję czytającym:)
  2. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet
  3. oktawian

oktawian Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Zielona Góra
    Jak to idzie na żyletki to spisz z nim umowę kupna sprzedaży i to wszystko . Bo rozumiem, że akcyzy to nie będzie miało opłacone ?
  4. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  5. rybek_M

rybek_M Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Końskie
    No właśnie nie wiem czy opłacono od tego akcyzę. Pewnie nie bo mam tylko informację że auto bez prawa rejestracji. Sądziłem że skoro jest sporo takich ogłoszeń na portalach aukcyjnych to jest to jakoś "legalnie" zorganizowane, a tu się okazuje że chyba nie zupełnie. Bo jeśli akcyza nie opłacona i auto już stoi w kraju jakiś czas to kara spora:(. No nic poczytam jeszcze i przemyślę czy to aby dobry pomysł z kupnem anglika
  6. piasekk1

piasekk1 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Bełchatów
    powinno ale watpie aby którys ze sprzedajacych samochody na czesci opłacał akcyze. sama umowa wystarczy ewentualnie żadaj faktury zakupu auta w anglii
  7. oktawian

oktawian Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Zielona Góra
    Jak kupisz jeden samochód i rozkręcisz go w garażu to nic się nie stanie . no chyba, ze masz wrednych sąsiadów .
  8. yellow

yellow Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    zabrze
    Pomóżcie!!! Jestem zółtodziobem w kwestii anglików... wypatrzyłem na necie auto które przydałoby mi się na części. zarejestrowane jest w UK ale jest w Polsce. Z info jakie posiadam auto ma dowód V5. Chodzi mi o to,że chce je rozebrać na części a reszte zezłomować. I teraz najważniejsze: co zrobić żeby skarbówka czy ubezpieczalnia się nie doczepiła a ja był zadowolony z takiego zakupu?
  9. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    84
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    przewaznie przy zakupie takiego auta nikt nie odnotowuje kto kupuje itd rozbieraj je na czesci i tyle
  10. yellow

yellow Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    zabrze
    aha... a jakbys mogl to troche bardziej sprecyzowac?... jestem kompletnie zielony w tej kwestii i wolalbym wiedziec na czym stoje i jakie papiery potrzebuje zeby wszystko bylo ok i nikt sie do mnie nie doczepil...
  11. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  12. yellow

yellow Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    zabrze
    to jesli ktos by byl tak uprzejmy i krok po kroku napisal mi gdzie musze isc i co musze zrobic to bylbym wdzieczny;)
  13. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    84
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    w świetle prawa każdy pojazd sprowadzony do Polski(czy to do rejestracji czy na części) powinien mieć opłaconą akcyzę. Niestety większość osób tego nie robi, nie jest to nigdzie odnotowywane, że taki pojazd został zakupiony w PL itd przeważnie jeśli kupisz w PL anglika z dokumentem V5C(lub tez bez niego) nie podpisujesz żadnej umowy itd jak to jest z autem w PL. Sprowadzając takie auto z UK do PL zgłaszasz jedynie export tego auta do DVLA(taki czerwony odcinek z dowodu) zabierasz auto i V5C i jedziesz z nim do PL dalej co zrobisz z nim twoja sprawa nie musisz go rejestrowac, możesz rozebrac na części itd
  14. artix

artix Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Trójmiasto
    Widzę że temat trochę zboczył więc się podepnę. Wydaje mi się że nie można od tak sobie rozebrać anglika na podwórku? Powiedzcie mi co trzeba spełnić żeby tak zrobić? Musze takiego anglika w polsce zutylizować? Jadąc przez ojczyznę zauważyć można przeróżne szroty i widać że auta rozbierane są normalnie na placu, to chyba niezbyt legalne?
  15. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    325
    Miasto:
    łódzkie
    żeby było legalne to sie musi nazywać stacja demontażu pojazdów,dostać zezwolenie od zielonego ministra,mieć odpowiednie zaplecze na płyny,kwasy,chemie itp,wybetonowany plac itd,itp
    a tak z ciekawosci,wiecie że szyb samochodowych nie można oddać jako szkło :)
  16. artix

artix Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Trójmiasto
    To dlaczego jeszcze nikt się nie przyczepił o to że przy głównych trasach stoją auta porozbierane w szczerym polu?
  17. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    325
    Miasto:
    łódzkie
    bo większości tych aut fizycznie nie ma,to tak jak z html piszesz literki a wychodzi obrazek
  18. adambiker

adambiker Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    stalowa wola/irlandia
    potwierdzam zdanie kolegow kupujac auto w UK zostawiasz kolesiowi numer 11 czyli export i biezesz reszte dowodu ze soba wraz z autem koles odsyla ten swistek do DVLA ze auto zostalo wywiezione z kraju ale nie ma zadnej notki ze to TY kupiles to auto po prostu oni tylko odnotowuja i kasuja z systemu samochodowego ze auto juz nie istnieje w anglii. i reszte tak jak pisali przywozisz rozbierasz i to wszystko.
  19. artix

artix Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Trójmiasto
    Bez konieczności zgłaszania do urzędu celnego?
  20. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  21. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    325
    Miasto:
    łódzkie
    zgłaszasz i opłacasz,bo jeśli tego nie zrobisz to beda cie gnębić wyrzuty sumienia
  22. Majster Złota rączka

Liczba postów:
    666
    Miejscowość:
    Internet

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. samochody bez prawa rejestracji z anglii

,
  2. rozbieranie anglików na części

,
  3. auta bez prawa rejestracji sprzedam