1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kupiłem anglika i nie wiem czy dobre mam dokumenty.

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika karloss30, 23-12 17.

1. karloss30

karloss30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mrągowo
    Na początku grzecznie się witam.
    Kilka dni temu kupiłem auto, które przywiózł kolega i który od 15 lat mieszka w Anglii (Polak)
    Do auta dostałem dowód V5C i w nim kto inny jest właścicielem. W dowodzie brakuje kawałka z nr 9, a
    nr 6, 7, 10, 11 nie są wypełnione.
    Umowę mam spisaną z w/w kolegą, a nie z widniejącym w V5C właścicielem. Umowa spisana w Londynie, a nie w Polsce.
    W internecie sprawdziłem, że przegląd skończył się w 2015r. Auto jest bezwypadkowe.
    Chcę teraz auto opłacić i zarejestrować tak jak mówi prawo.
    Pierwszy raz tak kupiłem auto i nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem.
    Nie wiem czy umowa nie powinna być przypadkiem między mną, a widniejącym w V5C właścicielem.
    Ale czy przypadkiem WK nie wysyła zapytań do UK komu auto zostało sprzedane i oczekuje potwierdzenia?
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    jak masz zamiar robic przekładkę, to nie rejestruj przed.

4. karloss30

karloss30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mrągowo
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie mam zamiar zrobić przekładkę ale co gdy przekładka mi się przeciągnie do wiosny?
    A umowę mam z przed kilku dni? Są przecież jakieś terminy na opłacenie akcyzy itd.
    No i z tego co już wyczytałem to chyba w V5C nic nie muszę wypełniać.
    A przy okazji jak zarejestruję auto z kierownicą po prawej stronie to potem nie mogę zrobić na spokojnie przekładki i potem jakiegoś przeglądu i z tym do WK na zmianę w dowodzie?

5. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    To wszystko zależy od wydziału komunikacji.
    Na spokojnie raczej nie. Bedziesz miał wpis w dowodzie kierownica po prawej stronie.
    Później po przekładce diagnosta bedzie krecił nosem na przeglądzie, nie każdy zechce wogóle robić przegląd, ja dopiero na trzeciej stacji dostałem taki przegląd.
    A pozniej wpis kierownica po prawej, zastąpi auto przebudowane do ruchu prawostronnego.

6. karloss30

karloss30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mrągowo
    W takim razie najpierw robię przekładkę. A jak teraz zrobię wszelkie opłaty to mogę auto zarejestrować np za 2 miesiące? Czy lepiej wszystko robić po skończonej przekładce? No ale co wtedy z umową, a konkretnie z datą zakupu?

7. brentmotors

brentmotors Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    gorzow wlkp

Jeżeli chodzi o "papierologie" to wszystko masz w jak najlepszym porządku;
    w przypadku pojazdów kupionych za granicą i sprowadzonych do PL musisz miec umowe kupna z osobą/firmą ktora Ci sprzedała pojazd, nie ma znaczenia kto widnieje w dowodzie ( no chyba,ze sprzedaje akurat ten co widnieje w dowodzie)
    odcinki z dowodu 9, 10,11 nie są tobie potrzebne, one są tylko przydatne w UK
    pozycje 6 i 7 sie nie wypelnia przy sprzedaży na export

8. mefis

mefis Nowy

Docenione treści:
    0
    A jesli najpierw zrobiy przekladke, a potem rejestrujemy to nie ma zadnego wpisu o przystosowaniu auta w DR?

9. Rzemek

Rzemek Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Przeważnie nie.
    wypowiadało sie tu pare osób które wpis ma, mimo przekladki przed rejestracja.
    W moim wk dostałem wpis, rejestrowałem przed przekładką.
    Kolega rejetrował po i w tym samym wk nie dostał wpisu...

10. karloss30

karloss30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mrągowo
    Dzięki za wszelką pomoc. Nie wiem co zrobić, bo zacząłem już przekładkę, a zbliża się termin zgłoszenia do urzędu celnego. Jak np. w następnym tyg. zrobię wszelkie opłaty celne to jeśli się nie wyrobię z przekładką czy wtedy jest jakaś kara za nie wyrobienie się w terminie związanym z rejestracją w WK?

11. michal0124

michal0124 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Termin zgłoszenia do urzędu celnego? Przeciez to Ty podajesz date kiedy auto przyjechało do Polski, nikt tego raczej Ci nie sprawdzi także się akcyzą nie przejmuj.

12. karloss30

karloss30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mrągowo
    Witam, jestem po pierwszej mojej przekładce i rejestracji anglika.
    Więc gdy już zrobiłem przekładkę to auto załadowałem na lawetę i pojechałem na godz 9 do okręgowej stacji na przegląd.
    10:30 byłem już po przeglądzie, diagnosta przetrzepał wszystko i wystawił dokument odnośnie pierwszego przeglądu. W dokumencie mam wpis "kierownica po lewej stronie" i żadnej wzmianki o przekładce. Pytał mnie ale mu powiedziałem, że takie auto kupiłem w UK.
    Wziąłem komplet dokumentów i poleciałem do Urzędu Celnego, a tam oczywiście podnieśli mi akcyzę ale to było do przewidzenia, no i do przyjęcia.
    Potem szybko do Wydziału Komunikacji, tam pani tylko zapytała dlaczego nie mam umowy z właścicielem (anglikiem) widniejącym w dowodzie. Więc jej powiedziałem, że to polak mieszkający 20 lat w Anglii kupił to auto i mi je sprzedał. A oni między sobą nie podpisują żadnych umów, więc i umowy miedzy nimi nie mam. Poszła do pani chyba ważniejszej od niej i słyszałem jak tylko mówi, że wszystko jest dobrze w dokumentach i nie mamy co się martwić. Więc pani grzecznie mi auto zarejestrowała. W dowodzie tymczasowym również nie ma wzmianki o tym, że auto po przekładce. Nie wiem jaki będzie wpis w dowodzie twardym. Jedynie upierała się pani, że muszę oddać tablice rejestracyjne, bo oni je kasują i wysyłają informację o tym do urzędu w Anglii. Oczywiście tegoż dnia ubezpieczyłem auto.
    O godz 15 już byłem po wszystkim.
    W związku, że nie znam się na rejestrowaniu anglików to czy coś mnie jeszcze czeka złego? Jakieś problemy mnie czekają? Bo jakoś to za prosto i łatwo poszło.
    Pozdrawiam.

13. klaudek669

klaudek669 Nowy

Docenione treści:
    1
    Myśle że jak już masz tablice i miękki dowód to już jest dobrze :) Powiedz mi jeszcze czy robiłeś tłumaczenie tego dowodu co miałeś? Jedni mówią żę jeszcze trzeba inni że już nie. Jak to jest ?

14. karloss30

karloss30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mrągowo
    Tłumaczenie zrobiłem już na początku i dałem dokumenty do wglądu diagnoście.

15. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  16. klaudek669

klaudek669 Nowy

Docenione treści:
    1
    Aha, czyli trzeba tłumaczyć. Dzięki.

Poleć tę stronę